Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon átlagos az ha...

Magyarországon átlagos az ha valaki 3gyeremeket vállal?

Figyelt kérdés

Nem élek Magyarországon de forúmozok babás oldalakon és az a tapasztalatom hogy rengetegen 3gyermeket terveznek.

Belegondoltam hogy itt egyetlen egy családot sem ismerek akiknél ennyi gyerek van,sem a középsuliban sem általánosban sehol nem találkoztam ilyennel.A korosztályomból sokan vállaltak gyereket de egyet max ketőt.

Nálatok ez enyire gyakori vagy ez csak véletlen hogy épp ilyen közösségbe kerültem?Ismersz nagycsaládosokat a környezetedben?

28N egy gyerekkel,nem is tervezünk többet.


2011. nov. 11. 08:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A barátom családjában szinte mindenhol 3 gyerek van, az enyémben csak 2. És az ismerősök közt is inkább a 2 gyermek a jellemző, persze vannak 3 gyerekesek, sőt ismerek nem is kevés 4 vagy 5 gyerekeset, de azért a 2 gyerekesekből több van szerintem.
2011. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
26%
akinek elfér 2 gyerek ott egy harmadik se gond,ugyanis rengeteg a kedvezmény stb. meg lehet élni 3-4 gyerekkel is,amúgy sem az a lényeg hogy minden drága felesleges dolgot megvásárolj nekik
2011. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
17-ES ÉS 20-AS válasszal értek egyet! Az én szüleim fizikai munkások, nem tudtak a nagybetűs élethez lakást biztosítani nekem, 10 év albérlet után hitellel lakás, most 1 kisgyerek, de nem is lesz több!! Mire visszafizetem a hitelt, gyerekem is pont kikerül az "életbe", nem szeretném, ha az én utamat követné!! Szomorú, de ez van!
2011. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk, 85ben 86ban és 89ben születtünk, igaz én, mint utolsó nem voltam betervezve. Akkor azért még más világ volt és jó helyzetben voltunk, mivel apu hivatásos katona volt, sok segítséget kapott (közeli laktanyában dolgozhatott, kaptunk lakást és egyéb juttatásokat). Ma már szerintem nagyon nehéz dolga van a nagy családosoknak (persze hangsúlyozandó, hogy MAGYARORSZÁGON).

Tervezgetni lehet 2-3-4 vagy akár 5 gyereket, de amint megvan az első, megtapasztalják, hogy mennyi kiadással is jár az örömökön túl.

2011. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A környezetemben van pár három négy gyerekes, mi ketten vagyunk, vagyis a testvéremmel ketten, felnőttek vagyunk már, ő 3 gyereket akar, nekem a gyerek gondolatától is felmegy a vérnyomásom, ha kényszerítenének rá, akkor sem lennék hajlandó soha gyereket szülni és nevelni sem.
2011. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én még mindig röhögök ezen a 7 gyerekes tanár úron, aki csak 5 gyerekét sorolta fel a kommentjében :D
2011. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A hét gyerekes tanár úr vagyok, de miért kellett volna mindet felsorolnom?


Csak azt mondtam el, hogy mikor született az első kettő és az utolsó kettő.

Bocsi már, hogy dátumot meg neveket nem adok meg.


A taníttatásuk miatt meg nem aggódok. Én nem fizettem az egyetemért, de nekem is dolgoznom kellett, hogy meglegyenek a tanszereim.


A gyereknevelés nem abból, áll, hogy mindent a gyerek segge alá tolunk. Segíteni segítek nekik, de azt ne várják el tőlem, hogy 25 éves korukig majd eltartom őket.

18 éves korában már felnőtt ember. Nem teszem ki a házból, de igenis tanulja meg, hogy mi az a munka.


Még 7 évem van, hogy a legelső gyerekeim fejébe ezt beleneveljem. Furcsa módon ők nem panaszkodnak.

2011. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy... Olvasd vissza, tök olyan, mintha kihagynál volna két gyereket :)


Függetlenül ettől büszkék lehettek magatokra, én nagyon klassz dolognak tartom a nagycsalád intézményét!!!!

Le a kalappal előttetek!!!!

2011. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves 7 gyerekes apuka!

Tök véletlen, de van egy volt gimis barátnőm, akik 7-en vannak testvérek, az apukájuk tanár, az anyukájuk pedig az 1 gyerek után otthon maradt.

A barátnőm már 10 éve, 18 évesen kiment Angliába, sokáig baby-sitter volt, most tanít. Aztán követte még 2 tesója.

Nagy házban éltek-hitellel. Mindenféle vállalkozásba fogtak, de a válság miatt bebukták. (Társasházat építtettek). Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a 2 szülő is Angliába költözött, pedig már elmúltak 50 évesek!

Nem bírták tovább az itteni kilátástalanságot, és az "utolsó" 2 gyerek kezébe is szeretnének diplomát adni, de ezt itt már nem tudták volna megtenni...

(Igaz, a 2. gyerekük még itthon van különböző okokból).

Minden elismerésem ezé a családé!! Nem nevezném őket élhetetlennek! :)

A gyerekek önállóak, talpraesettek, és nem mellesleg (nem számításból), jól mentek férjhez - ketten eddig :))

Szóval egyik gyerek boldogulása sem kétséges.

Elgondolkoztató, mert mi pont ezért nem vállalunk (valószínűleg) 3. gyereket, mert most talán még jut kajára, erre-arra, ha szűkösen is, de nekünk is itt van a lakáshitel :((( 3 gyerek pedig kevesebbel anyagiakkal indulna (így), mint kettő. Ha csak ránk nem szakad a bank :) Pedig pozitív példa is van előttünk...

2011. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!