Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kérdés, szülés utáni...

Két kérdés, szülés utáni tampon használat és mikortól kóstoltathatom a babámmal az almát, banánt?

Figyelt kérdés

13 hete szültem és már másodjára jött meg a menstruációm, elég kényelmetlen a betét jobb lenne a tampon ,de nem tudom, hogy lehet-e használni.

Ha valaki tud kérem segítsen ebben, hogy mikortól lehet újra használni?


a másik meg a babával kapcsolatos, édes anyukám ma mondta, hogy kóstoltassam meg vele az almát, én korainak tartom, de ő azt mondja, hogy nem az. Nem hiszem, hogy rosszat akarna de egy kicsit tartok ettől a kóstoltatástól.

Akinek van tapasztalata az kérem írja le. Ki mennyi idősen adott a babájának almát banánt?


2011. dec. 4. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
3-4 hónapos kor körül szokták adni elsőként az almát, aztán már banánt is kaphat.
2011. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tamponról nem tudok nyilatkozni, mert mindig is utáltam, mert fáj tőle a hasam, meg meghosszabítja a mensimet!

Kóstoltatás: Ha tápszeres a babád, akkor réársz 4 hónaposan elkezdeni.Ha anyatejes, akkor 4-6 hónaposan.4 hónapos kora előtt teljesen felesleges, mert a emésztő rendszere még nem érett!

Én 4 hósan kezdtem el, és nem bántam, mert 6 hónapos korára a lányom gyönyörűen evett.

Szerintem felesleges még hasfájást okozni a babának.

2011. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

anyatejes, van is bőven tejem


kicsit attól is félek hogy hasfájós lesz megint

2011. dec. 4. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

A tamponról én sem tudok nyilatkozni sajnos!

A másik kérdés: nekem is volt bőven tejem, én 6 hónapos kora előtt 2 héttel kezdtem adni neki almát és répát! Ha van tejcsi szerintem felesleges elkapkodni! Az enyém 6 hónaposan fújjolt az almára, most 1 éves és imádja! Szóval nem attól függ, hogy az adott ételt mikor kezded neki bevezetni, h később szeretni fogja-e! A banánnal én főleg várnék!

2011. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tampont nem tudom,bár nekem sokáig fájt,én biztos nem használtam volna, 3,5hónaposan evett almát és barackot,banánt 4,5 hónaposan,most 7 hónapos,nagyon sok mindent eszik,szeret is enni,és nem volt semelyikkel gond,mondjuk ő 3 hónapos korától tápszeres
2011. dec. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a 2. mensestől már lehet tampont hazsnálni.

Alma 4 hónapos kortól kóstoltatható, a banánról megoszlanak újabban a vélemények, nálunk az elsők közt szerepelt az is :)

2011. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!