Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiúnévvel illetve a becézésekk...

Fiúnévvel illetve a becézésekkel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kisfiam lesz - 15 hetes km vagyok. Gondolkodom a neveken. 3 név a dobogós: Barnabás (Barni, Barnus), Rafael (Rafi) és Nándor (Nándi). A családban van egy középkorú fickó, ő Barnabás (elég rosszakat hallottam róla, meg láttam is, nem szimpi). Sajnos társítok a névhez személyt is, így nehezebb a dolgom a neveket illetően. Nándort nem ismerek, nem rossz név, nem tucat. Rafi pedig egy cuki kisfiú az ismerősi körömből. Nekem tetszik ez a név is. Nektek mi a véleményetek?
2011. dec. 29. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbben így vagyunk, mint te: személyeket társítunk a nevek hallatán. Én speciel a Rafaelhez nem teljesen fehér bőrűt, még a Rafi sem tetszik. Amúgy neked a nevek tetszenek, vagy a becézésük? Én/mi direkt olyan nevet választottam, amit nem nagyon kell becézni. A Barnabás tetszik és a Nándi is:) Kislány névben egyáltalán nem gondolkodsz? Mondjuk van még egy kis időd....:)
2011. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a Barna tetszik a legjobban. A Nándi névről nekem sem egy szimpi ember jut eszembe.A Rafael, nekem nem tetszik. De úgy is neked/tek kell eldönteni :)

2011. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kislányneveim: Viktória vagy Katalin. :) Nekem fontos, hogy a név jól becézhető legyen. És felnőtt névként is állja meg a helyét!
2011. dec. 29. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mindhárom tetszik, sajnos én is ilyen vagyok, hogy személyeket társítok a nevekhez, ezért én is bajban vagyok a születendő fiam nevével kapcsolatban. Én a három közül a Barnabást tenném az első helyre, második a Nándi. A Rafael sem rossz, de a fiam most állandóan a Hunyor Major című mesét nézi és abban van a Rafi malac. Bár most, hogy belegondolok a kis bikát meg Nándinak hívják. De szerintem Barnabás vagy Nándor.
2011. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

A Rafael szerintem is "kisebbségi név", ha meglátják valahol a nevét, szerintem a többség egy romára fog asszociálni, ezt azért mérlegeld. Arról nem is beszélve, hogy a becézett formája (Rafi) inkább illik egy kiskutyához, mint emberhez.


A Barnabás nagyon szép, de ha negatív asszociációd van hozzá, akkor nyilván válaszd a Nándort, ami nekem annyira nem tetszik, de neked igen (és ez a lényeg), becézhető, nem tucat, nem lehet belekötni.

2011. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Rafael nem tetszik. A Nándi szóba jött nálunk is, végül Barnabás lett a fiúnevünk. (aztán lányunk lett)
2011. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Barnabást húzd ki a társítás miatt.

Rafael vagy Nándor -én a Nándit választanám, azért is, mert olyat nem ismersz, meg tetszik is.

Én a gyerekeimnek olyan nevet adtam, amilyen nevűt nem ismertem (max híres ember, mint Greta Garbo)

2011. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!