Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagilag így járunk a legjobb...

Anyagilag így járunk a legjobban? (2. baba után járó juttatások)

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok, ami 2011 júniusáig járna (maximum összeget kapom). A következő babát 2011. augusztus 31-re várjuk.

Tényleg úgy járunk a legjobban, ha most kiveszem a bent lévő szabadságaimat és a szülésig táppénzen leszek? A bruttó fizetésem 400 000 Ft felett volt/van.

Ha igen, ezt mikor szokás jelezni a munkáltató felé (12.hét után?) és milyen formában? Értem itt azt, hogy simán megmondhatom, hogy szabi után táppénzre megyek?

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. dec. 30. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,mert szabi alatt rendes fizut kapsz,utána meg a 70%(?)-at a 400.000-nek,azért kicsit több,mint a max gyed.:-))
2010. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha így járok el, akkor szülés után a TGYÁS és a GYED összege megint a max. GYED lesz, ugye?
2010. dec. 30. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen többet kapsz, mint a max gyed.

60% ugyan a táppénz, de a gyednél még így is többet kapsz kézbe.


Simán megmondhatod, hogy szabi után táppénz.


A gyeded újra max gyed lesz, és a tgyás is a maximális, amit kaphatsz, az kevesebb lesz mint az első babával, mert a maximuma ugyanannyi mint a gyednek.

2011. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél!
2011. jan. 3. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, ez off lesz, de nem állom meg, hogy ne írjak:) Én is júniusig vagyok gyeden, és aug. 31-re várjuk a kistesót! :) Viszont az én bruttóm jóval kevesebb, szóval a gyed utáni 2 hónapból az 1. nekem szabi lesz, a 2. pedig már gyás:)

Boldog babázást és babavárást!

2011. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) Örülök, hogy írtál! Én is aug.31-re vagyok kiírva a kistesóval. ;)
2011. jan. 3. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy a válasz megírása után kérdezek. A tegnap, 17:05 válaszoló írta, hogy a tgyás maximuma is annyi lesz, mint a gyed maximuma. Jól értelmeztem? Miért?


jó babavárást mindenkinek :)

2011. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az oka egyszerű: ha a 2. baba születéséig nincs meg a 180 ledolgozott nap (ebbe beleszámít a szabi, viszont a táppénz nem), akkor a 2. baba születése után a tgyás-nak is maximuma van, ami megegyezik a maximum gyed összegével.

Tehát ha valaki jól keres, a 2. baba bevállalása előtt érdemes ledolgoznia 180 napot, mert akkor megint a magas bére lesz a tgyás (és a gyed) alapja.

Mivel én is csak a szabijaim és a táppénz erejéig megyek vissza, tgyás-ként ugyan a szabi és a 15 nap betegszabi idejére kapott pénzt fogják alapul venni, viszont hiába kaphatnék többet, "csak" a max. gyed-et fogom megkapni tgyás-ként.

Remélem érthetően fogalmaztam... :)

2011. jan. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!