Lennének annyira fontosak az elveitek szülőként, hogy ártsatok vele a gyerekeiteknek?
Pl. szabadelvű szülő, aki meg van győződve róla, hogy a gyerek MINDENT megtehet, viszont SEMMI se kötelező. Iskolában házi feladatot írni se, rendszeresen bejárni se...mégis állami iskolába íratja a gyerekét, aztán megsértődik, hogy pikkelnek rá a tanárok.
Vagy egyházi iskolába adja, mert az a jó suli, de közben hangoztatja, hogy ő ugyan nem hisz az ilyen hülyeségekben...
És sorolhatnám. Ismerek néhányat, kíváncsi lennék, mennyire gyakori.
Nincs tévedés a kérdésben. Nem rólam van szó.
Ez a szülő azt hiszi magáról, hogy hippi, a gyerekeit is így "neveli". Azt nem tolerálja viszont, hogy ezt nem fogadja el az iskola. Én úgy gondolom, ezzel árt a gyereknek, hiszen a gyerek érdeke, hogy tudjon alkalmazkodni és megfelelni. Nem értem, ha nem tetszik az iskola és a "világ" hozzáállása, miért nem keres olyat, ami megfelel a gyerekeknek, ha már nem akarja, hogy alkalmazkodjanak. Szerintem se állja meg a helyét elvként, de ő ezt nem érzi. Így érthető?
Eddig is értettem. :)
De ha megnézed, magad is leírtad, hogy az, hogy a gyerek tudjon alkalmazkodni, csak szerinted az érdeke. Az anya szerint nem. Tehát az anya a saját felfogása szerint helyesen neveli a gyerekeit. És feltételezem, helyesnek tartja azt is, hogy abban sem alkalmazkodik a társadalomhoz, hogy másik iskolába viszi a gyereket.
Attól még, hogy szerinted vagy szerintem ez nem helyes, ő gondolhatja helyesnek. Erre próbáltam rávilágítani, nem tudom, mennyire lett tisztább.
Ha viszont ő úgy gondolja, hogy helyes, amit csinál, akkor miért változtatna? Ha szerinte ezzel jót tesz a gyerekének, akkor miért tenne másképp? Csak mert valaki más szerint ez ártalmas?
Nem érted.:)
Ez egy példa.
A kérdés az volt, hogy pl. pont Te így tennél-e hasonló helyzetben, vagy felülbírálnád az elveidet.
Szó sem volt róla, hogy meg akarnám mondani neki, mit tegyen. Szerintem nagyon ritka az ehhez hasonló szülő, csak kíváncsi lettem volna, ismertek-e ilyet, vagy ti magatok változtatnátok-e. Mert a példában említett szülő nem. Nekem ez nem probléma, mindenki úgy él, ahogy akar, csak hadd ne kelljen hallgatnom, hogy az egész világ ellene van.
Te nem érted, hogy mit mond az egyik válaszolód:)
Mivel az anyuka ezt így látja jónak, ezért fel sem merül benne, hogy ezzel árthat a gyerekének, ergo miért is adná fel az elveit?
Egyébként erre én is kíváncsi leszek, nekem is van olyan ismerősöm, akik szabadon "neveli" (számomra ez nem nevelés, hanem ráhagyás, de mindegy) a csemetéjét. Nem mondja neki, hogy pl. ezt nem szabad, mert veszélyes, egyáltalán nem mondja, hogy nem. Félreértés elkerülése érdekében: nem a "nem" szót nem használja, hanem nem korlátozza (szerinte, szerintem pedig nem neveli). Másik pl. nem szól rá a gyerekére, ha az egy pofon kiosztásával elveszi a másik saját játékát, mondván, majd ők lerendezik (2 éves gyerekről beszélünk).
Csak ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy mi lesz, ha az én gyerekem fut össze egy ilyen gyerekkel?
Nálunk volt ilyen elv-fél-váltás:
Gyerek előtt: gyereknek a kiságyban a helye minden körülmény között.
Gyerek után: a gyereknek a kiságyban a helye, kivéve ha beteg :) Ha beteg valamelyik gyerek, akkor általában úgy szokott kinézni, hogy én alszom a szülői ágyban a gyerekkel, apa pedig a gyerekszobában. Ennek kizárólag kényelmi oka van, megint kisbabát várok, egyszerűbb odanyúlni és megnézni van-e láza, mint felkelni, átmászni apán (én alszom a falnál), a sötét lakásban átmenni a gyerekszobába... Plusz apa elég korán kel, nem szeretem megzavarni az álmát. Ő csak akkor kel fel éjszaka a gyerekekhez, ha én már kidőltem a csatasorból.
De ez sem azért lett másképp, mert nem értek már egyet azzal, hogy a gyereknek az ágyában a helye, hanem mert nekem így könnyebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!