Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vagy reális? Be...

Mennyire vagy reális? Be tudod látni, hogy mondjuk rossz a gyereked?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak belátom, de meg is büntetem érte.


Ha a rosszat úgy érted, hogy valamiben gyengébb, azt is belátom (bár ezt rossznak nem nevezném).


4 gyerkőc van.

2012. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A rosszat magatartásra, engedetlenségre értem!:)

2012. febr. 27. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon reális vagyok...hiperaktív a kisfiam és jól tudom,hogy nem direkt az én bosszantásomra viselkedik úgy ahogy ,nem tehet róla ,toleráns vagyok az állapotából adódó tüneteivel kapcsolatosan,ugyanakkor határozottan és következetesen segítem abban,hogy képes legyen magát jobban kontrollálni,beilleszkedni,alkalmazkodni.


Mások számára lehet,hogy ő "rossz" (mert túlmozgásos,nyugtalan,kudarcait nehezen viselő,beilleszkedni,alkalmazkodni nehezen tudó),de nekem a nehézségeivel együttélni kénytelen,kudarcok sorával folyton szembesülő ,támogatásra szoruló,hozzám támaszért,szeretetért bizalommal forduló,elfogadásra vágyó, imádott gyermekem.

2012. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz gyerek nincs, csak rosszat tesz egy adott pillantnan. Vagyis olyat amiről tudja hogy nem szabad (de amúgy családonként eltèrő lehet mi számít rosszaságnak, mit büntetnek). De pl azt mondod egy vendég gyerekre hogy rossz mert feláll evés közben holott nálatok mindenki az asztalnál marad evés végéig, az a gyerek lehet nem érti ez miért rossz hisz náluk nincs ilyen szabály.

Vagy pl egyik családban rosszaság a gyereknek a tv-t kapcsolgatni má családban szabad.

2012. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Nos... igen, úgy érzem, hogy amennyire lehet reálisan látom a fiamat. Hogy rossz e?? Igen :) Hogy neveletlen e?? Nem!! Mert rosszalkodik, feszegeti a határokat, 3,5 éves, iszonyat aktív, folyton pörög, ezer fokon ég, kemény fejű, akaratos, a tűzön nem égne el, de nem tiszteletlen.

Nagyon következetesnek kell lenni Vele, büntetem is, amikor csak kell és ha az adott pillanat úgy kívánja szigorú vagyok Vele.

Viszont úgy érzem, mindent megteszek azért, hogy egy eleven, de jól nevelt gyerkőcöm legyen, aki kiegyensúlyozott és szeret :)


Ági

2012. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!