Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kamaszok szulei! Ti tenyleg...

Kamaszok szulei! Ti tenyleg ennyire elengeditek a gyerekeitek kezet?

Figyelt kérdés

Rengeteg kerdest irnak ki kamaszok terhessegrol, szexrol vagy lelki gondokrol. Sok kamasz termeszetesnek veszi, ha 13-14 evesen diszkoba jar, iszik, bagozik. A szulok ezt nem veszik eszre? Vagy csak nem csinalnak semmit? Es miert termeszetes az, hogy manapsag a kamaszok tiszteletlenul es szegyentelenul uvoltoznek a felnottekkel, tanaraikkal es foleg a szuleikkel?

Van egy kicsi gyermekem, es en nem szeretnem, ha ilye kamasz vala belole!!!!


2011. nov. 7. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a tesommal nem vagyunk tulsagosan elengedve...


En 19 vagyok a hugom 16 eves. Mivel lanyok vagyunk ezert a szulok sokkal jobban feltenek, talan mar a lo tulso oldalara is atesnek neha. A tesom meg soha nem volt discoban, este legkesobb 8-ra haza kell jonnie, baratja meg nem volt, inkabb a hobbijanak, a lovaglasnak szenteli a szabadidejet.


En 3 eve elek parkapcsolatban, azonban az egyutt alvast a szuloi hazban nem dijazzak, tehat erre eddig csak a nyaralasok alkalmaval, es szilveszterkor kerult sort. Megis felnottem, lett kapcsolatom is, sosincs koztunk semmilyen gond, es attol fuggetlenul, hogy nem lett a hazbol ,, atjarohaz,, elunk szexualis eletet is.


Felvilagositast soha nem kaptam a szuleimtol, mert egyszeruen cikinek ereztem errol beszelni veluk, megis tudtunk / tudunk vedekezni, mert volt annyi eszunk, hogy utana nezzunk, es tudjuk az esetleges ezzel jaro kovetkezmenyeket.


Abban biztos vagyok, hogy ha 14 evesen haza allitottam volna terhesen nem tettem volna zsebre amit kapok, viszont (talan) a szuloi szigornak koszonhetoen ennyi idosen meg eszem agaba se volt fiuzni. :)


Nm minden tinit enged annyira szbadjara a szulok, szerencsere. En halas vagyok a szuleimnek, hogy szigoruan neveltek!

2011. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden tinit engednek annyira szabadjara... *


Bocsi tablageprol irok es nem mindig erzekeli ha ranyomok a betukre. :))

2011. nov. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen igazad van es tisztelem is azokat a szuloket es tiniket, akik epp esszel felfogjak ennek a sulyat.

Tehat tisztelet a kivetelnek!!!

2011. nov. 7. 17:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves gyermeket nevelsz? :)
2011. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
14 honapos.
2011. nov. 7. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vele még lesz dolgod bőven. :) Én ugyan nem vagyok anyuka, csak az én álláspontomat tudom elmondani. Sokszor éreztem tehernek ezt a nagy szigort, nem értettem miért jó ez nekik, úgy gondoltam, hogy csak velem akarnak kicseszni ezekkel a buta szabályokkal, most viszont már tudom, hogy mit miért tették és utólag belegondolva teljesen igazuk van.


Egy 14 éves kislány ne egy fiú ágyában aludjon hanem otthon, ha valami történik vele úgyis a szülőt vonják felelősségre hiszen kiskorú. Meg aztán ha valakit egyszer lazábbra engednek onnantól kezdve nincs megállás, nem fogják tudni vissza fogni a gyereket.


Én igazat adok Neked teljes mértékben, hogy így gondolod, én is majd hasonló "elvek" alapján szeretném nevelni a gyermekemet. :)

2011. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező!!


azt hiszem én a "lazán nevelt" kategóriába tartozok a Te elveid szerint... már én is édesanya vagyok, a fiam 3 éves.

Anyukám 14 éves korom körül leültetett és megbeszéltük a szexre vonatkozó dolgokat, a védekezés és az őszinteség fontosságát. hangsúlyozta, hogy nekem kell majd éreznem, elég érett vagyok e arra, hogy nemi életet éljek és hogy ha elérkezettnek is látom az időt hozzá tudjam, hogy hatalmas felelősség!!

szórakozni, barátokkal eljárni, ott aludni a barátnőimnél mindig elengedett. nálunk egy szabály volt, amikor elkezdődött ez az időszak nálam leszögezte, hogy egyetlen bizalma van bennem és ha ezt 1x is játszom akkor ott be is fejeztük a dolgokat!! sosem kellett hazudnom Neki, sosem kellett olcsó kifogásokat kitalálnom, sosem kellett szégyellnem az érzéseimet vagy a vágyaimat előtte!!

16 évesen veszítettem el a szüzességemet, akkor 1,5 éve jártunk az akkori barátommal, életem első szerelme volt és egy csodálatos éjszaka az emlékeimben még így felnőtt fejjel is!!

rengeteget szórakoztam, buliztam, sok barátom volt, Anyu mindig mindenről tudott. fantasztikus tini és gimis korom volt!!!! még sem kallódtam el, iskola mellett később dolgoztam és segítettem Anyut ahol csak lehetett. Neki köszönhetem, hogy most itt tart az életem, hogy 26 évesen van egy gyönyörű családom, egy fantasztikus férjem és egy csodás kisfiam!! Neki köszönhetem, mert engedte hogy megvalósítsam önmagam és bízott bennem!!


Ági

2011. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Agi!

Felreertetted a kerdesem. Engem is hasonloan neveltek, mint teged, en sem voltam szobafogsagban, jartam szorakozni, volt baratom is es nem a hazassagban vesztettem el a szuzessegem. En inkabb arra gondoltam a kerdes kiirasakor, hogy a szulok nem latjak, vagy nem akarjak latni, hogy gondok vannak a gyerekkel. Nem veszik eszre es nem tesznek semmit, ha a gyerek reszegen hajnalban beesik az agyaba? Nem veszik eszre, hogy nem alszik otthon? Es foleg nem veszik eszre, hogy terhes? Miert nem ulnek le a szulok a gyerekkel, (ahogy veled es velem is annak idejen) es beszelgetnek a vedekezesrol, a bizalomrol es a tiszteletrol?

2011. nov. 8. 13:12
 9/10 anonim ***** válasza:

... nos igen, élő példa van erre a családunkban amiről beszélsz. még nem ilyen szinteken, de csak idő kérdése... a húgom 12 éves, festi magát, a haját, a körmét, tangát hord 7 éves kora óta, 9 sem volt még, amikor előkerült a melltartó... botrányosan viselkedik és pár éve elkezdte kortyolgatni a sört, bort a szülei előtt!!!!! azt hiszem erről beszélsz... hogy miért nem látják be, hogy hibáztak?? fogalmam sincs!! próbáltam Apuval beszélni erről, de nem lehetett.

nem szeretnék olyan szülő lenni, aki átsiklik a gyereke tini kora felett, mert úgy könnyebb neki. biztosan nem lesz könnyű, de mennie kell, hiszen a mi gyerekeink!!!!


Ági

2011. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Az én kamasz lányaimmal jelentem semmi gond nincs, nem isznak, nem dohányoznak, néha járnak szórakozni, de időben hazajönnek, józanul, finoman pasiznak (még szüzek), tanulnak, sportolnak, tisztelnek, jól neveltek. És nem nyomik... kifejezetten modell alkatúak, szépek. :)
2011. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!