Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most őszintén! Ez mi? Tényleg...

Most őszintén! Ez mi? Tényleg innen várják el a segítséget?

Figyelt kérdés

Ma volt egy kérdés, hogy egy 31hetes kismama nem tud semmit venni a születendő gyerekének, mert nem maradt rá pénzük. 140et keres a férj, ő huszonpárezer ft-ot kap, és 120 a rezsi, és már nem marad pénz a kicsire.(lehet nem pontosak az adatok) Aztán a kérdező kinyőgte, hogy ő innen a válaszadóktól szeretne ingyen baba cuccokat. Sajnos már törölték a kérdést, nem tudom mi lett a vége.

De ezelőtt a kérdés előtt is volt egy olyan kérdés, hogy az anyuka téli cuccokat akar a lányának, mert nincsen pénze. Egy idős nénihez járt át internetezni és onnan írogatott. Aztán persze kiderült, hogy nem is igaz amiket leírt a kérdésben mert az egyik válaszadó megtalálta facebook-on és onnan minden kiderült. Persze ezt is törölték. Páran biztos emlékeznek erre a kérdésre.


Nem rossz indulatból, de most komolyan innen várják a segítséget, az ingyen dolgokat? Számomra ez annyira felfoghatatlan, hogy már arra sem telik hogy turkálóból, börzéből beszerezzék a legfontosabb dolgokat. Mi lesz majd akkor ha megszületik? Félreértés ne essék, én is turiból meg a legolcsóbb helyekről szereztem be mindent a babának. Ti mit gondoltok erről? Én nem tudnék idegenektől ilyen mértékű segítséget kérni. Tudom, hogy alakulhatnak máshogy is menet közben a dolgok, de én nem erre gondolok. Nem vitázni szeretnék, csak kérdezem ti hogyan látjátok ezt?


2011. okt. 17. 20:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat, de egyetértek veled. Írom ezt úgy, hogy én is kaptam 1,5éve segítséget itt bár nem e miatt írtam. Sokan segítettek rajtunk, sokan ismeretlenül, nagyon hálás vagyok érte. Azóta persze szerencsére sikerült talpra állnunk.

Ettől függetlenül szánalmas ha valaki azért jön ide kuncsorogni, mert a gyereknek nincs ruhája, étele stb. közben a plazma TV, házimozi meg az ilyenek ott virítanak az üres szobában. Akiknek ezek a dolgok fontosabbak megérdemlik a sorsukat, csak szerencsétlen gyerekeket sajnálom a felelőtlen szüleik miatt.

Másrészről sokan vannak akik önhibájukon kívül kerülnek nehéz helyzetbe és végső elkeseredettségükben mindent megprobálnak. Megértem őket, de látatlanban nehéz megállapítani ki az akinek tényleg szüksége van segítségre.

2011. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Én épp ezért bízom a védőnőnkre, mert látatlanban nehéz megállapítani, hogy ki a rászoruló. Szólok neki, hogy van ruha, tápszer stb., elviszem és ő szétosztja, mert ő valóban kijár mindenkihez és látja ki milyen helyzetben él. Így biztos, hogy oda kerülnek ezek a dolgok, akik valóban rászorulnak.
2011. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok gazdag,sőt!Egyedül maradtam 3 gyerekkel.A kicsinek csak használt ruhái,kiságya,babakocsija volt/van.sajnos én nem rendelkezem eladói vérrel,így elajándékozom a cuccokat.A babakocsit tavaly a nővérem munkahelyéről vitték el a vörösiszaposoknak.Egy védőnő írta,hogy mire van szükség.volt még 3 zsák ruhám is,az is ment.A kiságyat egy albérletben élő házaspárnak adtam oda.

Én így tudok segíteni.Egyébként sajnos sokszor volt nálam is,hogy elfogyott a pelus.Elővettem a textilt és azt tettem alá.

2011. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Á, olvastam a 31hetes kismama kérdését/kérését. Felháborító volt a stílusa, arra meg szavakat sem találok, hogy a 3. gyermekét vállalta úgy, hogy gyakorlatilag nem vett neki semmit. Szerintem azzal nincs baj, ha valaki normálisan kér valamit, maximum nem kap. Bár így interneten elég kétesélyes a dolog, nem annyira lehet leellenőrizni.
2011. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

A 37 hetes kismama vagyok (tegnap 21:18).


