Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én nem tudok örülni...

Csak én nem tudok örülni annak ha egy fiatal lány teherbe esik?

Figyelt kérdés

Sok kérdést fel tesznek ide a 18 évesen és az alattiak, hogy teherbe estek és a válaszolók többsége gratulál nekik,meg biztatja őket, hogy milyen jó lesz stb.


Én valahogy nem tudok ilyenkor gratulálni, inkább sajnálom őket.

Ha az én lányom ilyen fiatalon teherbe esne a hajamat tépném és elgondolkodnék, hogy mit rontottam el vele kapcsolatba.


Tudom, hogy ezek a lányok védekezés mellett esnek teherbe.

És ha itt leírt válaszokból készülne a statisztika, hogy mennyire véd az óvszer és a fogamzásátló a teherbe esés ellen akkor nem venné meg senki, mert 100% hogy terhes leszel ha ezeket használod.


2012. jan. 11. 11:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Én nem vagyok biztos, hogy védekezés mellett esnek teherbe ilyen sokan, csak szebb azt mondani, hogy így történt, minthogy azt mondják, hogy buták voltunk és nem védekeztünk.


Igen, én is tépném a hajam, ha lányom ilyen fiatalon terhes lenne. Viszont biztos, hogy támogatnám, bármilyen döntést is hozna. Magamat meg elásnám, és nehezen nyugodnék meg, de akkor is lányom mellett állnék. Sokan nem állnak ki a gyermekük mellett sem, és ezért a fiatalok inkább ilyen névtelen oldalakhoz fordulnak segítségért.


Itteni statisztikát meg ne csinálj, mert nagyon hülye eredmények jönnének ki. Szerintem sokszor fele nem igaz, amiket írnak egyesek. S ez nem csak a tinikre igaz, úgyhogy ez az oldal alkalmatlan arra, hogy hűen tükrözzön bizonyos dolgokat.

2012. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%
Én is így vagyok ezzel. Bár nem hiszem, hogy a szülő feltétlen elront valamit, ha 18 év alatt teherbe esik, ez sok mindentől függ. De én sem hiszem, hogy gratulálni meg győzködni kellene, mennyire jó lesz ez. Aztán jönnek azok a kérdések, hogy nem élvezem a babázást, nincs hozzá energiám, türelmem, stb. és ezeket senki nem mondta, vagy nem hallották meg. Na meg később munkát keresni, akár egy érettségivel, bármiféle munkatapasztalat nélkül... van példám rá, még üzletvezetőit is elvégzett a gyerekek mellett, és most takarít.
2012. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
21%

Ismeretlenként nem szoktam sem örülni, nem nem örülni ennek, viszont dühítőnek tartom, hogy csak d.,gnak és nem védekeznek, aztán jönnek a rinyával.

Pl. ez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

és még en vagyok a rossz (első és 7. válaszoló), aki ítélkezem. Nem ítélkezem, hanem egyszerűen csak elítélem. Miből tartja el a gyerekét? Ja majd a szülők, vagy az állam... hát ja, fő a felelősségteljes szex!

2012. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
55%
En meg azon dobbenek le, h tizeneves ir, aztan okos anyukak annyit irnak, h nem kene dugni meg ebben a korban. Hogy irhat ilyen valaszt ertelmes ember? Higyjetek el, barmennyire is jol neveled a tiedet, elofrodulhat az ilyesmi. Az meg a masik dolog, h ha ismeretlen ir ilyet, minek oruljek, vagy ne oruljek? Mert ez all a kerdeben. Nem hiszem, h sokan irnanak tt gratulaciokat, max azt irjak, h jol teszi, h megtartja. ( ezen viszont lehet vitatkozni, h jol teszi e vagy sem). Masik dolog: jottok azzal, h na igen, majd a szulo eltartja a babat. Es mi rossz van ebben?????? Na ettol is egnek all a hajam. A babanak ok a nagyszulei, segitik oket, es becsuletesen felnevelik a gyereket. Gondolom ilyen esetben a nagyszulok is beleegyeznek, igy segitenek. Mi baj van ebben? Nem a szomszedtol kert segitseget, hanem a sajat szuleitol. Sok fiatal szulot elitelnek emiatt. En nem...
2012. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem tisztem megvédeni az ilyen lányokat, de szögezzünk le pár dolgot. 17 évesen szexuális életet élni, azt gondolom, nem korai. Nincs 100%-os fogamzásgátlás. Oké, valószínűleg tényleg egyszerűbb azt mondani, hogy kilyukadt a gumi, mint bevállalni, hogy felelőtlenek voltak. De a családomban kapásból több olyat fel tudok sorolni, amikor tényleg nem védett a fogamzásgátló: spirál 2 generációban 3, esemény utáni tabletta (ikrek lettek), szakadt gumi.


