Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te csinos/vonzo Anyuka vagy?

Te csinos/vonzo Anyuka vagy?

Figyelt kérdés

Nem ugy altalanossagban kerdezem, tehat 5-10 eves periodusban, hanem aktualisan, mondjuk erre az evre vetitve, ami mogottunk van, illetve a jelenlegi allapotra.

Mennyi idos(ek) a gyermeke(i)d?

Ha azt valaszolod, hogy nem, akkor roviden leirnad, hogy mibol gondolod igy?


2011. dec. 1. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Jelenleg úgy érzem, hogy igen, csinos és vonzó vagyok. Februárban szültem meg a harmadik gyermekemet, aki lassan 10 hónapos lesz. A legnagyobb 5 és fél éves, a középső pedig 3 és fél.

Jövő héten leszek 31 éves és megmondom őszintén, hogy a 20-as éveimben közel sem néztem ilyen jól ki. Ne vedd ezt beképzeltségnek, vagy nagyképűségnek, de most tényleg tök jól érzem magam a bőrömben. Már csak 1-2kg felesleg van rajtam, jelenleg 58 kg vagyok a 168 centimhez. Nőiesen öltözködöm, egy kis alapozó, melírozott haj. Amikor a pici lányom velem van,mindenki azt hiszi,hogy nekem ő az első baba. Rendesen ledöbbennek,mikor megtudják, hogy ez nem teljesen így van. Ez jó érzés. A férjemnek is nagyon tetszem, mostanság nem győz bókolni.:-))))))))))))

2011. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nem engedhetem el magam, saját magam, a férjem és a munkám miatt sem. 6, 4 és 2 éves gyerkőceim vannak.
2011. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem(és a környezetem szerint is)igen.A nagy "gyerek" 19 éves,a kicsi 3 éves,mi-az urammal-39 évesek vagyunk.Én 170 centi,62 kg vagyok,elég sportos.A hajam hosszú,járok szoliba,körmöshöz,itthon tornázgatok.Az öltözködésem és a ruháim nem kihívóak,de csinos,vonzó(ám a hétköznapokban sportos,mivel a kicsivel nem tudok tűsarkúban és miniszoknyában "parádézni").Őszintén írom,én elégedett vagyok magammal.De ami a legfontosabb:a férjem,és a nagy fiam is...amikor a kicsi megszületett,és a nagy fiammal hármasban mentünk 1-2 dolgot elintézni,nem egyszer azt gondolták,Ő az apuka.Ám a mai napig sok helyen elképednek,amikor kiderül,hogy Ő is az én gyerekem.Általában 6-7 évvel néznek fiatalabbnak a koromnál.
2011. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Próbálok csinos anyuka lenni.Sajnos voltak olyan napok mikor kicsit elengedtem magam és akkor találkoztam össze olyan ismerőssel, aki előtt égtem.Hiszen nem így ismert meg.Azóta próbálok csinosan öltözni.Habár nem m indig sikerül, mert hiába van pl:hófehér téli kabátom, ha mire beérek az oviba az 1 éves és 3 éves gyerekkel tiszta retek.:-)
2011. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

A külsőmmel nincs kond, tehát nem vagyok elhízva 2gyerek (1,5 és 5 évesek)után, sőőt vékonyabb lettem mint előtte.

DE...itthon vagyok 5éve, 1-2 jobb göncöm van semmi több, fodrászhoz nem járok, ha magamnak kell valamit megvennem (pl:cipő) sajnálom rá a pénzt, inkább a gyerekekre költöm.

Szóval sokszor elhanyagoltnak érzem magam (sajnos mindez legfőképp az anyagiak miatt van) igényem lenne rá, hogy csini és nőies legyek csak pénzem nincs. :(

2011. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első két gyerek után jól éreztem magam nagyon, most terhes vagyok a harmadikkal, majdnem 3 hónapja üldöz a hányinger. Nagyon elnyűttnek érzem magam, sok pattanásom van, szóval nem érzem magam vonzónak. A férjem nagyon cuki, nem jelez ilyesmit.

De remélem, hogy ez csak átmeneti, és pár hét múlva visszatér belém az élet. :o)

(Én is bírnék amúgy több pénzt költeni magamra, de igyekszem magam megcsinálni amit lehet. A cipő kérdés, az tényleg probléma. Utoljára 4 vagy 5 éve vettem lábbelit, és vannak 12 éves darabjaim is.)

2011. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Koszonom az oszinte valaszokat!

Ugyan, ez nem bekepzeltseg es gondolom megertitek, ha azt mondom, hogy szerintem mindenkinek az a legjobb, ha vonzonak es csinosnak erzi magat. Ugye?

Pontositok: nem mindenkinek, mert nem vagyunk egyformak, van, aki A modon erzi jol magat a boreben, van aki B modon.

Peldaul ha visszagondolok en is azota teljesedtem ki, azota erzem legjobban magam a boromben, amiota gyermekeim vannak. Lanykoromban is adtam magamra (boven, mert volt is ra tobb lehetosegem peldaul anyagi szempontbol), de valahogy nem talaltam meg a sajat stilusomat (nem csak oltozkodesben nyultam felre, hanem megjelenesben, kommunikacioban is, meg ugy az osszhatast nem ereztem sokszor magamenek). Gyakran feszengtem.

