Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis gyerek kis gond, nagy...

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond? Szerintetek így van anyukák?

Figyelt kérdés
Akinek már van nagyobb gyereke esetleg több gyerekes az mit tapasztalt?
2010. dec. 17. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még kicsi a babám, de anyum is ezt mondja, hogy kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond!
2010. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom, hogy ez igaz!

Nekem van egy 2,5 éves lányom meg egy nálam 6 évvel fiatalabb húgom,aki még anyuékkal van, rajtuk látom igazán. Míg nálunk a nagy gondot a hisztikorszak jelenti, náluk az életpálya kezdése a fő probléma. Azért szerintem nem mindegy. És anyagilag is többet jelent egy főiskolára járó huszonéves diák, mint egy napi 4-5× fél adag hamit legyűrő, esetleg még pelenkás 2-3 éves.

2010. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a mondás úgy igaz,hogy én most itt ülök! :))
2010. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
pontosan!
2010. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van egy 11 éves fiam és egy 20 hónapos lányom.

És a kiadások is nőnek.

2010. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon így van.Mert míg kicsi,addig Rád van utalva, ellátod,játszol, alszik és ennyi.Ahogy nő,úgy kell egyre több pénz,mert nőnek az igényei,el akar menni,nem tudod kivel van,mit csinál,hisztis,lázad,Te vagy a maradi,nem tanul,nem akar dolgozni,vagy nem talál munkahelyet.A barátok befolyásolják..stb...stb...
2010. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Akinek gyereke van,az élete végéig nem szabadul meg a gondoktól! Ha valami gondjuk,bajuk van ő is éppenúgy aggódik értük,mint kiskorukban. Akkor is,ha nem tudja a gondjaikat megoldani.

Az pedig,gofy a saját gyerekkel mennyi gond lesz nagyobb korában,legjobban a szülőtől függ. Ha picinek nem szoktatja rendre,rendszerességre,ha nem tanítja meg neki,hogy mit szabad,mit nem,enged a hisztijének,akkor a dackorszakban kezelhetetlen lesz. Ha nem tanítja meg már korán arra,hogy neki is vannak kötelességei,akkor később sok konfliktusuk lesz.

A rossz társaságtól is elkell tiltani őket! Nem 13 évesen engedni bulizni,inni stb.

Ha a szülő következetes,megérteti a gyerekkel az álláspontját,akkor,ha lázad is,de nem lesz kezelhetetlen!

Fegyíelmezni verés nélkül is lehet. A szép szó többet ér a legtöbb esetben.

2010. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
15:53-as: melyikkel "nehezebb"? A kicsivel hogy folyton testi kontakt kell vagy a nagyobbért aggódás a megterhelőbb?
2010. dec. 17. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most helyette válaszolok.A 11 évessel a nehezebb.Már csak azért is,mert sok közöttük az idő és nem társaság egymásnak a 2 gyerek.

A nagyobbnak sokkal fontosabb gondjai vannak,a másik nem, a buli, a tanulás, az iskola,az önállósodás,és még úgy is érzi,hogy el van hanyagolva,hogy elárulták.A kicsivel "semmi gond" nincs.Minden percét élvezd,hogy ragaszkodik hozzád.A gyerek nem a Tied,csak kölcsönkapod 18 évre,amiből az első 3 a legkönnyebb és a legszebb.És nagyon gyorsan elmúlik.

2010. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó, ez nagyon szép válasz volt, köszi!

Én azt hittem hogy egyre könnyebb lesz. Néha jó lenne szusszanni egyet. :)

2010. dec. 18. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!