Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye természetes...

Mennyi az esélye természetes szülésnek másdjára?

Figyelt kérdés

Az első babaával császár lett a vége.41 hetesen indították a szülést, de 4óra alatt nem tágult semmit a méhszájam, és rossz volt a baba szívhangja.Mint kiderült a köldök zsinór a nyakára volt tekeredve.Nagyon szeretnék másodjára rendes úton szülni.De nem akarom kizárni a császárt ha netán tényleg arra lenne szükség.A baba életét semmiképpen sem veszélyeztetném.

Előre is köszi a válaszokat.


2009. máj. 13. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm ugyanígy volt és a 2. hüvelyi úton született:)
2009. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó eséllyel indulsz a természetes szülésért.

Igazából nálatok a köldökzsinór miatt lett elsősorban császár, ha jól értelmezem, márpedig minden esély meg van arra, hogy a második babával semmi ilyen gond nem lesz, mert az a véletlen műve volt.

Abból, hogy te indítással négy óra alatt nem tágultál nem szabad kiindulni, mert tudom, hogy hosszúnak tűnik négy óra is, de első szülésnél egyáltalán nem sok, sokan majd egész napokat vajúdnak. Lehet, hogy nem tágultál volna könnyen és gyorsan, de valószínűleg sikerült volna előbb-utóbb, ha a szívhanggal nincs baj és lehet tovább várni, újabb módszerrel próbálkozni.

Én valahol azt olvastam, hogy ha magzati probléma miatt lett császár, akkor mindig meg lehet próbálni a természetes szülést következő alkalommal és valószínűleg sikerülni fog, ha anyai probléma miatt lett császár (téraránytalanság, hosszú ideig tartó (és nem négy órás) vajúdás után is elmaradó tágulás, szemprobléma, toxémia, stb), akkor nagyobb esély van arra, hogy a következő is császár lesz.

Sok sikert!

2009. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre azért volt császár,mert "állt" a baba a hasamba. Másodjára simán megszültem a kisebbiket. Pedig a doki azt mondta,hogy 95% a császár esélye! Sok sikert!
2009. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, hogy a második 60-70% hogy újra császár lesz...
2009. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondta a dokim hogy a második is valószínű császár lesz és a harmadik is (mert 3 babót szeretnénk), de nem mondott semmi konkrétat.Meg az első szülés után dokit váltottam.Az nem zavar ha 3-ra majd császár lesz, de nagyon szeretném meg tapasztalni a természetes szülés "örömeit"! :)
2009. máj. 14. 13:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm mindenkinek a választ! :)
2009. máj. 14. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!