Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadták a gyed kompenzációt...

Elfogadták a gyed kompenzációt! Éljen. Éljen?

Figyelt kérdés

Tegnap megjelent a Magyar Közlönyben a tgyás-gyed kompenzáció.

Magyar Közlöny 12. szám innen letölthető:

[link]


2012. febr. 2. 07:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Éljen? Ez is több, mint a semmi. Elvesznek 12.000-t, adnak 7.000-t.
2012. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Már akinek.

Csak annak, aki

- dec. 31-én már, jan. 1-én még ugyanazt az ellátást kapta és csak arra az ellátásra

- május 31-ig (ill. júl 31-ig ) igényli, aki utána, annak nem jár visszamenőleg jan. 1-től (még akkor sem, ha egyébként járna)

- a gyednél nem vesz igénybe adókedvezményt vagy egy gyerek után veszi igénybe...

2012. febr. 2. 07:57
 3/35 anonim ***** válasza:

Ezek teljesülnek nálam.

-gyeden vagyok október óta

-megigénylem még a héten

-apa veszi igénybe a családi kedvezményt mindkét gyerkőc után

2012. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

NA végre!!


Hol lehet igényelni? Mit kell kitölteni hozzá?!?!?!

2012. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

"10. § (1) Az Igénylõ a 2012. évi jövedelempótlék megállapításához az alábbiakról nyilatkozik:

a) a 2011. évi adójóváírás igénybevételének tényérõl,

b) arról, hogy a 2012. évben családi kedvezményt igénybe vesz-e,

c) arról, hogy a 2012. évben hány fõ kedvezményezett eltartott után kíván családi kedvezményt érvényesíteni,

d) a 2012. évben a családi kedvezmény igénylése során figyelembe vehetõ eltartottak és kedvezményezett

eltartottak számáról és

e) az adóazonosító jelérõl.

(2) A nyilatkozat tartalmazza:

a) az Igénylõ természetes személyazonosító adatait,

b) azt, hogy az Igénylõ 2012-ben családi kedvezményt igénybe vesz-e és a családi kedvezmény érvényesítése során

figyelembe vehetõ eltartottak és kedvezményezett eltartottak számát,

c) a családi kedvezmény érvényesítése során figyelembe venni kívánt kedvezményezett eltartottak számát,

d) 2011. évre vonatkozóan az adójóváírás érvényesítését és

e) az Igénylõ által tett záradékot az adatok valóságtartalmáról.

(3) Az Igénylõ a nyilatkozatot a pénzbeli ellátást folyósító szervnek két példányban nyújtja be. A pénzbeli ellátást folyósító

szerv az egyik példányon igazolja az átvételt, a másik példány alapján intézkedik a jövedelempótlék megállapítása

iránt."


Ezek szerint az előbbi listából kimaradt egy szösszenet:

- 2011-ben érvényesített adójóváírást.

2012. febr. 2. 08:08
 6/35 anonim ***** válasza:
Én nem kértem tavaly az adójóváírást, akkor én nem kaphatom a kompenzációt?
2012. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hát, ez az! A kérdés jó.


Ugyanis te nem tudod lenyilatkozni, hogy kaptál 2011-ben adójóváírást - hiszen nem kaptál. Ugyanakkor még nem késtél le róla, hiszen az adóbevallásban még kérheted - ha van miből. Az adóbevallást május 21-ig lehet benyújtani. A kompenzációt júli 31-ig nyújthatod be (bár ezt sem értem, mert amire hivatkozik, az úgy szól, hogy visszamenőleg 6 hónapra lehet kérni, az nekem jún. 30-al jön ki....). Szóval passz.

2012. febr. 2. 08:49
 8/35 anonim ***** válasza:

Mindegy, köszi!

Nem kérem a kompenzációt. Adót 130-at kapok vissza (családi kedv.+adójóváírás, kompenzációt meg kapnék havi 7000 ft-ot.)Maradok az eredeti felállásnál. Úgy néztem, 38 ezer gyedet fogok kapni ezután. Még jó, hogy augusztusig. Utána megyek vissza dolgozni...

Köszönöm a válaszod, kedves vagy!

Szép napot!

2012. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ha nem veszed tolakodásnak, én nem ezt csinálnám.


Ha most 38eFt gyedet fogsz kapni, akkor a br. gyeded kb. 52eFt. Na, ebből nem tudod a teljes családi kedvezményt +adójóváírást érvényesíteni tavalyra, szóval ha apa tudja a családi adókedvezményt tavalyra érvényesíteni, akkor azt igényelje ő, te pedig kérd csak az adójóváírást (120-at így is fogsz kapni a 125 helyett), így tudod kérni idénre a kompenzációt.

2012. febr. 2. 09:24
 10/35 anonim ***** válasza:
Én gyeden vagyok január 18tól, de az adókedvezményt apuka veszi igénybe, ilyenkor mi van? Kérhető kompenzáció?
2012. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!