Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi nagycsaládosnak fogunk...

Mi nagycsaládosnak fogunk számítani?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy 13 éves lánya az előző kapcsolatából, nekem van egy 14 hónapos lányom az előző házasságomból. Szeretnénk egy közös babát is.

Akkor mi nagycsaládosok leszünk? Nem tudom ezt hogy számítják...


2011. nov. 18. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ,hogy ki neveli a a párod lányát.Ha ti akkor szerintem igen ingyen könyv meg ilyenek.De például az adókedvezménynél nem.Nekem 3 gyerekem van és most lesz egy közös a párommal és az adókedvezménynél nem azt számolják hogy 4 gyerek hanem 1 és még valamennyi megy rá.Pedig ő neveli őket,de nem az ő nevén vannak.Nem egyszerűek a törvények ebben az esetben sem.
2011. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogtok, ha nem egy háztartásban él a 3 gyerek.

Egyébként adó, családi pótlék, kedvezmények -mindenhol le van írva, pontosan ott "mi" számít saját gyereknek.

2011. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyermekem van az első házasságomból. Bírósági végzés alapján velem élnek. (Amúgy is.) Született a második (akkor még kapcsolatomból) egy gyermek. Mi is nagy dilemmában voltunk, hogy, hogy is van ez. Apeh-tól kérdeztük meg, hogy most mi minek számítunk. Amennyiben nem házasodunk össze, akkor a fent hozzászólóknak van igazuk. Amennyiben a gyermekek hivatalosan Nektek vannak ítélve és összeházasodtatok, akkor nagycsaládosok vagytok.
2011. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve lesztek! Bocsánat!
2011. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha Ti nevelitek a párod 13 éves lányát, akkor igen!

Ha nem ,akkor majd nem számítotok annak...

2011. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!