Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadták a gyed kompenzációt...

Elfogadták a gyed kompenzációt! Éljen. Éljen?

Figyelt kérdés

Tegnap megjelent a Magyar Közlönyben a tgyás-gyed kompenzáció.

Magyar Közlöny 12. szám innen letölthető:

[link]


2012. febr. 2. 07:48
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

28-nak:

Amíg a kicsivel meg nem igényled a tgyást, addig jár a gyedre a kompenzáció. Azt neked kell mérlegelned, hogy melyikkel jártok jobban:

- végigvinni a gyedet (kompenzációval) és ha lejár, akkor igényelni tgyást (nem igazán értettem, miért lenne több az adóalapod?)

- a lehető legkorábban megigényelni a tgyást, a kompenzált gyedet lemondva.

2012. febr. 6. 10:30
 32/35 Sisánné Zsuzsa válasza:

Sziasztok! Sajnos én is éppen abba a kategóriába esek, akik nem kapnak kompenzációt. Pontosabban, mivel

2012. január 1-7 között tgyáson voltam, csak erre az időre jár a kompenzáció. Az meg, lássuk be, semmi. Nincs valakinek bármilyen ötlete egy kiskapura? Ha például csak július 31 után adom be az igényemet, amikor már nem visszamenőleg jár, nem kapom meg legalább onnantól a gyedre a kompenzációt? Előre is köszönöm, ha valaki foglalkozik a problémámmal.

2012. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
180 napos elévülési idő miatt nem tudod a tgyás kezdő időpontját előbbre vinni...
2012. febr. 10. 14:52
 34/35 Sisánné Zsuzsa válasza:
Így, hogy mondod, most jut eszembe, hogy annak idején úgy akartam kérni a tgyást, hogy már a szülést megelőzően (talán 2 héttel korábban lehet, nem tudom már pontosan), de elhajtottak a háziorvostól, hogy ilyet nem szoktak csinálni, meg egyébként is minek? Pedig ha úgy lett volna pont átesik a 7 napom. De így ezek szerint nincs mit tenni... Köszönöm a választ.
2012. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Ha akkor nem hagytad volna magad, akkor most a gyeded is kompenzálva lenne...
2012. febr. 13. 14:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!