"Levélben megkért, hogy fényképezzem le a ruhákat, hogy mennyi idős a lányom, etc..


Nos, nekem se időm a lányom mellett, se kedvem nem volt lefényképezgetni a ruhákat és elküldözgetni, mondván, majd akkor ő kiválogatja mi kell neki(k).. "


Basszus, ezen most nagyon kiakadtam! A pofátlanság teteje, életemben eszembe nem jutott volna bármelyik "felajánlót" megkérni, hogy ugyan, légyszi küldj már képet a ruhákról, meg ha lehet, csak ilyen vagy olyan márkásat küldj, vagy bármi.

Jézusom!

Ahogy sosem elleneztem a személyes találkozást sem (az egyik anyuka személyesen hozta el a nekünk szánt babaholmikat), maximum annyiból volt számomra kellemetlen, hogy egyrészt rám "pazarolta" az idejét, másrészt mert még egy üdítővel, kávéval sem tudtam megkínálni, és ez nagyon bántott - igaz, direkt készítettem aznapra limonádét és süteményt.

Vannak érdekes emberek... Ilyet már én is hallottam, hogy neten kért ruhákat, játékokat, aztán másnap már fent virított a komplett csomag pár száz forintért a tesz-veszen. Az ilyen valóban undorító.


Viszont annak, aki azt írta, hogy inkább a védőnőtől kéne segítséget kérni: én kimondottan rászoruló vagyok, még a sok segítség ellenére is hiányzik jó néhány dolog a pár napon/héten belül megszülető lányomnak. Megkértem a védőnőt (még hetekkel ezelőtt), hogy ha volna ez, vagy az, ha valaki vinne be ilyet vagy olyat, akkor ha nem baj, örülnék, ha szólna, mert szükségünk lenne rá.

Erre a védőnőm kijelentette, hogy bocsássak meg, de az ilyen csomagok elosztása nagyon szigorú elbírálás alá esik, és én nem vagyok "eléggé rászoruló". Ebben csak az a szép, hogy a volt szomszédunk a közeli anyaotthonban dolgozik, és ő mesélte, hogy a bontatlan bálák mind odakerülnek innen - és az ott dolgozók az elsők, akik megbontják a csomagot, hogy ismerősnek/barátnak/stb.-nek kiválogassák belőle a jobb holmikat, az ottani lakók is csak a gondos kiválogatás után jutnak hozzá.

Na, ez számomra úgyszintén undorító.


Az a baj, hogy ebben a témában sosem lesz egyértelmű igazság, amíg az interneten zajlanak az ilyen interakciók - maximum tényleg akkor, ha személyes átvétel történik, de még akkor sem 100%. Nagyon "észnél kell lenni", ha az ember adakozni akar, vagy ha meghatja egy történet, mert a legtöbb csaló pont erre utazik.

Kérjen, akinek nincs, de egyrészt ne egy ilyen oldalon - a GYK tényleg nem erre van, na. Ott a szivesség.net, vagy a rengeteg babás fórum - szinte mindenütt vannak ingyen elvihető felajánlások, amikért cserébe csak a postaköltséget kell állni (az más kérdés, ha valaki annyira rossz helyzetben van, hogy még ezt sem tudja átvállalni).


És még annyit hozzátennék: épp két órával ezelőtt kaptam egy picike, barna papírba burkolt csomagot - három ruhácska, meg két tutyi volt benne. Igen, bolyhosak, foltosak, DE LEGALÁBB VANNAK, és ez a lényeg. Még hogy lefényképezni, hogy kiválogathassa a neki kellőeket... jézusom...

2011. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, kérlek írj nekem privát üzenetet.
2011. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

ma 14:24:

Amennyiben rám gondoltál, küldtem üzenetet.


37 hetes kismama

2011. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Kedves 37. hetes kismama! Melyik megyében vagy?
2011. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Pest megyében lakom, egész konkrétan Pesttől (Ferihegyi repülőtér környéke) egy lépésre.
2011. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak rosszindulatú emberek,akik másokat kihasználnak.Kipróbálják miket küldenek a jóhiszemű emberek,még akkor is ha megtehetnék h megvegyék....
2011. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!