Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A negatív élmények mennyire...

A negatív élmények mennyire vannak hatással a babára?

Figyelt kérdés
32 hetes pocakos vagyok. Az elmúlt 2 hónapban sorozatosan értek olyan hatások amik elég erősen hatottak rám. Elütöttünk egy kutyát, szerencsére sikerült megmenteni. De nagyon megrázott az eset, nagyon erősen remegtem, amíg orvoshoz vittük. Pár hete egy cica rohant keresztül előttünk, és a szembe jövő autónak csapódott. Tovább futott, de nagyon rossz volt látni. Ma reggel meg állok a konyhában, és a fák közül kirepült egy madár, és egyenesen neki az ablaknak. Nagyon szeretem az állatokat, és nagyon felzaklatnak az ilyen esetek. (tudom, hogy másnak sokkal nagyobb problémái vannak, és ne szídjatok légyszi, hogy ezzel zaklatlak Titeket) 28 hetes voltam amikor először begörcsöltem, azóta gyógyszereket szedek, de valószínű, hogy annak is örülni fogunk, ha még 3 hétig bent tudjuk tartani a picurkát. Szerintetek amikor én megijedek, akkor az neki is rossz? Vagy Ő ezt annyira nem érzi meg?
2009. jún. 6. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Gratula a babához, mi a 34. hetet kezdtük. Az igazság az, hogy mindenképp negatív hatással vannak a babára az ilyen élmények, mert szinte még egyek vagytok, ő akkor érzi jól magát, ha az anyukája jól van, ha feszült és zaklatott vagy, akkor az rá is kihat. Szerintem ne a múlttal foglalkozz, hogy jó volt-e, vagy nem. Próbálj meg a jelenre figyelni, pihenj sokat, tervezgess, álmodozz, készülj az érkezésére. Érezd jól magad! Élvezd ami még hátravan, bármennyi is legyen az! Tudd, hogy minden pillanat maga a jelen, és próbáld meg a lehető legteljesebben megélni. Beszélgess vele, mondd el neki, hogy mennyire szereted, és ne aggódj azon, hogy mit hoz a jövő, az úgy sem változtathat rajta, ill. csak negatív irányba. További szép hétvégét nektek.
2009. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!