Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED tudósok? Egy kis segítség...

GYED tudósok? Egy kis segítség kellene, de nem egyszerű a dolog?

Figyelt kérdés

Szóval én tavaly július óta vagyok 8 órára min.bérrel bejelentve, előtte fél évig 6 órára voltam kb. 40 ezerrrel, azelőtt pedig sajnos csak két órában kb. másfél évig! Jelenleg édesapám cégénél dolgozom. A könyvelő azt mondta,hogy normális GYED-em legyen, idén apu vagy többre jelent be, vagy ad egy nagyobb összegű egyszeri juttatást, ami szintén beleszámít, csak arra ügyeljek,hogy ne szüljek meg idén. Nyilván azért mert a tavalyi évre visszamenőleg, már nem tud apu többre bejelenti.

Most szabin van a könyvelő és lehet, hogy becsúszott a baba, és nem tudom megkérdezni,hogy ebben az esetben,hogy lehet kiszámolni a GYED-emet! Tehát mennyit kapnék, ha 2011-ben szülnék? Mert az tudom,hogy az előző két évet veszik alapul, csak hogy nekem ez elég vegyes!

köszi


2011. jan. 12. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is bejelentettem magam magasabb összegre, így a GYED-em 77ezer felett van.

A hatodik hónaptól kellett csak "annyi pénzért dolgoznom". Ez havi 130 volt papíron.


A másikról nem tudok semmit sajna

2011. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

De visszamenőleg nem tud bejelenti!

2011. jan. 12. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem gond, ha az elmúlt időszakban mondjuk a minimálbért kerested-amiről van papírod. Most nem tudom, hogy egy vagy két évet néznek visszamenőleg, de hogy magas GYED-et kapj, elég a hatodik hónapban bejelenteni Téged 130ra.


Nálam legalábbis ez volt két éve.

2011. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem két évet vesznek alapul, csak egyet.

Ha idén szülsz, akkor a 2010-es teljes jövedelmed lesz az alap.

Vagyis volt 180 napig havi 40 ezred, 185 napig meg rendes bejelentett bérd (valamennyi). Ezt összeadod, és elosztod a ledolgozott napok számával.

Vagyis ha pl. 6 hónapig kerestél 240 ezret, és volt 180 napod, és 6 hónapig kerestél pl. 600 ezret,akkor az éves jövedelmed 840 ezer, a naptári napi átlagjövedelmed meg 420/180=2300Ft.

Így a bruttó gyed kb. 50 ezer lesz.


A két évet csak a biztosítotti idő tekintetében nézik, de az alapjába csak az igénylés előtti év jövedelmét veszik alapul.

2011. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2011. jan. 12. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!