Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadták a gyed kompenzációt...

Elfogadták a gyed kompenzációt! Éljen. Éljen?

Figyelt kérdés

Tegnap megjelent a Magyar Közlönyben a tgyás-gyed kompenzáció.

Magyar Közlöny 12. szám innen letölthető:

[link]


2012. febr. 2. 07:48
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Igen, kérhető a Jan 1-18 közötti tgyásra ha tavaly igényeltél adójóváírást. A jan 18-tól kezdődő gyedre NEM.
2012. febr. 2. 09:31
 12/35 anonim ***** válasza:
Tavaly 53,500 volt a gyedem adójóváírással. Idén mennyire számíthatok kompenzáció nélkül?
2012. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudja a férjem érvényesíteni a kedvezményeket, ő is minimálbéres volt tavaly...

Úgy osztottuk szét a számokat, hogy a legvége az, hogy apa kap vissza családi kedv.-ből 57-et, én meg adójóváírás+ családi kedv-ből 130-at. Ő igénybe vette az adójóváírást, úgyhogy szinte semmi adója nem maradt, csak az az 57 ezer ft. De köszönöm a segítségedet, örülök, hogy vannak még itt segítőkész emberek!!!

2012. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Félig párhuzamosan beszélgetünk :)

(Bár rávilágítottál egy fontos dologra:

Azokkal mi van, akik összegszerűen megosztják a családi adókedvezményt? Azok mennyit kapnak kompenzációként???)



Én azt mondom, hogy ha tudja apa igénybevenni a családi kedvezményt, tegye meg. - Oké nem tudta tavaly, mert volt adójóváírás. Idén viszont már nincs, így van annyi adója, hogy teljesen igénybe tudja venni a családi adókedvezményt! Tehát a családi adókedvezményt ne osszátok meg, hanem kérje egyedül apa. (Bár arról nem szólt a fáma, hogy hány csemetétek van... Ha kettő akkor egy neked egy neki felállás még jó)


Emellett meg kéne játszani, hogy ha visszaigényelted a tavalyi adójóváírást, akkor utána megigényelni jan. 1-ig visszamenőleg a kompenzációt, hiszen akkor teljesítetted a feltételt, ugyan nem 2011-ben fizették ki, de kaptál 2011-re adójóváírást.

2012. febr. 2. 09:58
 15/35 A kérdező kommentje:

12-nek:

Ha jól számolom a br. gyeded 59500 Ft, ez idén nettóban, kompenzáció nélkül 44eFt.

2012. febr. 2. 10:00
 16/35 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

NoniMami:

szerintem mindenképp intézd el, hogy igényelni tudjad , mert neked is jár, attól függően, hogy nem igényelted az adójóváírást, hanem egy összegben kapod meg idén. (én is9

Attól a teljes tavalyi GYED több, mint idén.

Szerintem ne add fel ilyen könnyen, mert én kiharcolnám, hisz itt csupán arról van szó, hogy az adójóváírást idén kapod meg.

2012. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Azt mondjátok?

Szóval nem kérjek családi kedvezményt, csináljam meg gyorsan a bevallást, majd ha megkaptam a pénzt, akkor igényeljem meg a kompenzációt?

Hát ez eszembe se jutott!

Gondoljátok, hogy ha ezt megjátszom, nem lesz belőle baj? Bár ha belegondolok, így megfelelek majd a feltételeknek. Már csak át kell valahogy "varázsolnom" a családi kedv. számait a bevallásban, mert nem lehet 206250 ft-nál több....

2012. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Még csak varázsolnod sem kell.

Nem úgy szól a korm. rendelet, hogy aki a 206-ra lenne jogosult, az ne is álmodjon, hanem úgy, hogy aki 206-al igényli az adókedvezményt. Te pedig 0 Ft-al igényled.

2012. febr. 2. 12:32
 20/35 anonim ***** válasza:

Ja, akkor az az idei évre szól? Hú, de jó!

Nagyon-nagyon köszönöm a sok segítséget!

Gyorsan be is adom a bevallásom!


Köszi lányok, nagyon aranyosak vagytok!

Kedves kérdező, neked külön köszönöm!

2012. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!