Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis gyerek kis gond nagy...

Kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ezt én is meg akartam már kérdezni. Anya mondta ezt először, szóval szerinte igaz. Egy fiatal 2 gyerekes anyuka ismerősöm 2 és 4 éves gyerekekkel azt mondta, hogy nem ér ezzel egyet.

Én még nem tudom de érdekelne. 3 hós a babóm.

2009. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%
Nem értek vele egyet! Nekem egy éves babóm van, rosszalkodni szokott, de sosem éreztem ezt gondnak. Anyukám velem "végigszenvedett" 16 évet, aztán apuval elköltöztünk mert elegünk lett belőle. Én az anyaság minden percét élvezem:)
2009. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én látok benne reációt, bár még csak 11 hós a lányom.

Minden kornak van sajátossága, ami akkor nehéznek tűnik. Az ember mindig azt hiszi, hogy majd jobb lesz, de nem, mindig valamitől nehezebb lesz.

Forgolódik, nem lehet otthagyni, majd felül de eldől, aztán feleáll és elesik, majd mászik fel mindenre, majd elinudul és pakol mindent.-na mi most itt tartunk. Minden pillanatban tudnom kell, hol van, mit csinál, nem lehet elengedni... :-)

2009. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi csajok! Jó babázást!
2009. máj. 17. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem akartam elhinni, hogy ez igaz, de van benne igazság most jöttem rá. Van két fiam 1 és 9 évesek. A naggyal több gond van, mint a kicsivel.
2009. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Az én anyukám is ezt mondogatta valamikor:). Sose értettem, mert ahogy nőttek a gyerekek, úgy éreztem nincs annyi "munka" körülöttük. De....eljött az idő amikor több lett a gond. Kamaszkor, suliválasztás, szerelem, öltözködés, egyetem....majd Ti is rájösztök egyszer, ahogy én is, hogy igaz:D.

Ötven éve élek e Földön, de még nem találkoztam olyannal, aki ezt cáfolta volna. Viszont tehernek sem éreztem soha, csak megállapítottam egyszer, hogy egy kisgyerekkel mennyivel kevesebb a baj. Ennyi....:)

Üdv: Egy boldog nagymama:)

2009. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 9 éves a nagy, 11 hós a kicsi és bizony a naggyal több a gond. Rendetlen, csúnyán eszik, minden olyan amiről azt godolja egy anyuka, hogy majd, ha megnő milyen szépen fogja csinálni, hát az nem úgy lesz! Nem mos kezet, ha mégis akkor hideg vízzel, nem töröl kezet, nem szappannal.

Ott kell állni a sarkában és lesni minden mozdulatát.

Iskola, délután a haverozás... Nehéz!

2009. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaz, de talán gondnak nem gond. Míg a kicsit etetni, sétálni, öltöztetni, úgy a naggyal tanulni kell. Rászólni, hogy nap mint többször hogy öltözőn át mosakodjon, meg. Aztán jönnek a vissza beszélések, a csavargások és ugyan úgy elvárja ő is hogy le üljek vele játszani. Hiába nagy akkor is gyerek, rengetegszer kel elmondani ugyanazt a dolgot és már nem mindegy hogy milyen ruhát vagy cipőt veszünk. Az iskolába is lehetnek problémák aztán jön a szerelem. Valami csodás mikor látod hogy a 10 éves fiad egy szívet rajzol és bele van írva Pl. Eszter +Péter. A lényeg az hogy minden kórnak meg van a maga szépsége és a maga nehézsége és amikor elmúlik egy korszak vissza sírjuk az összes nehézségével és szépségével együtt. De így nőnek fel a mi gyerekeink, ettől lesz szép a gyereknevelés.
2009. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!