Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálunk rosszul, hogy...

Mit csinálunk rosszul, hogy 80 ezzer Ft havi kaja (+tisztítószer stb) pénz nem tart ki rendesen a hónap végéig?

Figyelt kérdés

Minden nap itthon főzök, hús hetente 1-2x van, gyümölcs naponta. Készételeket nem eszünk, luxusdolgokat pláne nem, maximum kekszet, de nem nagy mennyiségben. Annyi, hogy próbálok minsőgibb dolgokat venni, pl. margarin helyett vaj, normálisabb felvágott, sajt, ilyesmi.

Ja, 2 felnőtt és egy egyéves baba.


2012. jan. 20. 12:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
A barátnőm olyan helyen dolgozik, ahol húskészítmények beleit forgalmazzák. Ő mesélte, hogy a 400 Ft-os párizsi történetesen 180 Ft-os műbélbe van töltve. Ergo a "hús"készítmény ami benne van 220 Ft/kg áru. Szerinted az mennyi húst látott?? Szója, glutén, tejpor. Hát köszi, inkább megveszem az 1600 Ft-os kolbászt, amit a sarki hentes tölt, így tudom, hogy mit eszem.
2012. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mert szerinted az 1600 ft-os párizsi mennyi húst lát?????? Ugyanannyit.

Kolbász megint más. Bár mi azt sajátot csinálunk, mert az egyik fiam szójaallergiás, így biztos ami biztos. Neki van allergén mentes párizsi 600ft/fél kiló.

2012. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az kimaradt, hogy mi drága élelmiszereket vettünk eleibe, fontos volt nekem a minőség. És így is allergiás lett a szójára, vajon miért? És hogy tudott megtelítődni a szervezete 2,5 év alatt, hogy tüneteket produkált. Pedig nem kapott szójatejet, szójás cuccokat. Ha felvágottat vettem csakis a "minőségit" vettem. Lehet gondolkozni.

azóta nem költök annyit az úgynevezett minőségire sem, azóta figyelnem kell minden összetevőt ha vásárolók és érdekes dolgokra jövök rá...

2012. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ÖÖÖÖ, talán azért nem párizsit írtam, mert nem veszek párizsit egyáltalán??? De logikusan végiggondolva a drágább párizsiban talán több a hús és kevesebb a szója és társai. Egyébként mi pont ezért nézzük mindig a címkéket, mert én minden sz@rra allergiás vagyok...
2012. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ötletszerűen főzöl vagy előre kigondolod?

Én egy hétre előre összeállítom a menüt, jó alaposan átgondolva,heti bevásárlás van listával.Csak kenyeret és tejet veszek hét közben.

A menü összeállíátsa előtt alaposan szétnézek a spájzban, szavidők mennyiség stb.Azóta alig romlik ránk valami és változatos a kaja, bár elég sok főzeléket eszünk.

2012. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én, ha csak lehet, akciós dolgokat veszek, akár több 100 forintot is lehet spórolni termékenként. Itt olvastam már, hogy írnak váráslási listát egyesek és csak az azon szereplő dolgokat veszik meg, semmi elcsábulás már árura! Melléírják az árakat és tudják mennyi lesz a számla. Egy X összeget nem lépnek át így.
2012. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!