Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem építenek elég óvodát?

Miért nem építenek elég óvodát?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok szomorodva, nyáron lesz 3 a gyerekem és nem veszik fel szeptembertől mert túljelentkezés van.
2009. jún. 8. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Több volt, de a rendszerváltás után bezárták őket, akkoriban azért, hogy legyél otthon a bébivel + spórolás. A magánóvoda drága móka, sok speciális helyiség kell a gyerekeknek játszani, pihenni, tisztálkodni, étkezni... stb., kevés magánembernek van 80-100 milliója közepeset beindítani sajnos :( Persze ez az államiak újranyitására is érvényes. Az elvárások persze jó, hogy magasak az ovi kiépítésével kapcsolatban, és az EU egészségügyi és egyéb szabványainak is megfelelnek, de sajnos a vállalkozóknak nem könnyű. Most tervezi az ideiglenes kormány, hogy lesz támogatás azoknak, akik bölcsit/ovit/családi napközit akarnak nyitni, de ez még csak álom.
2009. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A sok ovit bezárták a rendszerváltás után,mert sokkal kevesebb gyerkőc született sok-sok évig mint azelőtt!

Most pár éve megint emelkedett a születések száma,és én úgy tudom,hogy Eu-s pénzekből fognak létrehozni ovikat és bölcsiket!Nővérem óvónő,és náluk tavaly kialakítottak még egy csoportszobát,így minden gyereket fel tudtak venni!De persze ez sem lehet mindenhol megoldani!

2009. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, igen de hol van már a rendszerváltás? Itt Pesten legalább 5 éve már tarthatatlan a helyzet. Ígérgetés az van. Ááááá...
2009. jún. 8. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már sok helyre szerettem volna ezt beírni, hogy sajnos nálunk meg bőven van férőhely, felújított óvoda, de gyerek az kevés van...sajnos nem mindenhol van utánpótlás, van, ahol meg ez a legnagyobb gond, de erről persze nem beszél senki:-(
2009. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
15:31-es, az hol van? Érdekelne :)
2009. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... és kiváncsi leszek, hol lesznek az ígért bölcsik, ha viszsa kell menni dolgozni 2 év után!

Minden évben végez több száz óvónő, dadus, nekik nincs helyük, mi meg nem tudjuk hova tenni a gyerket.

Pécsen még szinte meg sem születik már be kell jelenteni bölcsibe, hogy legyen hely.

2009. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!