Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második baba előtt mit tegyek,...

Második baba előtt mit tegyek, menjek gyesre vagy táppénzre, vagy dolgozzak, ha lehet?

Figyelt kérdés

Előre szeretnék tájékozódni, remélem valaki tud itt is segíteni nekem.

Második babánkat jövő nyárra vagy őszre tervezzük (és persze majd meglátjuk mit hoz a sors).

Jelenleg még októberig gyeden vagyok kislányommal, utána nem tudom mit csináljak.

Visszamenjek dolgozni, ha lehetséges vagy menjek gyesre, vagy ha közben terhes leszek menjek táppénzre?

Ki hogy csinálta, csinálná?

Tgyás, gyed hogy alakul ilyenkor?

(Szülés előtt 7 évig dolgoztam, most 15 hónapja vagyok itthon lányommal, munkáltatóm megvan most is.)


2012. jan. 10. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyagilag az a legjobb, ha visszamégy dolgozni, legalább 180 napra.

A második legjobb, ha elmégy táppénzre szülésig.

A harmadik variáció a legkedvezőtlenebb, hogy gyesre mégy.


Első esetben a tgyás és a gyed a jövedelmed alapján lesz megállapítva, a tgyás felső korlát nélkül.

A második esetben az előző ellátás alapja lesz a gyed alap is, a tgyás meg max a minimálbér 2xének 70%-a lehet.

A harmadik esetben ha szerencséd van, akkor ugyanaz lesz, mint a másodikban, ha nincs szerencséd, akkor meg a minimálbér lesz az alap (ez majd attól függ, mennyi időt töltesz gyesen, és mikor születik a kistesó).

2012. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Esetleg abban tudsz segíteni, hogy ha 180 napig dolgozok, és jár a tgyás, utána a gyermek 2 éves koráig jár a gyed, úgy mint az első babámmal?

2012. jan. 11. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel szülés előtt 7 évig dolgoztál, és 15 hónapja vagy otthon, jelenleg 8 év és 3 hónap biztosítotti időd van. Ahhoz, hogy a kicsi 2 éves koráig kapd a gyedet meg 562 nap kell:) Vagyis bőven elég:)


Ez nem függ össze a bérezett nappal, akkor is így lenne, ha nem mennél vissza dolgozni, mert a gyed hossza a biztosítotti időtől függ:)

2012. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor jól gondoltam, csak hajlamos vagyok elveszni a gyed és tgyás útvesztőiben.


Köszönöm még egyszer, sokat segítettél!

2012. jan. 11. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!