Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem féltitek gyerekeitek...

Nem féltitek gyerekeitek ettől az új halálos hasmenés járványtól? (főleg közösségbe járók)

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 14:39
 1/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
2011. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez eddig még eszembe sem jutott.

Megmondom őszintén, a világon egyetlen járványos betegség van, amitől én félek, és az az ebola. Szerencsére nem túl jellemző Európában :)

2011. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem féltem, amikor az h1n1-es balhé volt, akkor sem féltettem. Higiénia, odafigyelés, ennyi, nem kell túllihegni.
2011. máj. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisebbik fiam nem rég kórházban volt,mert csak láza volt,de nemtudták,hogy mi okozhatta,a láz elmúlt majd kiengedték...(most kedden)

Már aznap este óta hasmenés,láz,hányás, elkapott valamit a kórházban,mára a nagyobbik fiam is rosszul van,és már bennem is bujkál valami,de remélem nem ez a durva dolgot kaptuk el....

2011. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? Sokkalta jobban félek az alattomos halálos betegségektől, amiket csak az utolsó pillanatban diagnosztizálnak. És addig tünetmentesek.

Azért nem is szeretem az ilyen kérdéseket, mert millió egy járvány van, akármelyikbe akárki belehalhat, akár egy torokgyulladás is lehet végzetes. Bármi.

Most azért mert van egy járvány nem kéne minden kisgyerekestől kérdezgetni, hogy félsz e? Ez olyan tudatalatti pánikkeltés. Hisz ezt olvasva bárkiben megfogalamzódik a dolog, még abban is akinek eszébe se jutna félni.

Én pl félek az agydaganattól, egyik ismerősom kisbabája abban halt meg. Most ha kiírnám a kérdést, hogy nem féltek -e ilyentől, mindenki elkezdene aggódni. szóval ne parázatassunk már. Van így is elég félni valónk.

De ha megnyugtatást vársz a válaszra, nem fogom kivenni közösségből, eszi a zöldségeket stb. Semmit nem változatok. Nyugi. Régen is volt , van és lesz ilyen...csak régen nem volt ilyen visszhangja.

2011. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

kellett mindenkinek zabálnia az antibiotikum meg kellett mindenkinek azzal tömnie a gyerekét. eüs vagyok, szóval tudom, hogy ez van. majd nem tudom most mit lesz, főleg azokkal, akik egy nyamvadt takonyra meg egy kis lázra is azonnal gyógyszerért rohannak.

itthon nincs veszély, ezért nem is félek, de sajno nagyonis reális, hogy a közeljövőben egyre több ilyen baktérium legyen és ott találjuk magunkat, ahol a enicillin feltalálása előtt voltunk.

2011. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem.Magamat sokkal jobban(38 éves nő vagyok),mivel-mint mondták is-a betegek,és a halottak döntő többsége is nő,ráadásul ebből a korosztályból.Mi most(hétfőn) jöttünk haza Németországból(férjem,3 éves kisfiúnk,én)de kint nincs pánik,meg ilyesmi.Ráadásul 14.-én megyünk vissza.És valóban,ha betartod a higiéniás szabályokat(zöldség-gyümölcs ALAPOS megmosása,kézmosás)akkor nem fenyeget a veszély,mivel nem cseppfertőzés útján terjed.Illetve amit még javasolnak:kerüld a kézfogást(mert ha egy fertőzöttel találkozol,aki nem ad a tisztaságra,és esetleg nem rendesen mos kezet,akkor a Te kezedre kerül a kórokozó)
2011. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a halálos betegség E-coli baktérium okozta járvány. Ami nem új. Van ilyen Magyarországon is minden évben, csak kevésbé súlyos.

Nem féltem a gyerekem, mert emberről emberre ritkán terjed, étkezni meg nem étkezik ott. és a mi ovinkban odafigyelnek a higiéniára, alap elvárás a kézmosás.

2011. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem NO-ban élünk.
2011. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!