Ugyanakkor az említett helyzetben kőkemény etikai probléma merül fel: joga van-e egy embernek kitenni egy másik embert egy olyan egészségügyi beavatkozásnak, ami önmagában is vitatható etikai szempontból.


Ha az jött volna le a mondandómból, tisztázom: nem örülök, pláne nem gratulálok az ilyen fiatal lánykáknak.

2012. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok: én sem arra gondoltam, hogy egy 16 éves spirál mellett esik teherbe. Persze, hogy nincs 100%-os védettség, de ilyen fiatal korban szerintem igenis sokan esnek teherbe, azért, mert nem védekeztek.

S még mielőtt az jönne le belőle: nem nem ítélem el azokat az anyukákat, akik védekezés mellett esnek teherbe. Tudom, hogy van ilyen is.

2012. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, persze hogy az ember tisztában van azzal, hogy nincs 100%-os védekezés, viszont sajnos sok a felelőtlen tini is, "úgy sem lehetek terhes, velem ilyen nem történhet" jelszóval, vagy végig sem gondolják a védekezés lehetőségét.


Én nem örülök és nem ujjongok, ha valaki ilyen fiatalon teherbe esik. Viszont, aki segíteni akar nekik, és támogatja őket, az sem elítélendő. Mert mi lenne a helyes? Elküldeni őket a fenébe és ajánlani nekik az abortuszt? Nem tudom, az mennyivel lenne jobb.

2012. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Nem gondolom,hogy örülni kéne. Igen a többség nagyon felelőtlen és nem védekezik. DE van aki igen és mégis "becsúszik" a baba. Az sem mindegy,hogy az a fiatal lány milyen.Igenis van olyan aki ilyen korban alkalmas lenne anyának,csak a körülmények nem adottak. Szerintem itt nagyon sokunkkal történt már hasonló eset,csak nem szívesen beszél róla senki. 17 évesen felelőtlen voltam és teherbe estem.Édesanyám hatására abortusz lett a vége. (akkor nagyon haragudtam rá,de már tudom,igaza volt) Ezután gyógyszert szedtem,20 évesen terhes lettem mellette.Ezt a babát megtartottam,de baromi nehéz volt. DE nagyon örülök,hogy így döntöttem!! Szülés után spirált rakattam fel.Terhes lettem mellette.És el is vetéltem. Úgyhogy nem 100%-os egyik módszer sem.

Ezeket a lányokat inkább ráébreszteni kéne a dolgokra,nem lehurrogni őket.

2012. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
42%

Az előzőleg linkelt kérdés kiírójának a kommentje:

"hallodtál már olyanról,hogy kiszakad a gumi? igen tudom rohannom kellett volna 72órás tablettáért,de nem tettem (igen ez nem volt felelősségteljes döntés) nem gondoltam,hogy gond lesz mivel menstruáció után voltam és 14 napra rá van peteérés(+-3 nap) igen tudhadtam volna h ez nem pontos adat és bizonyos dolgok hatására változhat, még is úgy voltam vele, hogy nem lehetek terhes! tévedtem és mivel 'szánalmas módon lefeküdtem a barátommal' akivel 2 éve együtt vagyunk vállalom a felelösséget és nem fogom megölni a gyermekem!"

2012. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
En vegigolvastam az osszes valaszt a linknel, es szanalmas ahogy nekiestek annak a 17 eves lanynak. 17 evesen tanulni kene, nem szexelni- no comment. Szex mellett nem lehet tanulni? Amiert becsuszott neki a baba 17 evesen, meg lehet egy jol nevelt, tisztesseges lany. Mellesleg eleg erett a gondolkodasa is, persze ha minden igaz amit ir. Meg azt is irjak neki, h nevetseges, h 17 evesen volegenye lenne??? Hu, erre mar elborult az agyam. Hogy lehet ennyire gonosz valaki? Miert ne lehetne volegenye? ( bar tudom, nem hetkoznapi, na de akkor is). Szerintem aki ezeket irta neki, annak nagyon nincs rendben az elete...
2012. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!