Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastok mesét a gyerekeiteknek?

Olvastok mesét a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
A napokban felkérést kaptam egy mesekönyv megírására. A kiadó nem igazám ad nekem szabad kezet, tehát szinte mindent ő határoz meg. A figurák neveit stb. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a mai világban mennyire divat még mesekönyvből mesét olvasni? Ezen kívül hogy ti szülők mennyire vagytok hagyomány tisztelők e téren, tehát hogy a királylány-királyfi elképzelést részesítitek előnyben, vagy pedig nyitottak vagytok-e új dolgokra? Szeretitek ha a mese tanítja is a gyereket? Pl ha Magyarország lenne bemutatva mesefigurák kalandjai által, az a könyv felkeltené az érdeklődéseteket? Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 24. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, olvasok nekik, és veszek is könyvet.

(magamnak már nem, én könyvtárba járok.)


A Magyarországos, hát nem tudom, nem igazán tudom elképzelni, hogyan is néz ki.

Nem feltétlenül vagyunk hagyománytisztelőek...

2011. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Minden fajta mesét elolvasok a lányomnak este,szerencsére nem ragaszkodik semmihez. Érdeklődésemet felkeltené? Igen fel,jó kis illusztrációkkal. Küldhetsz egy példányt majd! :)

(okés csak vicceltem) :)

2011. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem imádja a könyveket, pici kora óta. Szerintem életkor függvénye, hogy mennyi, és milyen témájú könyvet olvas az ember a gyerekének. Először az állatos mesék tetszettek a gyerekemnek, aztán azok, amelyikben gyerekek szerepelnek, természetesen főleg képekkel illusztrálva. Most még csak 2 éves, nem látok a jövőbe, de a terveim szerint ahogy nő a gyerek és okosodik, ennek tudatában egyre tanítóbb szándékú meséket fogok neki olvasni, hogy az élet minden területével képben legyen. Az állatokkal, az emberekkel ,a hazájával , esetleg csillagászat, tudományokkal kapcsolatban. Én igen, szívesen vásárolok neki tanító szándékú, és "ismeretterjesztő" mesekönyveket, és ő nyitott is erre. Úgyhogy hajrá.
2011. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a cél, hogy hazánkat mutassuk be a gyerekeknek, az adott tájegységen átélt kalandjai által. Ez hány éveseknek való lenne? Melyik korcsoportnak?
2011. nov. 24. 15:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok hogy itt kérdezősködöm, de nagy segítség ez számomra. Úgy gomdoltam, majd különbözö korcsoportokon tesztelem le, ugyanis erre vonatkozó instrukciót nem kaptam, pedig szükségem lenne rá.
2011. nov. 24. 15:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok :)

Igen, olvasok mesét a kisfiamnak. 3 éves. Még nem érti/nem szereti a hagyományos meséket, viszont imádja a verseket és az "AnnaPetiGergőt". Szeretem én is, mert a valóságból ragad ki történeteket. Nekünk nagyon sokat segített néhány története, akár pl. óvoda, vagy a beteges-doktorbácsis-testvéres témák.

Sok sikert!

Ha ennek a korosztálynak írsz, akkor igen érdemes figurákkal bemutatni dolgokat.

2011. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A grafika készen van, paradicsom figurák a főszereplők. Nekem nagy feladat ez, azaz ikább újdonság, ugyanis alapvetően költészettel foglalkozom, verseket írok.
2011. nov. 24. 15:28
 8/12 anonim ***** válasza:

3 éves a lányom, 2 éves kora óta kéri és igényli a mesélést, minden este fixen olvasok neki, de napközben is sokszor.

Még pici, ez a szinje: Bogyó és Babóca, Anna Peti, Boribon, Kippkopp

Múltkor olvastam neki a Hófehérkét, nem értette az egészet, így nagyon unta is.

2011. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma megkérdezem a kiadót hogy melyik korcsoportra gondolt? Mert a grafika az szerintem 3-5 éveseknek való, viszont a téma (Magyarország) szerintem az idősebbeknek.
2011. nov. 24. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, olvasok neki már. Egész piciként is nagyon szerette a könyveket, most 26 hónapos. Állatokról szóló történeteket, ismeretterjesztőket is szereti, mivel jól van illusztrálva a könyve. Szerintem nagyban függ az illusztrációtól. Tehát Magyarországról szólót is szívesen olvasnék neki. Most fogékony rá.
2011. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!