Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek ilyen anyagi...

Ti mernétek ilyen anyagi helyzetre 3-dik babát vállalni?

Figyelt kérdés

Az én bevételem 62250, férjem kb 140-150ezer. Tehát összesen havi 210 ezer nagyjából, ez azért pár ezerrel változik havonta vagy lefele ,vagy felfele.

Hitelünk van 62 ezer ft. Rezsi átlagban 30-35 ezer. Nyáron a férjemnek mindig van olyan plusz szerződése évek óta amivel keres annyit, hogy megtudjuk venni a tüzelőt télire valamint félreteszünk sertés és csirkehúsra. Mindig nagytételben vesszük meg olcsóbban és megy a fagyasztóba. Nyaralásra nem futja. Egy 15 éves autónk van.

Nagyvonalakban ennyit rólunk. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hozzáteszem a gyerekeknek megvan mindenünk. Ovisok. Mindkettő jár külön sportra.

De ugye sose tudni mit hoz a holnap. hihetetlen sokat változott világ mióta megszülettek. Tény, hogy rosszabbul élünk.


2011. nov. 18. 10:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
szerintem mindenki rosszabbul él ma, mint pár éve :( mindig lesz ok, hogy miért ne legyen, szerintem nem álltok rosszul, és felelősségteljes döntéseket hozva megoldható. Nem beszélve a temérdek kedvezményről ami már járna nektek.
2011. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Ez csakis a ti döntésetek, de ha én lennék a helyetekben akkor nem mernék. Sajnos úgy állnak most a dolgok hogy nem biztos hogy könnyebb lesz a helyzetünk, és ha már ott van 2 gyerek azokért maximálisan felelősséggel tartozol, mert ki tudja mit hoz a holnap.

De persze lebeszélni a világért sem szeretnélek.

2011. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Ha nagyon vágynánk rá, akkor bevállalnánk -ahogy be is vállaltuk. :)

Ha elégnek érzitek a 2 gyereket, koncentráljatok rájuk, hogy a 4 fős családotoknak legyen meg mindene, pl. pelenka helyett nyaralásra gyűjteni :)

Van, akinek a gyerek iránti vágya mindennél erősebb, akkor is, ha anyagilag gáz...

Ezt csak Ti tudhatjátok, hogy milyenek vagytok, mindkét verziónak van előnye is :)

2011. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Az én saját véleményem az, hogy 2 gyerekkel a legnehezebb anyagi szempontból megélni.

3 gyerek már nagycsalád iskolába/óvodába sokkal több a támogatás, ruhát neki már nem igazán kell venni, mert gondolom a 2 nagyobbról maradt pár, rokonoktól is kaptok....

Az első két évbe kerülne többe a pelus miatt meg 1-2 plusz költség miatt. De én bevállalnám a 3.-at :)

2011. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Mintha a mi helyzetünket írtad volna le. Kb ugyanennyi bevétel, ugyanennyi hitel, a rezsi is hasonló. Ami nálunk még dob az a telefonszámla, a férjem nem igen spórol vele (sajnos). Nekem már pocakban a 3.
2011. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy a mi döntésünk, nem is idegenek fognak dönteni helyettünk, de a véleményekre kíváncsi lehetek :) Nekem nincs olyan barátnőm, akivel megbeszélhetném, hisz mind gyerektelen, ők másként látják a világot. Itt ahol most lakunk nem ismerek senkit szinte, és személyesen idegeneknek, pl ovis anyukáknak nem akarom kiteregetni az anyagi helyzetünket. Így személytelenül másabb.

Ahogy írta egyik válaszoló, bennem nagyon erős a 3-dik gyerek utáni vágy, ezért is téma. Csak az anyagiak miatt félek. Mert ugye semmi nem biztos, de sose lesz az. Jelenleg a kedvezményekre se merek gondolni, hisz bármikor változhat ez is, mint pl amikor nem adtuk be az igényt a szocpolra, hanem vártuk, hogy legyen két gyerek és majd akkor és milyen jó lesz, tudunk még a házhoz építeni aztán jól el is törölték. szóval én ilyenekre nem merek számítani, hogy mi a kedvezményes és mi nem, mert tuti mire odaérünk eltörlik :(

2011. nov. 18. 10:20
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves 5/6-os. Gratulálok neked! Te bátrabb vagy mint én, de jó hallani, hogy hasonlóan vagytok és vállaljátok. Mekkorák a gyerekek?

Nekünk a telefonnal szerencsénk van. Én nem telefonálok, a férjemé meg céges és nagyon ritkán használja személyes telefonálásra így nem kell érte fizetni.

2011. nov. 18. 10:22
 8/31 anonim ***** válasza:

Nem. De csakis magamból tudok kiindulni, nem másból.


Van az a mondás, hogy "egy gyerek nem gyerek". Én ezzel nem értek egyet, igenis egy gyerek is gyerek és ha nagyon vágyik rá valaki még ha nagyon rosszak az anyagi körülményei, akkor is érthető, hogy még akár a bizonytalanra is vállal. Hiszen minden anyának az egyik álma-vágya egy gyerek. De ha nem telik többre (eltartani, elindítani az életben. Én ezeket fontosnak tartom), akkor tudni kell vállalni, hogy sajnos fizikailag nem lehet több. Én ilyen racionális vagyok és igenis a pénz befolyásolja az ez irányú terveinket

2011. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Köszi :D Igazából későbbre terveztük a 3.-at, de így alakult, és már nagyon várjuk. a "nagyok" 4 és 1,5 éves.

Jelenleg nem szenvednek hiányt semmiben, remélem ez később is így lesz, dehát mi biztos manapság, bármikor beüthet egy munkanélküliség, vagy egy váratlan kiadás amivel nem számolunk, és akkor mi van. Annyira meg nem lehet előre tervezni, hogy 18-20 éves korukig előre biztosítsunk mindent.

2011. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert itt 2-3 év múlva 10x rosszabb lesz
2011. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!