Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadták a gyed kompenzációt...

Elfogadták a gyed kompenzációt! Éljen. Éljen?

Figyelt kérdés

Tegnap megjelent a Magyar Közlönyben a tgyás-gyed kompenzáció.

Magyar Közlöny 12. szám innen letölthető:

[link]


2012. febr. 2. 07:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

itt van a nyilatkozat is:

[link]

2012. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

A Nyilatkozat I. blokkjának 1. pontjában csak abban az esetben jelölheti meg az igen választ, ha

2011. évre vonatkozóan ténylegesen igénybe vette az adójóváírást, függetlenül attól, hogy

havonta vagy az adóbevallás benyújtásakor egy összegben érvényesítette

2012. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 B.Inez válasza:

Sziasztok!

Én ma megkaptam az első havi Gyedem, hát -14ezer Ft! Igaz a családi adókedvezmény még nincs benne! Na gondoltam gyorsan megcsinálom a kompenzációt, erre mit látok? Ha én veszem igénybe a családi kedvezményt akkor kevesebb a kompenzáció, miért? Ráadásul a családi adókedvezményes papírt jan 23.ig le kellett adni, szóval matt? Így jártam? Amúgy párom sehogy sem tudná igénybe venni! Tehetek ennél többet? Előre is köszi

2012. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár segíthetnék neked, de sajnos nem tudok!

Esetleg írd ki új kérdésnek, hátha valaki, aki ért hozzá, tud segíteni! Nekem ez az új rendszer nagyon bonyolult, totál össze vagyok kavarodva, ne haragudj, nem merek tanácsot adni!

2012. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Ineznek:


Ha te veszed igénybe az adókedvezményt, akkor azért kevesebb a kompenzáció, mert a régi rendszer szerint sem tudtad volna mindkettőt (jóváírás és kedvezmény) együtt, teljesen igénybe venni. Legalábbis gondolom én.

2012. febr. 4. 16:52
 26/35 A kérdező kommentje:

Még valami Ineznek:

Ha a munkáltatódtól kapod a gyedet, akkor kérd meg szépen őket, hogy tekintsék tárgytalannak a leadott adókedvezményes papírt, hátha. Egy próbát megér. És akkor kérje a férjed. Persze ha tudja, ha nem akkor meg kell nézni az összegeket, hogy melyikkel jártok jobban.

2012. febr. 4. 16:53
 27/35 Sándor Zsuzsa válasza:

Nem értem én sem az I. pontban azt irják, hogy csak akkor jár a kompenzáció ha azt 2011-es évben érvényesitetted.

EZ hogy van??? Azért mert tavaly nem kértem /járt volna/ az adókedvezményt most nem jár kompenzáció?? Már irtam külön is itt hátha kapok választ! Engem ez nagyon-nagyon sziven ütött, ugyanis minden feltételnek megfelelnék ezen kivül.

2012. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

kis segítséget kérek én is,hátha érdemes utánajárnom:

gyeden vagyok,március 15.-ig járna a gyed,de március 5.-re vagyok kiírva a 2. babóval szülni,tehát márciustol gyás lesz.adójóváírást kértem eddig,és mivel magzat után is jár,így szeptembertől már mindkét gyerekre az adókedvezményt .ennek következtében-mivel gondolom az adóalapom több lett mint tavaly(mivelhogy megszünt a jóváírás)csak 2000 ft-tal kevesebb gyedet kaptam(tudom,fogjam be a számat)azért érdekelne,hogy így is érdemes-e utánajárnom ennek a kompenzációnak,vagy úgysem fogok kapni,és amúgyis csak 2 hónapr járna.köszönm a segítséget

2012. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 B.Inez válasza:

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, segítséget!

Lehet, hogy tavaly sem tudtam mind2-t igénybe venni, mégis most 14ezerrel kevesebb, hol itt a kompenzáció?

Sajnos csak én tudom igénybe venni, mert a párom biztonsági őr (azt hiszem ezzel mindent elárultam)!

köszönöm

2012. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Zsuzsának:

Csak az adójóváírás érvényesítése feltétel, az nem, hogy tavaly neked kellett az adókedvezményt érvényesíteni. Így ha kértél tavaly adójóváírást, akkor jár a kompenzáció. És ugye azt már sikerült kiderítenünk, hogy mindegy, hogy tavaly havonta vagy most adóbevalláskor egy összegben kéred az adójóváírást.

2012. febr. 6. 10:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!