Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előbb -utóbb idejutunk, hogy...

Előbb -utóbb idejutunk, hogy ez lesz a természetes a túl liberális szoktatás-nevelés eredményeképp?

2011. aug. 8. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem értem a királyi többesszámot. Én soha nem fogom így etetni a gyerekem, de semmi jogom elítélni, aki esetleg így csinálja. Nincsen közöm hozzá. Ő úgy csinálja, én meg máshogy! Tehát ÉN soha nem jutok ide!
2011. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenki ugy csinalja ahogy jonak latja vagy ahogyan meg tudja oldani. En tuti nem tudnek minden nap ketfogasos meleg etelt kesziteni a kisfiamnak mert napi 8 orat dolgozom es a ferjem is. Orulook, hogy a bolcsibe kap levest, meleg fozeleket stb. En meg bekapok ebedre egy szendvicset mert erre van idom. Ha nincs sok munkam elmegyek es megeszek egy menut valahol de ez ritka. Ferjem igyszinten. Ha otthon lennek en is lehet fozocskeznek sok finomsagot de mivel mindenki dolgozik nallunk azt esszuk ami van vagy amit konnyu elkesziteni. Legtobbszor a melegszendvics a slager vacsorara mert ez hamar megvan. Hetveget sem toltom fozessel mert inkabb csaladi programokat szervezunk, allatkert, baratok, setak, kirandulas, parkok, piknik stb. Ekkor lehetek igazan a csaladommal nem fogok a konyhaba fozocskezni. Ugyhogy beulunk altalaban valahova enni de van, hogy elmegyunk pizzazni.
2011. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát amit a másik kérdésben leírt a kérdező, az tényleg rettentően egészségtelen dolog, arról nem is beszélve, hogy a közös étkezés is része a szocializációnak. Itt nem arról van szó, hogy minden nap több fogásos ebédet kell prezentálni a családnak, hiszen ahol mindenki dolgozik, ott a legtöbben nincsenek is otthon ebédidőben, a gyerekek is ott esznek, ahol vannak - bölcsiben, oviban, iskolában.

De azt meglepetten tapasztalom, hogy sok családban úgy indulnak el reggel, hogy egy falat reggelit nem eszik senki, csak útközben bekapnak valamit, aztán ha hazaérnek, akkor is csak kutyafuttában esznek, de még este sincs közös étkezés.

Nálunk nagyon nem így volt ez, amikor gyerek voltam. Mindössze egy negyed órát kellett reggel rászánni, hogy leüljünk reggelizni, ettünk egy lekváros kenyeret, meg hozzá a gyerekek kakaót vagy teát, a felnőttek teát vagy kávét. Oké, mi egyszerre indultunk otthonról.

Ebéd az mindenkinek ott volt, ahol dolgozott vagy tanult, ez oké. De este a vacsora mindig együtt volt, mindig este fél hétkor. Lehet mondani, hogy hát egyen mindenki akkor, amikor éhes, de ha megszokja az ember, hogy vacsora ekkor meg ekkor, hát beáll arra, hogy akkorra éhezzen meg.

Jó, nem kell mereven ragaszkodni az időpontokhoz, de ami a másik kérdésben le van írva, az valami borzalom. Hogy soha nincs közös étkezés, hogy egész nap folyik a nassolás...

Így semmi közösségi jellege nincs, ez nem étkezés, csak táplálkozás. Számomra az ebéd, a vacsora gyerekkorom óta nem csak azt jelenti, hogy eszünk, mert éhesek vagyunk, hanem azt IS, hogy együtt vagyunk, leülünk a terített asztalhoz, elfogyasztjuk az ebédet vagy vacsorát, beszélgetünk, utána együtt rendet teszünk.

2011. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6%
A túl lberális nevelés mást jelent, de inkább nevelem liberálisan gyerekemt mind konzervatív álszent "keresztény" módom, ami ma a divat, sajnos:-(((
2011. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!