Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig van nálatok leves,...

Mindig van nálatok leves, főétel és desszert?

Figyelt kérdés

Ha nem nagy gond, leírnátok mondjuk a heti menütöket?:)

Alkotói válságban vagyok, ilyenkor minden ötletmorzsa jól jöhet:)

Ja és 16 hónapos a fiam, néha úgy kell beletuszkolni a kaját,pedig mindent szeret, csak pár kanál után már nem kell neki...ezért gondoltam lehet jó lenne több fogás, hátha úgy jóízűen enne a változatosság miatt.Sokszor csinálok egy tál ételeket.


2012. febr. 29. 14:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk általában van leves, bár én nem vagyok nagy leveses amúgy.

Én ezeket szoktam főzni, általában 2 napig elég, amit főzök. Hárman vagyunk, 2 éves a lányunk, de ő sem eszik végig egy egész menüt sosem.


Levesek: húsleves, tojásleves, gyümölcsleves (alma, meggy, barack), lebbencsleves, hamis-gulyás leves, palócleves, virslis-krumplileves tejföllel, köménymag-leves, brokkoli-krémleves, babgulyás


Főétel: paprikás krumpli, rakott krumpli, rántott dolgok (disznóhús, csirkehús, hal, sajt), tejfölös csirkemell tésztával, pörkölt, oldalas, ananászos csirkemell, túrós csusza tejföllel és pirított szalonnával, fasírt, sült kolbász.


Köret: rizs, kukoricás rizs, krumplipüré, sült krumpli, tészta, krokett, persze a főételhez megfelelően. Főzelékek (sárgaborsó, krumpli)


Desszert: puding kekszel, tejberizs/tejbegríz (ez van amikor reggeli, van amikor uzsonna), palacsinta, madártej, valamilyen kevert süti(csokis, meggyes, lekváros)


Biztosan kihagytam valamit, szóval én ezeket szoktam sütni, főzni. Persze ő is kap valamilyen csokit (túró rudit vagy kinder csokit, de beosztom neki, azért egy nap nem adok neki két tejszeletet.)


28N, 2 éves kislány anyukája

2012. febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egy-két dolgot kihagytam még, de más írta. :-)

Azt még hozzáteszem, hogy egy héten többször jön át az apósom ebédelni hozzánk.

2012. febr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm a válaszokat!Nagyon rendesek vagytok, hogy ilyen részletesen írtatok!

Én senkit sem pontozok le, inkább örülök, hogy különböző véleményeket,szokásokat olvashatok, ilyenkor nem érzem magamat különcnek:)


És kedves 4-es,tényleg le a kalappal előtted, hogy egyedül neveled gyermekedet!!!

2012. febr. 29. 19:09
 14/17 anonim ***** válasza:
Én hétköznap nem nagyon főzök, mert reggel 7-kor indulunk az oviba és este fél hatkor érünk haza, ha nem magyünk sehova, de ha jó idő van, akkor mindig játszótér este v. barátnőzés, mert a napi 8 óra ülőmunka mellett nekem is kell egy kis kikapcsolódás. Úgy gondolom, hogy a napi egy meleg étkezés, az elég a gyerkőcnek. Ezért este általában vadász menü van, ki mit talátl a hütőben v. a spájzban: párizsis kenyér, vajas-mézes v. vajas-lekváros kenyér kakaóval, esetleg néha bundás kenyér, és hetente egyszer rendelünk pizzát, nálunk a 30 cm-es pizzát kihozzák 540 Ft-ért és hármunknak vacsira elég is.
2012. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
"vadész menü" ez jó:))
2012. márc. 1. 12:51
 16/17 A kérdező kommentje:
vadász...na, félreütöttem:)
2012. márc. 1. 12:52
 17/17 anonim ***** válasza:
Én alig főzök. A gyerek oviban (ott eszik), férjem hajnalban megy, éjjel jön és olyankor csak valami gabona pelyhet eszik tejjel, esetleg egy kukorica konzervből csinál magának kukorica salit. Én meg azt főzök, amit megkívánok. Pl: mirelit zöldségeket összeöntök és megdinsztelem és egy kis tésztával megeszem. Szilvás gombóc, nudli, milánói, tojás rántotta, néha valami főzelék. Ha a fiam beteg és itthon van akkor valami levest készítek. Az bőven elég neki ebédre. Hétvégén is alig vagyunk itthon. Ha még is itthon lennénk, akkor leves mindig van (husi, krumpli leves tárkonnyal, zöldség, lebbencs, bab, stb.), mert a fiam mást nem igazán hajlandó megenni. Leves mellé rizses husi, ritkán rántott dolgok, inkább valami pácolt csirke dolog kisütve rizzsel a menő. Szóval hétvégén is max. csak két fogást készítek. Sütit akkor sütünk, ha a fiamnak eszébe jut, hogy süssünk valamit és akkor együtt készítjük el. Van, amikor Ő nem is eszik belőle. Sütiből csak egy félét hajlandó megenni (csokis muffin szerű).
2012. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!