Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születendő gyerek viselheti...

Születendő gyerek viselheti az én vezetéknevemet, vagy mindenképp az apjáét kell neki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 02:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha házasok vagytok úgy tudom, hogy az apéát. Amennyiben nem akkor szükséges apasági nyilatkozatot tennetek hogy egyáltalán az ő nevét viselhesse. Ennek hiányában a te vezetéknevedet fogja kapni. Amikor nyilatkozatot tesztek akár azt is válaszhatjátok hogy kötőjellel elválasztva mindkét szülő vezetéknevét megkaphassa. Azt hiszem még volt néhány verzió. A házasságban élők az első szituálcióról biztos több infót tudnak adni róla.
2012. jan. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A házasságkötésre való bejelentkezéskor kellett nyilatkoznunk az anyakönyvvezetőnek, hogy a leendő közös gyerekeknek mi lesz a vezetéknevük.
2012. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármelyik szülő nevét viselheti, vagy akár egyszerre mindkettőét is, csak akkor úgy kell lepapírozni a dolgokat.

Házasok esetében valóban általában már a házasságkötéskor el kell dönteni, de pont itt az oldalon volt már, aki azt írta, hogy csak a szülés után kellett eldönteniük a dolgot. Lehet, hogy ők már régebben házasodtak össze, és akkor még nem volt ez kérdés, azóta meg igen, ezt nem tudom.

Ha nem vagytok házasok, akkor apai elismerő nyilatkozatot kell tenni az apának (ha ez nincs, akkor csak és kizárólag az anya nevét viselheti születéskor), és akkor lehet dönteni, hogy mondjuk Kis Lujza vagy Kovács Lujza legyen a baba, vagy esetleg Kis-Kovács illetve Kovács-Kis Lujza. Ezek a variációk lehetségesek.

2012. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!