Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van most ez a gyed dolog?

Hogy is van most ez a gyed dolog?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy megszavazták a 2 évet, de mikortól él? Meddig kell megfogannia vagy megszületnie a babának? Szerintetek tavasszal lesz kormányváltás? És ők visszaállítják? Szeretnénk még egy babábát és nem tudom hogy hogy csináljuk, hogy jól járjunk. Minden tanácsot szívesen fogadok.
2009. jún. 4. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2010. április 3 után született babákra érvényes. Ehet hogy eltörlik majd a választások után. Ha megteheted és biztosra akarsz menni, akkor addig jöjjön össze a baba, még belefér...
2009. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, április 30, csak lemaradt egy nagy nulla...
2009. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint most kellene hogy megfoganjon a baba,hogy "idöben megszülethesen?!bocsi hogy belekérdeztem
2009. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen
2009. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 180 nap helyett 365 nap van. Ekkor egy évet maradhatsz gyed-en, egyet gyes-en. Ha viszont az elmúlt két évben végig biztosított voltál, akkor továbbra is két évig jár a gyed, de a gyes egy napig sem. Viszont ha valaki a korábbi gyed lejártát követő 2 éven belül válik újra jogosulttá gyedre, akkor a második gyerekkel is annyi időt lehet otthon gyeden (! és nem gyesen), amennyit az elsővel volt.


Ez a 2010. május 1-től született gyerekekre vonatkozik. (OFF: kíváncsi lennék majd egy olyan statisztikára, hogy hányan szülnek 2010. április 30-án azok közül, akiknek az új rendszer szerint nem járna, vagy csak csökkentett ideig a gyed.)


A visszaállításról sokat lehet hallani, többek között itt is volt már egy ilyen kérdés, erről megoszlanak a vélemények.

Az én véleményem az, hogy ez a "ha majd hatalomra jutunk ezt is, meg az ingatlanadót, meg a ....-t is eltöröljük" ez csak duma. Milyen érdekes, hogy most már nem azt mondják, hogy egyből eltörlik, hanem azt, hogy amint anyagilag megengedheti magának az ország, abban a pillanatban eltörlik. Ez így már teljesen mást jelent. Én is mondhatom a férjemnek, hogy ha anyagilag megengedhetjük, akkor majd elmegyünk a Kanári szigetekre egy hónapra, mindketten tudjuk, hogy ahhoz minimum csodára lenne szükség. Szóval én nem hiszek benne, hogy eltörlik. Mindamellett, hogy engem abszolút nem érint, 11 évet dolgoztam a baba előtt, és még a gyed időszakába születik a testvére. Egyébként sem tudtam volna itthon maradni a gyes időszakába, mert valaki 28500 Ft-ból meg tud élni, de én nem. Én így is úgy is visszamentem volna dolgozni 2 év után és a környezetemben nincs olyan kisgyermekes anyuka, aki tovább otthon maradt volna. Persze tudom, hogy ez Budapest, vidéken teljesen más az élet, de sokan abba nem gondolnak bele, hogy ma már nem kötelező bölcsődébe, óvodába beadni a gyereket, létezik pl. családi napközi, ami ha összefogna pár anyuka simán kivitelezhető lenne.

2009. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nini24 ***** válasza:

Sziasztok!


Bocsi, hogy belekérdezek, de szerintetek a 2 év biztosításnak folyamatosnak kell lennie? Mármint úgy értem, hogy én 6. éve dolgozom, (23 vagyok, mielőtt valaki leszólna, hogy CSAK 6 év :) ) de volt a tavalyi év végén pár hónap passzív tp, meg munkanélküli! Szerintetek beleszámít? Hisz abból is vontak minden nyavalyát!! :(

2009. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ahhoz, hogy két évig lehessél otthon gyed-en az előző két év alatt végig biztosítottnak kell lenni, de ezt több helyről össze lehet szedni. A tényleges munkában állási időn túl ebbe beleszámít az álláskeresési járadék (figyelem! nem segély!) folyósítási ideje, a biztosítási jogviszony megszűnését követő táppénz (ún. passzív táppénz), baleseti táppénz, tgyás és gyed folyósítási ideje, az egy évnél tovább tartó közép- és felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán folytatott tanulmányi időből 180 nap és a rehabilitációs járadék folyósításának ideje. Ez a 2010. május 1. után születettekre vonatkozik.

Ez abban tér el a mostanitól, hogy most a közép- és felsőfokú stb. nem 180 nap erejéig számolható bele, hanem ha a suli után akár egy napot is dolgozol, akkor jár a gyed - ezt nagyon kevesen veszik így igénybe, mert ebben az esetben a gyes több lehet, mint a gyed.


Röviden a válasz:

Igen, jár neked a gyed (feltéve ha nem az álláskeresési járadékról mész gyed-re, mert ebben az esetben a tgyás jár, de a gyed nem).

2009. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nini24 ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a válaszod, végre valaki érthetően leírta nekem! :) Ezer hála! :)

2009. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :)
2009. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!