Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki tb szakértő?

Van itt olyan aki tb szakértő?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni tgyás gyed számításban? 2009.12.16.-2010.06.01.: TGYÁS-t kaptam bruttó 90 ezer alapján ( durván 63-64000 Ft )

2010.06.02.-2011.12.16.: GYED-t kapom ( 55-57000 Ft )

2011.12.17-től, lejár a gyed és én visszamennék dolgozni és közben megpróbálnánk összehozni a kistestvért.

Ha 2011.12.17- től havi bruttó 160.000 Ft lenne a fizetésem a várható szülésig ami remélem augusztus , akkor mi lesz az alapja a tgyásnak illetve gyednek? Így az irányadó időszak az előző 2010 évem lenne amikor végig gyeden voltam, viszont szülés előtt lesz 180 bérezett nap. Azt olvastam, hogy ha előző évben nincs meg a 180 nap bérezett nap, ugye az én esetemben a gyed miatt, akkor ha a szülés napja előtti időszakban van akkor az lesz mindennek az alapja, ez valóban így lenne?


Ha 2011.12.17-től 180 napot ledolgozok utána pedig szülésig táppénzre megyek (bár lehet bírnám végig a munkát). Lehetséges ez? Így br. 160000 ft-nál hogy fog alakulni a gyás illetve gyed? nagyon lerontja az összeget a táppénz, egyáltalán hogy számítják. összeadják a bérezett jövedelmeket és elosztják a bérezett napokkal+táppénzes napokkal? jól gongolkodom? Ez a fajta táppénz más lenne mintha nem lennék terhes? Csak az írjon aki tényleg ért hozzá. Köszi


2011. okt. 18. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha ledolgozol 180 napot, akkor ezalatt a 180 nap alatt szerzett jövedelmed lesz az alapja mind a táppénznek, mind a tgyásnak, mind a gyednek. Ha 160 ezer, akkor annyi.


Ha elmégy táppénzre, (és megvan a ledolgozott 180 napod), akkor a táppénz nem oszt nem szoroz, mert nem bérezett nap, így sem az ideje, sem az összege nem számít bele a későbbi tgyás gyed alapjába.


Úgy számolják, hogy bérezett napokon kapott jövedelem összeadva és osztva a bérezett napok számával.


160 ezer bruttóval max gyedet fogsz kapni, tgyást meg kicsit többet, mint a max.

2011. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mi a helyzet akkor, ha a felszámoló nem szünteti meg a munkaviszonyomat 2011 dec-rel, viszont az új cég bejelent 8 órára, akkor lesz egy bérezett 180 napom és a régi cégem nulla forinttal. Ilyenkor mit fognak nézni?
2011. okt. 19. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy hány cégtől jön a jövedelem, az összes rendszeres és nem rendszeres jövedelmet beszámítják az alapjába.
2011. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés, így hogy lesz 180 bérezett napom, mert előtte ugye gyeden és tgyáson voltam, így a következő gyereknél is 168 nap tgyás-t és 18 hónap gyedet fogok kapni, vagy tgyást aztán csak 180 nap gyedet?
2011. okt. 20. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, a gyed ideje nem a bérezett napokhoz kötött, hanem a biztosításban töltött napokhoz. Neked bőven meglesz a kellő időd, hogy a 168 nap tgyás után a kicsi 2 éves koráig kapd a gyedet.
2011. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!