Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek ilyen anyagi...

Ti mernétek ilyen anyagi helyzetre 3-dik babát vállalni?

Figyelt kérdés

Az én bevételem 62250, férjem kb 140-150ezer. Tehát összesen havi 210 ezer nagyjából, ez azért pár ezerrel változik havonta vagy lefele ,vagy felfele.

Hitelünk van 62 ezer ft. Rezsi átlagban 30-35 ezer. Nyáron a férjemnek mindig van olyan plusz szerződése évek óta amivel keres annyit, hogy megtudjuk venni a tüzelőt télire valamint félreteszünk sertés és csirkehúsra. Mindig nagytételben vesszük meg olcsóbban és megy a fagyasztóba. Nyaralásra nem futja. Egy 15 éves autónk van.

Nagyvonalakban ennyit rólunk. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hozzáteszem a gyerekeknek megvan mindenünk. Ovisok. Mindkettő jár külön sportra.

De ugye sose tudni mit hoz a holnap. hihetetlen sokat változott világ mióta megszülettek. Tény, hogy rosszabbul élünk.


2011. nov. 18. 10:06
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Azt, hogy elfogom e tudni indítani az életben, azt nem tudhatom. Lehet, hogy gazdagok leszünk 15-20 év múlva, de az is lehet, hogy a híd alá kerülünk. ezt nem lehet látni sajnos. Bármi bármikor megváltozhat. Nem kell sok, elég egy betegség :( na de nem akarom az ördögöt a falra festeni. Őszintén megmondom számomra az életben elindítás nem azt jelenti, hogy házat és kocsit veszek neki, hanem megtanítom, hogyan kell pénzt keresni és hogyan értékelje a munkát és a pénzt. Én ennyit kaptam és ahhoz képest ahonnan indultam hihetetlen sokat elértem. És ezt anyukáméknak köszönhetem akik nem házzal "adtak ki a nagyvilágba". De nyilván az ember ott segít ahol tud. Ha olyan jól állunk biztos igaz, hogy a hátuk mögött segítek, de nem akarom tálcán kínálni, meg kell tanulni küzdeni. És ez bármilyen anyagi helyzetre vonatkozik, mert ugye nem tudjuk mi lesz X év múlva. De ez az én véleményem, nem is ez volt a kérdésem, csak egy kicsit kitértem, bocsi :)
2011. nov. 18. 10:35
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha én mesélhetnék!!! -de mennének a kioktatások és a lepontozások,így nem mesélek,csak körvonalakban írom: a párom nem keresett annyit,mint a Tiéd,én a 2gyermek után járó családi+gyed-del együtt kaptam átlag 72ezret... hitel özön,plusz történt egy s más,ami megint érintette a pénztárcát,és még csak ezután jött/jön a java. A fagyó üres,a spájz üres... Segítő családtag sok-sok kilóméterre... ezen felül 2 provit nyögünk,van autóhitelünk (nem akart munkanélküli lenni,saját lábon akart a párom megélni,miután kivágták a munkahelyéről,ezért kellett a kocsi,net,amivel nem volt gond,csak aztán árokba csúszott,a vevőket meg elvesztettük...,nem volt bevétel,az apeh csekk meg gyűlt... talált a párom munkahelyet,mellette csinálja a vállalkozást,hogy kijöjjünk,úgy ahogy- de ez nem minden,ezen felül is tudnék még írni!)

Mi,bevállaltuk a harmadikat,amikor még havonta 20 ezerért bevásároltunk (pelenka,hús,egyéb élelmiszerek,tisztálkodási szerek,tisztító szerek,háztartási dolgok),maradt havi átlag 18 ezrünk,ezt leosztottuk 30-31 nappal,kijött napi 500- 700 ft,amit így költögettem. Ebből lett kenyér,mellé való,friss főzni való,ha betegek lettek a gyerekek,akkor gyógyszer...


A helyedben nem gondolkoznék tovább!!

2011. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sem jelent az elindítás feltétlenül lakás, bár nagyon szeretnék neki biztosítani. De mi se úgy kezdtük, hogy legyen meg a lakás aztán jöhet a baba :)

Hanem jelenthet ez egyetemi tanulmányokat is. Még ha állami helyre sikerül is bekerülnie (ha lesz egyáltalán akkor még ingyenes oktatás), akkor sem 2 fillér egy egyetemista taníttatása, főleg, ha mondjuk másik városban tanul. Ezt szeretném neki biztosítani.

Illetve a mindennapi életben is kerülöm az olyan helyzeteket, hogy kellemetlen szituációba kerüljek (mármint anyagilag) Hitel nálam nehezen jöhet szóba. 3 évig gyűjtöttünk a mostani autónkra. Úgy, hogy mindig az volt a fejembe, hogy most nem veszek magamnak ruhát, mert akkor annyival is közelebb vagyunk az autóhoz. Én ilyen vagyok. Ezek után nem meglepő, hogy az említett egyetemi költségekre már most rakunk félre.

Én is ezt valahol a szüleimnek köszönhetem, mert megtanítottak takarékoskodni. Az anyagi helyzetünk egyébként hasonló, de egyelőre egy gyerekünk van. Szeretnénk majd testvért, de függ az anyagiaktól. Lehet, hogy más emiatt néz le, én vállalom

2011. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Szerintem senkit nem lehet lenézni amiatt hány gyereket szeretne és mennyit vállal. Kivéve esetleg azt aki eleve nem tud adni ennyi a gyereknek rendesen és mégis még szül mellé többet is.

Azért ez a helyzet még nem ilyen és ha ne adjisten ilyenné válna akkor sem lehetne rámverni, hogy ebbe szültem, mert nem. De azt mondom ha egészség van akkor mindent elő lehet teremteni, vagyis az alapvető dolgokat, mert egészségesen ellehet menni kapálni is.

