Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon átlagos az ha...

Magyarországon átlagos az ha valaki 3gyeremeket vállal?

Figyelt kérdés

Nem élek Magyarországon de forúmozok babás oldalakon és az a tapasztalatom hogy rengetegen 3gyermeket terveznek.

Belegondoltam hogy itt egyetlen egy családot sem ismerek akiknél ennyi gyerek van,sem a középsuliban sem általánosban sehol nem találkoztam ilyennel.A korosztályomból sokan vállaltak gyereket de egyet max ketőt.

Nálatok ez enyire gyakori vagy ez csak véletlen hogy épp ilyen közösségbe kerültem?Ismersz nagycsaládosokat a környezetedben?

28N egy gyerekkel,nem is tervezünk többet.


2011. nov. 11. 08:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

8:38


Értem és köszönöm.Nem ismerem itt a támogatási rendszert,1év a szülési,és első gyereknél kapsz egy nagyobb összeget,ezen felül van a családi pótlék ami olyan szinten kevés hogy havonta egy csomag pelust lehet belőle venni.

2011. nov. 11. 08:41
 12/29 A kérdező kommentje:

Akikkel erről beszélgettem ők mind(köztük én is)azt vallják hogy annyi gyereket vállalnak amit a fizetésükből el tudnak tartani,állami támogatásra senki nem alapoz hisz holnap hoznak egy uj törvényt és bukik minden,senki sem számit arra hogy az állam bármiben is segit,támogat.

Lehet ez az oka annak hogy nincsenek nagy családok,a fizetés 1-2gyerekre elég csak.

2011. nov. 11. 08:49
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi okok mellett felvetném az önmegvalósítást is. A nők zömének csupán csak az anyaság nem jelenti a boldogságot. Kell a siker, a karrier mellé.
2011. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

anyum a helyi nagycsaládosok egyesületének az alelnöke, így rengeteg 3 vagy több gyerekes családot ismerek


1-1 rendezvényre átlagban 30-40 család szokott ott lenni, felénk bőven akad több gyerekes család

2011. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Mo.n az átlag 1-2 gyerek, de sokan nem is vállalnak gyereket.
2011. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek utáni adókedvezmény nem sokat ér. Csak azok vehetik igénybe,akiknek magas a jövedelmük. A mai nagycsaládosok többsége még akkor vállalt több gyereket,amikor könnyebb volt az eltartásuk is.

De ma,amikor még a munkahely sem biztos,lakásra sincs reményük,sokan még egy gyereket sem vállalnak. A családi pótlék pedig itt sem sokkal több,mint a havi pelenka. Esetleg még a tápszer és a bébiétel fér bele.

2011. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%

*7 gyerekem van, és csak én dolgozom, mint tanár. A feleségem egész nap otthon van. Kicsit szűkösen, de azért megvagyunk, és egyik gyereket se adnám vissza.


Kíváncsi leszek, jelen körülmények között hogy fogsz 7 gyereket taníttatni (ld. felsőoktatás). Valamint eszedbe jutott-e csak egyszer is, hogy ha nem segíted a gyerekedet lakáshoz jutni, akkor élete végéig fizeti az albérletet vagy nyögi a devizahitelt.

Vagy neked a felnevelés annyi, hogy betölti a 18-at, aztán boldoguljon? Mert nekem nem.


Én is csak 1 gyereket tervezek, kérdező. Itt nem az a lényeg, hogy jut-e elég kaja minden nap 1, 2 vagy 7 gyereknek, ill. visszaadnám-e, ha már megszületett vagy sem. Nyilván bőségesen jutna étel akár 2-3 gyereknek is. De a jövő kiszámíthatatlan, és egyre rosszabbnak tűnik, és én nem szeretném, ha anyagi akadálya legyen, hogy ne tanulhassanak annyit, mint én (vagy amennyit akarnak), és nem szeretném, ha albérletről albérletre kellene vándorolniuk a családjukkal.

34N

2011. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 gyerekes vagyok, anyagi szempontból megbántam, nem lehet ma magas fizetés nélkül őket olyan körülmények közt bocsátani az életbe, ami elvárható, amit én is megkaptam (egyetem, kb 4 millió segítség lakásvásárláshoz, ezek nélkül semmit sem tudtam volna kezdeni)Van itt még a faluban 4-5 3 gyerekes család, de ez a családok max. 5 %-a. Az 1-2 gyerek a jellemző. Azzal is nagy a gond, hogy nincs családbarát munkahely, így nehéz megoldani a gyerekek iskolába-óvodába vitelét-hozatalát, nemhogy sportolni, szakkörre, különórára tudnának járni. Jelentős hátránnyal indulnak emiatt, és nem biztos, hogy olyan jó kapcsolat lesz a testvérek között, hogy ez megéri. Szerintem itt is legtöbben úgy döntenek, inkább legyen 1-2, de azoknak megadják amit kell, mint 3 vagy több, aztán marad nekik az örök küzdelem azért, amit más alapból megkap.
2011. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az átlag gyerekszám ma az országban 1,6 családonként.
2011. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy az anyagi sajnos nagyon fontos, és ezért én nem vállalnék be több gyereket. Nem is nagyon ismerek olyat, ahol kettőnél több van. Kis korban még persze megoldható az egymás cuccainak hordása, de mikor a gyerek öntudatra ébred, nem szívesen hord levetett régi ruhákat, meg azért csak pénzbe kerül a taníttatás, ha hordod valami plusz elfoglaltságra délutánonként, stb. Én nekem a 7 már kicsit durván hangzik. Nekem egyébként egy gyerekem van, és nem is lesz több, neki mindent meg akarok adni.
2011. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!