Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél évvel szülés után dundik...

Fél évvel szülés után dundik vagytok még?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy már pár héttel a szülés után a régi súlyuknál vannak egyesek. Úgy irígylem őket!

A rendelőben azt mondta nekem egy sovány anyuka (akit mellesleg megdícsértem hogy milyen csini), hogy nem kellett volna annyit enni terhesen, és akkor most nem lennék én sem dundi. Hát ez egy kicsit szarul esett...

Ti hogy álltok dundiság ügyben?


2009. máj. 20. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

4 hetes volt a babám, amikor olyan voltam mint terhesség előtt. Visszafogytam, amit felhiztam, de most lassan már visszajött, ami a terhesség alatt is. Szóval engem nem érdekel mások véleménye,mert az a lényeg, hogy a lányom még mindig szopizik. Majd, ha nem kellek már neki, akkor ráérek fittnesezni.

Üdv. 14 hónapos nagylány anyuja

2009. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én rajtam is van még pár felesleges kiló. Pedig már fél éve szültem. Nem is nagyon az zavar hogy kövér vagyok hanem inkább az hogy még mindég nagy a hasam. Én is majd akkor fogok diétázni ha nem fog szopizni a lányom.
2009. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 6 héttel lement 12kg.7,5hónapos a lányom de már visszajött! Végül is nem mondom hogy nem zavar de még szoptatok. a sovány anyukáról inkább nem mondok semmit!
2009. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam három kg felesleg volt mikor a kórházból kijöttem. Három hét alatt szépen lement az is. A sovány anyuka nagyon tapintatlan volt, mégha igaza is van. Engem nagyon sokan megszóltak, rámfogták hogy diétázok a terhesség alatt, azért mert este nyolckor már nem voltam hajlandó egy tábla csokit bepofázni.ÉS igaz ami igaz, én egész terhesség alatt talán háromszor ettem édességet, szénhidrátot pedig déltől már egyátalán nem. Nem fogyókúráztam,Semmi baja a babámnak !! De én aztán tudom, hogy milyen 40 kg-t lefogyni, és köszi, nem szeretném újból végigcsinálni.
2009. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
:)Én a szülés után tök sovány voltam.A szoptatástól feljött + 10 Kg.Pedig tornázom is.Utálok kövér lenni.A lányom már nem szopik, mert leválasztotta magát, bár még rengeteg tejem volt.A sovány anyukákról csak annyit, hogy én irigylem őket.;)
2009. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Áááá, ne legyen lelkifurdalásod a kajcsi miatt! Ez a visszafogyás dolog nagyrészt alkati kérdés. Van aki szerencsés és nem szed fel sokat ill. gyorsan ledobja a kilókat, más meg hiába koplal. Ez terhesség és szülés nélkül is így van. Attól az anyukától nem volt szép, hogy mindjárt ítélkezik. Tudhatná hogy ez milyen érzékenyen érinti az ember lányát. Majd ha lesz időd és erőd sportolj egy kicsit plusz jön a nyár, lehet sok zöldséget, gyümit enni. Biztosan lesz eredménye. Végül egy kis biztatás: a "nagykönyv" szerint a vékony nőket ugyan nézegetni jó, ölelni viszont azokat az igazi, akiken van mit fogni ;P (Elnézést a sovány anyukáktól!)
2009. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, legalább csinos legyen, ha már ekkora bunkó szegény!


Egyébként én kilenc hónapja szültem, 30 kilót híztam (58-ról). Bevallom, fogalmam sincs hány kiló vagyok most, de a jelenlegi nadrágomnak egy szára akkora, mint a terhesség előtti gatyáim egészben, úgyh' képzelheted. Érdekes egyébként, h' azt hiszi mindenki, h' az ember kontroll nélkül fal a terhesség alatt, és azért hízik meg. Pedig nekem például csak annyi volt, h' abbahagytam az aktív sportolást (muszáj volt), és néha ettem olyasmit (süti, tészta), amit korábban soha. Nem bántam meg egy falatot sem, és le fogom dolgozni. A szoptatás alatt egy gramm nem ment le, pedig erősen reménykedtem, de amióta befejeztem (kb. három hete), eléggé látványos a változás. Igaz, most már rendesen edzhetek, mert eddig nem mertem komolyabban a tej miatt. Szóval ne lombozzon le a dolog, leszel Te is karcsú, ha eljön az ideje. Addig is óvakodj az ilyen macáktól! :D

2009. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En 7 honapja szultem, de a sulyom ugyanannyi mint terhessegem elott.

Sosem voltam hizekony alkat, szerencses geneket orokoltem, pedig nem eszem keveset. Terhessegem alatt 12 kg-ot hiztam, 3.5 kg volt a babam. Szules utan csak a pocim maradt meg, aztan par het alatt az is szepen visszahuzodott, pedig semmit nem tettem erte. Nem is lett volna ra idom, nincs segitsegem.

Szoval en mazlista dog vagyok, sokan mondtak mar. :) Persze voltak olyanok is akik megszoltak hogy biztos nem eszem eleget mert szedtem fel 30 kilot. Pedig nem igy volt de en nem fogok idegeneknek magyarazkodni, te se tedd. Aki ismer az tudja hogy milyen vagyok.

Lenyeg a lenyeg, ne foglalkozz vele, lehet hogy o masban nem olyan szerencses. :)

2009. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Nikcsi ***** válasza:
100%

kimaradt egy nem.


"nem szedtem fel 30 kilot"


a mazlista dog voltam. :)

2009. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én a szülés után -5 kilóval jöttem haza (a kezdősúlyomnál ennyivel kevesebbel), de én nem híztam semmit a terhesség alatt. 8,5 hónapja szoptatok és sajnos visszajött 4 kiló, aminek egyáltalán nem örülök, de azért fogyózni biztosan nem fogok csak azért, hogy megdícsérjék, milyen csinos vagyok... fontosabb a kislányom egészsége, mint a rajtam lévő pár + kiló. Majd, ha nem fogok szoptatni, lemegy.. Egyébként a terhesség alatt nem kell ahhoz zabálni (már bocsi!!!), hogy esetleg valaki kicsit többet szedjen fel. Sajnos ebbe is belejátszik sokminden. Az is hízha többet, aki szinte nem eszik, de fordítva is igaz lehet a dolog, mert én pl. rengeteget ettem, csak édes dolgokat nem (mert nem bírtam a sok sav miatt), mégsem híztam egy dekát sem... Pedig a másik gyerekeimnél bizony nekem is feljött 8-10 kiló.. A kedves csini anyuka lehet, hogy jobban meggondolhatta volna, mit beszél, mert lehet, hogy a következő babánál már ő se lesz ilyen szerencsés...
2009. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!