Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el az emberek...

Miért ítélik el az emberek azokat a nőket, akik 20-22 éve korukban szülnek?

Figyelt kérdés
Hálás lennék, ha valaki ezt elmagyarázná, mert mindenhol csak azt látom, hogy lenéznek, mert 20 évesen szültem. Nem a semmibe szültem, hanem van lakásunk autónk, nincs hitelünk, és mindent meg tudunk venni. Hónap végén sem kell számolgatni a pénzünket. Tgyást is kapok, mert dolgoztam, szakmám is van (pénzügyi-számviteli ügyintéző), mégis "lenéznek" mert csak!!! 20 éves vagyok... Miért?
2011. okt. 27. 17:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
49%
Sok 18-22 éves lánynál csupán csak egy fellángolás az, hogy ők szűlni akarnak ilyen fiatal korban, csak ők ilyenkor még ezt nem így látják. Aztán később meg szeretnének még élni, bulizni, pasizni... Talán ez fogalmazódik meg a körülöttük lévő emberekben.
2011. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Senki nem ítli el őket.


Engem egyszerúen hidegen hagyott22 évesen a gyerekválllás, pedig már 3 éve együtt voltunk jelenlegi párommal.

Mellesleg 22 évesen még vagy itt voltunk, vagy ott, de nem volt hol laknunk.

De 28 évesen is becsúszott az első gyerek

Akkor már volt saját kertes ház és autó.


Kimondottan örülök, hogy így majdnem 40 évesen nem 18-20 éves gyrekeim vannak és nem lesznek pár éven belül unokáim,

Igy is eléég megvisel, hogy már ennyi idős vagyok, holott belül max 30 -nak érzem magam

2011. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Többnyire azok "ítélnek el" akiknek nem adatott meg ilyen fiatalon anyává válni, és most 30 felett ők járkálnak inszeminációra, meg lombikra. Szóval azt hiszem, irigyek.
2011. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

nem hiszem, hogy irigyek, manapság egy 20-22 éve nőt (inkább lány) teljesen már dolgok érekelnek és ez teljesen ternmészetes.

Változik, kinyílt világ, nem csak az a nő dolga, hogy férjhez menjen és gyerekeket szüljön, nem mondják egy hajadon 25 évesre , hogy vénlány, mint 30-40 éve.



második voltam

2011. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Kedves első,elég butaság így általánosítani!!!! Megőrülök az olyan emberektől, akik így gondolkoznak. "A 20évesek így szokták csinálni, a 30évesekkel meg ez van."

Vááá!


A kérdésedre válaszolva kedves kérdező: Azért, mert ebben az országban, rengetegen azzal vannak elfoglalva, hogy a másikkal mi van. A fiatal anyákba így lehet belekötni. (Hozzáteszem az bezzeg korrekt, hogy 40éves nő egyedül vállal gyereket... az ari meg megható.)

De miért nem foglalkozik mindenki a saját dolgával?

2011. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Én teljesen egyetértek az első válaszolóval.Én is ismerek olyat aki 21 évesen szült,még be se fejezte az iskolát.Még nincs 2 éves a gyerek szétmentek a pasijával,most meg buliról bulira jár.És a gyerek meg persze a nagymamával van.És ez nem elítélés,csak szerintem is aki olyan típus hogy szeret bulizgatni az először élje ki magát.És csak utána szüljön gyereket.Téged lenéznek 20 évesen?Manapság már 14 évesen szülnek gyereket,na az olyat elítélem.A másik meg mikor én jártam terhesgondozásra sokszor öregnek éreztem magam a magam 25 évével a 19-20 évesek között.:)
2011. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vicces. :) Én meg nagyon fiatalnak éreztem magam, mert szinte csak 30-35 évesek voltak. Szeretek anya lenni, nem akarok a páromtól elválni, (ő 27 éves) és nem kimondottan az a bulizós fajta vagyok. Persze voltunk sokszor, a baba előtt, de akkor sem vágytam rá, most meg már egyáltalán nem.
2011. okt. 27. 20:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te hova jársz terhesgondozásra, nálunk pont hogy ÉN vagyok lenézve, mert az összes 40-es nő a pocakját simogatja, a párja/férje vállán andalogva, és ahogy meglátnak, kollektívan elkezdenek lesajnálóan bámulni.
2011. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező nem rád céloztam,csak leírtam amit gondolok.

Dorisznak!

Már nem járok terhesgondozásra,19 hónapos a kislányom.

2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jo a kerdes!


En is 20 evesen szultem. Es egyetlen percig se bantam meg. Nem a semmibe szuletett a gyerek pedig nem tervezett baba. Mar 1 eves hazasok voltunk mikor megszuletett. Ferjem 8 evvel idosebb. En is dolgoztam baba elott. Igaz,hogy alberletbe elunk de csak azert mert meg mobilok akarunk lenni mivel kulfoldon elunk es meg nem biztos,hogy hol telepedunk le vegleg de sajat autonk van. Ferjem nagyon jol keres. A gyerekunknek megtudjuk adni mindenbol a legjobbat. Tegnap voltunk teli overalt es csizmat vasarolni neki. Szemrebbenes nelkul megtudtuk venni a legjobbat (es legdragabbat mindenbol). De ha epp egy turiba tetszik meg vmi akkor ott is szivesen vasarolok.

A csalad orvosunk is bevallotta,hogy eloszor nagyon feltett mikor meglatott 20,5 evesen nagy pocakkal de a 2 eves check-upon azt mondta,hogy az egyik legjobb anyuka vagyok aki hozzajar.

Es nekem meg segitsegem sincs. A kisfiam majdnem 2 es fel eves de meg egyszer sem tudtam rabizni senkire, nem sok baratunk van es ok is dolgoznak.


Sosem voltam nagy bulizos. Kifejezetten utalom a dohany fustot es a reszeg embereket. Mi "buli" helyett sokat utazunk,kirandulunk es ezt elvezzuk igazan.


De abba igazat adok,hogy gyereket csak az vallaljon aki erzi,hogy megertett ra es tudja vallalni az osszes feleloseget a gyerekeert. Aki nem az inkabb varjon vele vagy ne vallaljon. Es ez nem kor fuggo.

2011. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!