Azota ez elmult. Bar szerintem ez nem amiatt van, mert gyermekeim szulettek, hanem azert, mert viszonylag hamar szultem es kb egy idobe esett a termeszetes nove valasom a gyermekvallalassal. Biztos, hogy akkor is megtortent volna ez a valtozas, ha meg nem vallalunk akkor gyermekeket.


A terhessegek elso fele nekem is eleg "ramaty" allapot volt onbizalom szempontjabol, de foleg azert, mert allandoan faradt voltam, jobban zsirosodott a hajam, lustabb is voltam a faradtsag miatt, plusz tele voltam pattanasokkal. Szoval emiatt senki ne szegyelje magat, mert a hormonok dolgoznak erosen. Es nyilvan szules utan sem konnyu hipp-hopp kialakitani a tokeletes format, megjelenest, mert masra szoktunk koncentralni.


De en ugy erzem, hogy az evessel, ivassal szinte egyenrangu letszuksegletem az, hogy elegedett legyek magammal, ugyanugy megteszek ezert mindent, mint ahogy megfozom az etelt, hogy enni tudjak. Nem gondolom, hogy ezzel artanek barkinek, sot, eszrevettem, hogy a rosszabb napjaimon, amikor bal labbal ebredek es valamiert semmi sem jo (magamon sem), tehat ha nem erzem magam "csucsformaban", akkor a frusztraltabb, lehangoltabb vagyok, ez biztos, hogy nem jo senkinek, a csaladnak sem, a ferjemnek sem, a gyerekeknek sem. Es persze nekem sem.


Igen, az anyagiak. Ezzel nekem is jatszanom kell, de megoldom. Alapelv, hogy a gyerekek mindent kapjanak meg, az eletunkhoz valo mindig legyen meg, de azon felul ami marad azt nem sajnalom magamra kolteni egy percig sem.

Nyilvan valtoztatnom kellett dolgokon, hogy minden beleferjen, amit szeretnek. Peldaul tanulofodraszhoz jarok vagatni havonta egyszer ingyen, magamnak festem a hajam itthon, igy a havi 6-7 ezer helyett, amit korabban fodrasznal hagytam most havi kb 800 forintomban van a friss frizura (ami egyebkent pont olyan jo).

Vagy peldaul nem a kozeli szalonba jarok kozmetikushoz havonta 6-8 ezerert, mint regen, hanem kinyomoztam, hogy videken a szuleim kozeleben haznal dolgozik egy lany, 2000 forintbol komplett kezelest csinal. Szoval ugy szervezem a szuleim latogatasat, hogy kozben hozza is beugorjak.

Es kb mindennel igy vagyok.

Ruhat, cipot veszek, de abbol peldaul azt a taktikat valasztottam, hogy kivarom a szezon vegi leertekeleseket es inkabb akkor veszek meg jobb minosegu, de stilusos es ertekallo darabokat (azaz nem olyat, ami 2 honap mulva mar nem lesz divat). Igy aprankent veszek ezt is, azt is, ha eljon az ideje, akkor pedig kezdem hordani.

Mindegy, nem reszletezem, gondolom sokan tisztaban vagytok meg ezekkel a praktikakkal.


Egyebkent en cikinek sem tartom ezt a "hogyan legyunk apoltak es jol oltozottek minimalbol" stilust, egyre inkabb eletformanak erzem ezeket az okoskodasokat, szo szerint elvezem es sikerelmenyem van, ha valami ujabb modszerre jovok ra, ami korabban eszembe sem jutott.

Mondtam is mar a ferjemnek, hogy az sem fog erdekelni, ha visszater a normal jovedelmem es tobbet kolthetek majd ujra, akkor is ezeket a modszereket fogom alkalmazni.

2011. dec. 1. 22:51
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan, de igyekszem.

2 éves a kislányom.

Én 23 vagyok. Nem vagyok megelégedve magammal, de én is úgy érzem, jobb a helyzet, mint régen.

(165 cm vagyok, amihez még mindig sok a 64 kg, de anno tizenévesen soha nem voltam 70 kg alatt, inkább 75 körül. 19 éven keresztül rágtam a körmömet, 1 hónapja szoktam le.

De még mindig rengeteg minden van, amit alakítani kéne magamon.)


Azzal viszont szerintem nem vagyok egyedül, hogy csinosabb/vonzóbb is lehetnék, ha több idő jutna rá:-)

2011. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
(Meg persze pénz...)
2011. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Igen és erre büszke is vagyok! :)

5 és 2 éves fiaim vannak. Sokan elcsodálkoznak, amikor megtudják, mert annyira nem vagyok az a tipikus anyuka :)

Az alakom ugyan megváltozott a gyerekek előttihez képest, van még rajtam 2-3 plusz kiló is, de cserébe sokkal nőiesebb vagyok és több önbizalmam is van. Valahogy megtaláltam önmagam, úgy ahogy valaki már írta előttem :)

Jaj, nekem nagyon jó érzés ám, hogy ugyanúgy megnéznek a pasik az utcán, mint megboldogult szinglikoromban :)))

2011. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!