Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi és milyen juttatások...

Mennyi és milyen juttatások járnak nekem ha megszületik a baba?

Figyelt kérdés

2005-től egyetemi nappali tagozatos hallgató vagyok, egészen 2010. júniusig. A holnapi naptól vagyis 2009. 02. 03-tól be leszek jelentve br 143 ezer forint munkaviszonyra.

Azt nem értem, hogy nekem a 143ezerből fognak számolni juttatásokat vagy az előző évi hallgatói jogviszonyom miatt a minimálbérből? Mert ma azt mondta egy védőnő, hogy az előző év átlagkeresetét veszik figyelembe a juttatások kifizetésénél. És mivel én egyetemi hallgató vagyok az minimálbérnek fog számítani. És nem pedig abból számolnak amivel be leszek jelentve és amilyen összegből megyek szülni. Nem értem, hogy mi van! Mert nekem eddig azt mondták és a MÁK oldalán is azt olvastam, hogy a 143 ezerből fognak számolni.

Remélem érthetően fogalmaztam meg és valaki tud segíteni.

25 hetes km


2009. febr. 2. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Az előző évet veszik figyelembe.12hetes kismama.
2009. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig az előző évi jövedelemből számolnak! Az idei jövedelmeddel majd jövőre fognak kalkulálni.
2009. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bonyolult.

Bele sem fogok a lehetőségekbe...

De ha írsz privit, kifejtem mire gondolok.

A legjobban akkor jársz, ha mielőbb bemész a MÁKhoz vagy TBhez és megkérdezed, úgyis ők tudnak tutit mondani, hisz ők folyosítanak.

TEljesen mindegy, melyikünk hogy gondolja...

2009. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem elég érthető, amúgy én is ugyanígy vagyok mint te!

Boldog babavárást!

2009. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!