Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon átlagos az ha...

Magyarországon átlagos az ha valaki 3gyeremeket vállal?

Figyelt kérdés

Nem élek Magyarországon de forúmozok babás oldalakon és az a tapasztalatom hogy rengetegen 3gyermeket terveznek.

Belegondoltam hogy itt egyetlen egy családot sem ismerek akiknél ennyi gyerek van,sem a középsuliban sem általánosban sehol nem találkoztam ilyennel.A korosztályomból sokan vállaltak gyereket de egyet max ketőt.

Nálatok ez enyire gyakori vagy ez csak véletlen hogy épp ilyen közösségbe kerültem?Ismersz nagycsaládosokat a környezetedben?

28N egy gyerekkel,nem is tervezünk többet.


2011. nov. 11. 08:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
A terv és a megvalósítás azért más. Igen, a környezetemben sokan terveznek/terveztek nagy családot, de az első baba után szinte mindenki rájött, hogy anyagilag kivitelezhetetlen a dolog. a környezetemben lévők általában 2 gyereknél állnak meg.
2011. nov. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Anyagilag kivitelezhtetlen?

Na ki ne röhögjelek.


7 gyerekem van, és csak én dolgozom, mint tanár. A feleségem egész nap otthon van. Kicsit szűkösen, de azért megvagyunk, és egyik gyereket se adnám vissza.


35/f

2011. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a környéken van néhány 3-4 gyerekes család, a suliban is sokan voltak hárman. De a többség valóban 1-2-t vállal.
2011. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

8:24


Gratula.Ennyit terveztetek vagy igy alakult?

Amióta felmerült bennem hogy gyereket szeretnék azóta egy gyerek az álmom.

2011. nov. 11. 08:26
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem terveztünk.

Tudtuk, hogy mindketten akarunk gyereket, de nem beszéltünk róla túl sokat.

24 éves volt a feleségem mikor megjött az első kettő.

Akkor nehéz volt megszokni, mert nagyon sok mindent kellett csinálni, meg rohanni kellett mindenfelé.


Aztán másfél év múlva kiderült hogy megint terhes, de most csak egy babával.


Az utolsó kettő meg tavaly előtt született, egy fiú meg egy lány.

2011. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze! De vannak akik félnek a jövőtől. És most ne érts félre, ezzel nem azt akarom mondani, hogy felelőtlennek tartalak a 7 gyerek miatt, csak nagyon sokféleképpen gondolkodunk.

Nyilván abban is van valami, hogy aki ragaszkodik az álmaihoz (ez esetben a nagy család) azt semmi nem tántoríthatja el a cél elérésétől.

Mégis az a véleményem, hogy az anyagi része, a bizonytalanság sokat nyom a latba. Bár számodra felesleges kifogásnak tűnhet.


Gratulálok a szép nagy családhoz :)

2011. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mint kivülálló kicsit nehéz felfognom azt hogy mindenhol azt hallom hogy nagy a szegénység és mégis nagy családot tervez.Magyar hiradót nézek nap mint nap hallom hogy ilyen olyan adók,szigoritások várhatóak és ha logikusan gondolkodom akkor nem könnyebb egy két gyereket eltartani mint 3-4et?
2011. nov. 11. 08:36
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Tanár úr, a 7 gyereket még összeszámolni sem egyszerű (kettő kimaradt) :), de én kalapot emelek. Sosem mertem volna, nekünk kettő van, kettőt is terveztünk.
2011. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Antimod ***** válasza:
75%

Ha az adókat nézed, akkor most elkezdték támogatni a gyerekvállalást. Nem azt mondom, hogy "kifizetődő lett" (bár eleve nem így kell hozzáállni), hanem talán kicsit könnyebb megvalósítani a nagy családról szóló álmokat.

Egyébként több rokonom mondta, hogy egy gyereket 18 éves koráig minimum egy luxusautó ára felnevelni, ugyanakkor ha az anyagiakat nézzük, akkor minél több gyereked van, később annál több is jön vissza.

De ne az anyagiakat nézzük.

2011. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Anyagilag nem könnyű, de azért tudunk spórolni. Nem vettünk se új babakocsit, se új gyereküléseket. A gyerekek sokszor egymás levetett ruháit hordják. Ezen sokan felhúzzák az orrukat, de szerintem ezzel nincs baj.


A legnagyobb gondot tényleg a cipők meg a kabátok okozzák. Na meg a kamaszlányaim piperecuccai. Azok viszik a legtöbb pénzt.

2011. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!