Én tiszteletben tartom azt is aki egy gyereket szeretne meg azt is aki nagycsaládot. Én mint látható az utóbbi párti vagyok, imádom ha itt nyüzsög sok gyerek. Imádok gondoskodni. Valahogy rájöttem mostmár én nem is munkamániás vagyok hanem hivatásos anya :) :) Pedig eszméletlen pörgősen éltem életem előtte munkaügyben.

De úgy gondolom ez az anyagi helyzet ami nekünk van elég határeset, úgy gondolom ilyen kötélen táncolok féle szituáció. Ha keresnénk 2-szer ennyit nem is gondolkoznánk, szerintem 4 gyerek lenne. De így muszáj meggondolni. Nagyon nagyon húz a szívem egy újabb kis jövevény felé, de mégis ott a félelem. :)

Nagyon köszönöm a válaszokat! Persze újabbakat is szívesen veszek, nem zártam le a beszélgetést :)

2011. nov. 18. 12:04
 15/31 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mekkora a lakásotok? hány szobás?
2011. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem vállalnám...
2011. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
2 szoba+nappali
2011. nov. 18. 13:40
 18/31 anonim ***** válasza:

Anyagilag jobban fogtok állni, mert a mostani 26600 csp helyett 3 gyerekre 48000 jár (javítsatok ki ha rosszul írtam, még 2 gyerekem van) ovi ingyenes, iskolába könyvek szintén, belépők, utazások nagycsaládosként kedvezőbbek lesznek.

Ha a két gyerkőcről megmaradt sok minden (ágy, pelenkázó, kiskád, ruhák) akkor a babára pelenkára kell költeni, ami kb. havi 10000 ft, ennél jóval több lesz a családi p.

Szerintem majd a kamaszkorral nőnek meg nagyon a kiadások, de az meg nevelés kérdése hogy Nike cipő nélkül tud-e élni vagy sem. És az még messze van.

Szerintem hajrá!

Mekkora lakásban éltek? Kertetek van? Mert ha igen, konyhakertet lehet csinálni, azon is sokat spórolhattok.

2011. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

Én nem merném.

Nem kell 18-20 évet előre szaladni, elég 5-6 évet. Most még kijöttök a pénzből. Mi lesz, ha mind iskolába jár? Most még van az ingyen tankönyv. Ki tudod fizetni, ha azt mondja állambácsi, hogy bezárt a bazár? Nincs ingyentankönyv, nincs étkezés hozzájárulás, nincs semmi.

Minden szeptemberben tudsz új cipőt, táskát, tornacuccot, füzetet venni? Gond nélkül tudod majd teljesíteni, ha az angoltanár másik könyvet, szótárt kér, ha a magyartanár kéri, hogy vegyétek meg a kötelező olvasmányt? Ha az egyik gyereknek jön a szalagavatója, a másik adjon be osztálypénzt, kirándulásra, a tanároknak virágra, mindenféle bizbaszra? Vagy mindig azt fogod mondani, hogy bocsi, kicsim, idén sem mehettek osztálykirándulásra, mert nincs rá pénz....

Nem írtad, hogy kislányok, kisfiúk... Egy idő után a lánykádnak nem lesz elég a használt ruha és a fiadnak sem...

A hiba nem benned, a nagy családban, a gyermek utáni vágyban van. Mi is hárman voltunk tesók, tudom, miről beszélek, tényleg szép, meg jó a nagy család, de a testvéri szeretetből nem lehet kifizetni a villanyszámlát.

Sajnos, ebben az országban nem a jólét felé haladunk. A családok segítése nagy lufi. Volt, már hogy elvették a családi pótlékot, lehet, megteszik megint, mentés címén. Minden drágul, főleg az élelmiszer. Az egekben a benzinár, nő az áfa, elveszik az adójóváírást, fizetőssé akarják tenni a bölcsiket.

Van, akit nem zavar a kifizetetlen csekkhalom. Engem igen. Ismétlem, én nem mernék három gyereket vállalni.

2011. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Osztom a 13:42-es által írtakat!

3gyermekre már fejenként 16000 ft a családi. Nagycsaládosként sok kedvezmény vár Rátok is!

Most ez az ingyen tankönyv,ingyen étkezés,nem tudom hogy van,de nálunk akkor ingyenes,ha megigényeljük a gyermekvédelmi támogatást,akkor azt hiszem fejenként 29900 vagy 39900 - nem tudom melyik most a létminimum, ha nem haladja meg,akkor gyermekvédelmi jár,az tartalmazza az ingyenes tankönyvet,ingyenes étkeztetés az oviban (tízórai,ebéd),a suliban van ahol ingyenes,van ahol egy részét fizetni kell az étkeztetésnek... Plusz,ha úgy alakul,hogy a kocsi szervízben van valamiért,akkor nagycsaládosként 3 gyermekkel 90-os jeggyel lehet utazni. Ez most csak így hirtelen jutott az eszembe. Ha rosszabbra fordulna a helyzet-de ne forduljon!!! akkor az állam ad annyi támogatást-csak nem kell szégyellni élni vele!,hogy egy nem szupi,de tűrhető szintet tudjatok tartani!

A későbbiekre is gondolt "Állam bácsi",amikor a 2006 -után született gyermekek részére számlát nyitott,és 40x ezret utalt rá,amihez 18 éves korukban nyúlhatnak a gyerekek! A szülők-nagyszülők..stb. tehetnek rá havonta ha tetszik/ha tudnak,így a továbbtanulási éveket nem üres zsebbel kezdik!

Gondolkozol még?-több anyagi nyugtató érv nem jut az eszembe :-)

2011. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!