Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek milyen eszreveteleitek...

Nektek milyen eszreveteleitek vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mostanaban egyre gyakrabban dobbenek meg azon, hogy az ismerosok (19-21 evesek) sorban toltik fel az eskuvoi fotoikat, illetve a gyermekukrol keszult kepeket.


Regen tudom, hogy szinte divat volt koran ferjhez menni majd babat vallalni, de manapsag honnan van penze a fiataloknak ilyesmire ha meg tanulnak es mellette nem dolgoznak?


Vagy ezeket mind a szulok finansziroznak? De ez is olyan furcsa...


Nem jobb ugy hazassagot kotni es babat vallalni, hogy az ember nem fugg mar senkitol anyagilag? Vagy valamit letenni az asztalra es azt mondani, hogy igen, ezekert en mind megdolgoztam az elmult evek alatt?


Ti mikor vallaltatok az elso gyermeket? Milyen helyzetben voltatok akkor? Aki fiatalon vallalta (19-21), nem gondolta azt idovel, hogy raert volna esetleg kesobb is pl. 26 eves koraban?


2011. dec. 26. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Nézd én 21 éves voltam mikor szültem, a férjem 26. Tervezett baba volt, nem besikerült. Szerettük, szeretjük egymást, s én ragaszkodtam ahhoz, hogy fiatalon szüljek. Én megértem hogy vannak karrierista nők, akiknek az mindennél fontosabb, de nekem az még fontosabb, hogy egészségesen végig tudjam nézni, fel tudjam nevelni a gyerekem. Van egy ismerősöm aki 40évesen szült. Nem szokásom senkit megszólni,de mire a fia gimis lesz, ő 60körül. Ja és nem függünk senkitől saját házunk van, bár az autónk részletre, de mivel dolgozunk, mindent meg tudunk oldani. Nem mondom, hogy a nagyszülők nem vesznek ajándékot a gyereknek de csekkre sosem kérünk senkitől-
2011. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Én 22 évesen mentem férjhez és egyáltalán nem bántam meg!!

Nem akartam 30 évesen "hercegnőnek" öltözni és úgy bohockodni

és azok mellett állok akik fiatalon szülnek vagy szültek mindenki aki 30 után szült és az ismerőseim közé tartozik mind azt mondta hogy ezzel a csodával kár várni..Nálunk is hamarosan jön a baba :))

2011. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gratulalok Nektek!! :) En elsosorban azokra gondoltam ahol a par mindket tagja meg tanul, tehat semmifele keresetuk nincs, es megis valamibol hazassagot kotnek es gyermeket nevelnek. :) Szamomra ez a furcsa, nem az ha valaki fiatalon teszi ezeket, ugy, hogy megdolgoztak erte!


Koszonom a valaszaitokat!

2011. dec. 26. 12:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Köszönjük.

Na igen az teljesen más, őket én se nagyon értem, hogy mire alapoznak:S

2011. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Én most vagyok 23 a párom 28! Első babánkat várom, 9 éve együtt vagyunk! Jövőre lesz az esküvő, és mindenünk amink van, magunktól teremtettük meg! Így esett minden dolog későbbre! Nem hagyatkozhat mindenki a szüleire, szerintem ez lenne a természetes!
2011. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

2. válaszolónak üzenném, hogy egy 30 éves nő miért lenne bohóc habos-babos menyasszonyi ruhába? Elárulnám Neked, hogy egy nő 30 éves korára érik és válik igazi nővé, mind testileg mind érzelmileg és szellemileg is.

29 évesen mentem férjhez habos-babos hercegnő ruhába és nem voltam bohóc, sőt!!! Még egy esküvői magazinba is bekerült a fotóm.


