Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a Gyed-Gyes dolog?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy ha szülés elött dolgoztam 2 évet akkor kaphatom 2 évig a Gyed-et, majd utána egy évig a Gyest.

Felmentem egy Gyed kalkulátorra kíváncsiság képpen (adózóna) és ott úgy számolta nekem hogy egy évig Gyed-et kapok majd utána egy évig Gyest.

Akkor most ez hogy van?

Köszönöm szépen ha tudtok segíteni tisztába rakni nálam ezt a témát.


2011. márc. 7. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyed kalkulátorok (pl. adózóna) egy tájékoztató jellegű valami. Többek között ott az is van, hogy nem a 365 napot jelölöd be, hanem az 562-t. Régen nem volt hozzá tiszta magyarázat, nem tudom, most hogyan van.


De, hogy tisztában legyél teljesen:

- Ha a szülés előtt végigdolgoztad a két évet, akkor 562 napig lehetsz gyeden, egészen pontosan úgy jön ki ez a szám, hogy 168 tgyás után a gyerek 2. életévéig ennyi nap van.

- Ha a szülés előtti két évből 730-562 nap között dolgoztál, a gyerek 2. életévéig lehetsz tgyás+gyeden. A harmadik évben gyest kapsz.

- Ha viszont 365-562 nap között dolgoztál az elmúlt két évben, akkor csak annyi napig lehetsz otthon gyeden, amennyit előtte a két évben dolgoztál. Az első 168 nap tgyás változatlan. A gyes-es napok száma attól függ, hogy mennyi nap van a gyerek 3. életévéig.

2011. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy biztosítotti jogviszonyban kell lenned (én nem dolgozom, mert még gyeden vagyok a nagyobbikkal), lehet az adózónán még az előző kormány által behozott változtatások alapján számolnak.
2011. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Így már értem.

2011. márc. 7. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!