Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatások járnak, ha...

Milyen juttatások járnak, ha jön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam dokinál 5 hetes terhes vagyok és veszélyeztetett. Azt mondta a doki ha lehet inkább otthon pihenjek.

Irodai munkám van, de megbízási szerződéssel, tehát nem vagyok bejelentve. A férjem jól keres szerencsére, de azért úgy kalkuláltunk hogy 7-8 hónapig fogok tudni dolgozni.


2011. dec. 8. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy bejelentve, és előző évben sem voltál, tehát 2 éven belül nincs meg a 365 nap biztosított időd, akkor csak Gyest fogsz kapni, ami 25 500Ft, ill a családi pótlékot, ami 12000Ft. Táppénzt sem hiszem, hogy kapni fogsz.
2011. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is gratula :)

Miért vagy veszélyeztetett, biztos, hogy nem tudsz tovább dolgozni? (Nem a dokidat akarom felülbírálni, de tudok olyan dokiról, aki a pozitív teszt után automatikusan minden kismamát vesz. terhességre akar venni.)


Táppénzre vonatkozóan ezt találtam neked (oep honlapról):


"Az olyan, egyéb jogviszony keretében személyesen munkát végző személyek, akik biztosítási

kötelezettsége megállapítható (pld. bedolgozói, megbízási szerződés alapján, egyéni vállalkozónak

nem minősülő jogviszonyban személyesen munkát végző személy) ha ebből a tevékenységből

származó, járulékalapot képező jövedelme 2011-ben eléri a 23.400 Ft-ot, illetőleg naptári napokra

ennek a 780 Ft-ot szintén jogosultak a táppénzre."

2011. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentve, akkor úgy tudom, hogy passzív táppénzre mehetsz, ami most 30 nap, de lehet hülyeséget írok. Munkanélküli? A terhesség alatt nem jár semmi juttatás, ha valami segély félére gondolsz, mert azért, hogy terhes vagy, senki nem fog fizetni...

Miért nyilvánított veszélyeztetett terhesnek a doki?

2011. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért mondta hogy veszélyeztetett terhes vagyok, mert kétszarvú méhem van.
2011. dec. 8. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!