Majd meglátod, ha te leszel 30 akkor a mostani énedet fogod gyerekesnek és éretlennek találni, mint ahogy ezt a hozzászólásod is bizonyítja:)


Amúgy meg a kérdésre válaszolva: hozzáállás és nézőpont kérdése, sokan megtehetik, hogy korán szüljenek mert megtalálták életük párját és anyagilag is függetlenek, de ez elég ritka. Sokuknál csak besikerül vagy bevállalják mert nem akarnak dolgozni, tanulni és úgy gondolják egy gyerek a megoldás.

Én 31 évesen szültem és tökéletesnek érzem az időpontot, szép karriert futottam be, stabil anyagi hátterünk van, "kiéltem" ,magam és elég érett vagyok már hozzá, hogy kezelni tudjam az anyaságot mint állapotot és érzést.


De talán ez nem is korfüggő, biztosan 20 évesen is elboldogultam volna a feladattal, ha akkor válok anyává...

2011. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
:)Én 30 éves voltam amikor szültem, a lakást amiben élünk a szüleim vették:DDD(rezsit-kaját-WC papírt fizetjük), mind-mind "ellent"mondás...Aki gazdagab stb. stb. stb. a diploma a falon nem fogja átölelni(húzzák-húzzák aztán jön a korai klimax...), aki szegényebb, azok azt mondják, hogy felnő valahogy és tényleg felnő.De "hogy"?Hm, én egyik végletet sem akartam.
2011. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor megdöbbenek azon, hogy milyen fiatalon szülnek sokan gyereket. Én 31 évesen szültem az elsőt, 34 évesen a másodikat.

Rengeteg volt osztálytársam, barátnőm, ismerősöm szült 19-22 éves kora között. Több mint a fele ma már egyedül neveli a gyermekét, gyermekeit. Az "idősebb" korban, megfontoltan babát vállalók között az én ismeretségi körömben nincs egyedülálló nő.

2011. dec. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon relatív, hogy kinek mi a későn és mi a korán!

Nyilván van olyan, aki 30 évesen korainak érzi még h családot alapítson és van olyan is, aki ha visszatekerhetné az időt 20 évesen már szült volna!

Az én ismerőseim mind velem egyidősek, akiknek már van 1-2 gyerekük (26 vagyok).

Sztem ez az én ill. a férjem értékrendje alapján nem korai első az első babához. Mi legalábbis vártuk a bébinket, nem véletlen folytán fogant.

Persze van olyan, aki el sem bírná képzelni, h 26 évesen gyereket szüljön, akár mert a karrierjét építi, vagy mert csak még élni akar.

Szóval ezt mindenkinek magában kell letudni, h mikor érzi idejét és mikor érzi azt, hogy felelőséget tud vállalni. És akár férjhez megy/szül akár nem, nem lehet felette ítélkezni.


34 h km

2011. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem számos olyan ismerősöm van aki még idősebb is ennél jóval 28-30 stb.évesek de nagyrészt a szüleikre szorulnak (értem ezalatt ha nem tudják kifizetni egyes számláikat a szülőkhöz fordulnak, a házukat a szülők vették, az autójuk részletét a szülők fizetik stb)

És erre a dologra vállalnak 2-3 gyereket is...

Nekünk a férjemmel semmi segítségünk, csak az ő szülei élnek akiket még nekünk kéne támogatni, kapni nem kaptunk senkitől semmit.

Nem sajnáltatni akarom magam, meg nem panaszkodok, de ha nekem lenne támogató szülői hátterem akkor se mernék arra blazírozni...hiszen ki tudja meddig élnek, nem betegszenek e meg meg úgy egyáltalán.

Mi 2 gyereket vállaltunk én 26 voltam a férjem 29. Most persze nyögjük a kocsihitelt (nem szórakozásra kell hanem munkaeszköz a férjemnek, én konkrétan a hétköznapokban a gyerekekkel nem is használom) meg a lakáshitelt is még 14 évig...

Hát ez van:)

de legalább elmondhatjuk hogy saját magunk erejéből jutottunk ide, de mondjuk azért sokkal jobban örülnék, ha élnének a szüleim.

2011. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!