Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig van nálatok leves,...

Mindig van nálatok leves, főétel és desszert?

Figyelt kérdés

Ha nem nagy gond, leírnátok mondjuk a heti menütöket?:)

Alkotói válságban vagyok, ilyenkor minden ötletmorzsa jól jöhet:)

Ja és 16 hónapos a fiam, néha úgy kell beletuszkolni a kaját,pedig mindent szeret, csak pár kanál után már nem kell neki...ezért gondoltam lehet jó lenne több fogás, hátha úgy jóízűen enne a változatosság miatt.Sokszor csinálok egy tál ételeket.


2012. febr. 29. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi nem vagyunk levesesek, néha csinálok csak.

Ha leves van ahhoz ált lángos-fánk-máglya szokott lenni.

ma pl a reggeli az virsli volt, ebéd borsófőzelék tojással, vacsi meg sült csirke zöldséggel(csirke comb zeller karalábé alma együtt sütve) néha sütök vmi bögrés sütit uzsi gyanánt

2012. febr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nálunk csak fömenü van.


desszert uzsira szokott jönni, vagy gyümölcs, vagy puding vagy akármi, az az édességes étkezés.


leves ha van az csak magában, pl húsleves sok-sok hússal, zöldséggel, tésztával. vagy brokkoli krémleves behabarva max egy kis virsli bele szelve, és már elég is egy étkezésre.


én sem vagyok leveses, de a gyerekeknél meg még szerintem felesleges is 2 fogás. kicsi a pocak, megeszik egy kisebb adag levest és már semmit nem akar enni a föétleböl, de 2 óra múlva üvölt mert éhes, az anya meg tejszelettel csillapítja, majd nem érti, hogy miért nem eszik rendesen a baba.


leves jódolog, de simán lehet egy egész föétel. pl zöldség leves rengeteg zöldséggel, kis tésztával, estleg kis föthusi és már nem is kell neki más.

2012. febr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kivétel. 13 hós kislányom leves+második+desszert után 3 tejszeletet eszik meg úgy , hogy 3 óra múlva rendesen uzsonnázik.. És "csak" 10kg. Én főzőcskézős blogokon keresgélek, mert néha tényleg meghaladja a képességeimet... :D
2012. febr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mi bölcsisek vagyunk, így csak délután főzök a kicsire és magamra.

Akkor meg leves+második kerül az asztalra. Amíg van a szombaton csinált sütiből addig van desszert is. Kétnaponta főzök.

Vasárnap csináltam husilevest, majd rizst és rántott húst. Hozzá pedig lekváros piskótatekercs volt desszertnek, amit szombaton sütöttem. Hétfőn ugyanez volt a menü.

Kedden (tegnap) bableves és rizskók volt, ez lesz ma is.

Holnap gyümilevest és barátfülét (derelyének hívják azt hiszem még) terveztem, ami pénteken is lesz. Szombaton paprikás krumpli és palacsinta a szokásos menü, néha szokott mondjuk lebbencs leves lenni.


22F

2012. febr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat:)

Megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy nincs minden nap 3 fogás az asztalon.

Amúgy mikor leves van én is igyekszem jó gazdagon csinálni és akkor elég is a fiamnak.Mondjuk apa nem annyira leveses, én megeszem, de mivel egy főzelék mégis laktatóbb vagy egy rizses hús vagy paprikás krumpli, én is ezeket főzök.

Azt hittem én vagyok egyedül, akiknél nincs meg ez a "klasszikus" felállás.

Az édesség nálunk is uzsira van, vagy gyümi.

Akkor lehet csak a fogzás miatt nem annyira jó az étvágya mostanság.

2012. febr. 29. 14:55
 6/17 anonim ***** válasza:

3-s nem akarok kötekedni, de nem gondolkodtál rajta hogy 3 tejszelet és desszert, meg gondolom más napi cukor bevitel egy idö után mondjuk rövid idön belül nem okozna-e cukorbetegséget?

nincs bajom az édeséggel, és nem akarok kötekedni, de túlzott édesség nem csak hízás, fogak miatt rossz, hanem cukorbetegség kialakulására is nagy veszély van.


1 tejszelet kalória és cukor értéke megfelel egy nagy tejszines tortaszeletével. és ebböl 3 kap egy normál desszertes étkezés után.


és mondjuk nem utolsó sorban anyagilag is egy kisebb vagyon 21 tejszelet hetente.

2012. febr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam már ovis, mi menüt eszünk, így hétköznap nem főzök. Hétvégén leves és főétel van, ami szombaton általában valamilyen tésztaféle, vasárnap jellemzően készítek desszertet.

pl. szombatra: gulyásleves/bableves/lencseleves/tárkonyos krumplileves virslivel és lekváros bukta/gombóc/pudingos kifli/aranygaluska/palacsinta

pl. vasárnapra: húsleves/borsóleves/grízgaluska-leves és sült csirke/rántott csirke/sült tarja/pörkölt/paprikás a hozzájuk passzoló körettel és desszertnek valami könnyű kevert tészta (meggyes pite, kakaós lepény) vagy gesztenyepüré


Amikor még nem volt ovis a fiam, akkor hétköznap csak két fogás volt, de gyakran készítettem egytálételeket is (rakott zöldbab, rakott kelkáposzta, rakott krumpli, milánói rakott tészta stb.).


OFF: 4. válaszadó, mindig csodállak, amikor a válaszaid olvasom! Ilyen fiatalon, férfiként egy pici lánnyal egyedül! És annak alapján, amit írsz, nagyon jól megállod a helyed! Nagyon szerencsés a kislányod, hogy ilyen apukája van!

2012. febr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4. válaszoló válasza igaz? mondjuk úgyse tudjuk meg, de ha igen, én is csodálom
2012. febr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk sincs mindíg 3 fogás,sőt.Tegnap szárazbab főzelék volt fasírttal,ma tojásos nokedli,fejes saláta,holnap gulyás leves lesz és kakaós csiga.Hétvégén szokott húsleves,vagy gyümileves lenni,ezek a koleszos nagylányom kedvencei,illetve valami husi és köret,plusz valami túrós süti,szintén az előbbiek miatt.A kicsik nekem nagyon tésztásak,grízes a kedven meg a milánói,ilyenkor szoktam krémleveseket csinálni hozzá.Vacsora ha nem hideg akkor griz,vagy rizsfelfújt,virsli,rántotta,meleg szendvics ilyesmi.Desszert az ebéd után túró rudi,süti,nápolyi,az uzsonna joghurt és gyümölcs.A rakott ételeket is szeretem akkor nincs leves szintén.
2012. febr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni,szinte csak hétvégén főzök két fogásosat.Nálunk a leves is alig kopik el.3-an vagyunk rá, 2 napra szoktam főzni.Párom munka után eszik belőle,a kisfiam meg imádja én meg nem vagyok túl nagy étkű.Így nekem felesleges lenne 2,vagy 3 fogásos kaját csinálni.2napra főzök pl gulyáslevest, utána 2 nap múlva megint 2 napra főzök pl: sült csirkecomb krumplival,vagy pörkölt 2 napra.Ezek így pont megfelelnek nekünk.
2012. febr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!