Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most őszintén! Ez mi? Tényleg...

Most őszintén! Ez mi? Tényleg innen várják el a segítséget?

Figyelt kérdés

Ma volt egy kérdés, hogy egy 31hetes kismama nem tud semmit venni a születendő gyerekének, mert nem maradt rá pénzük. 140et keres a férj, ő huszonpárezer ft-ot kap, és 120 a rezsi, és már nem marad pénz a kicsire.(lehet nem pontosak az adatok) Aztán a kérdező kinyőgte, hogy ő innen a válaszadóktól szeretne ingyen baba cuccokat. Sajnos már törölték a kérdést, nem tudom mi lett a vége.

De ezelőtt a kérdés előtt is volt egy olyan kérdés, hogy az anyuka téli cuccokat akar a lányának, mert nincsen pénze. Egy idős nénihez járt át internetezni és onnan írogatott. Aztán persze kiderült, hogy nem is igaz amiket leírt a kérdésben mert az egyik válaszadó megtalálta facebook-on és onnan minden kiderült. Persze ezt is törölték. Páran biztos emlékeznek erre a kérdésre.


Nem rossz indulatból, de most komolyan innen várják a segítséget, az ingyen dolgokat? Számomra ez annyira felfoghatatlan, hogy már arra sem telik hogy turkálóból, börzéből beszerezzék a legfontosabb dolgokat. Mi lesz majd akkor ha megszületik? Félreértés ne essék, én is turiból meg a legolcsóbb helyekről szereztem be mindent a babának. Ti mit gondoltok erről? Én nem tudnék idegenektől ilyen mértékű segítséget kérni. Tudom, hogy alakulhatnak máshogy is menet közben a dolgok, de én nem erre gondolok. Nem vitázni szeretnék, csak kérdezem ti hogyan látjátok ezt?


2011. okt. 17. 20:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanultam otthon, kérni nem szégyen. Sosem tudhatjuk, mi mikor kerülünk olyan helyzetbe, hogy például nem futja pelenkára.

Segíts magadon, és az isten is megsegít - az az anyuka megoldást akart rá találni, hogyan oldja meg a pelenkahiányát, és talált is rá megoldást, hála a többi segítőkész embernek.

2011. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
63%

Ha valaki nagyon raszorul, inkabb kerjen segitseget, akar interneten is. Nekem ezzel nincs semmi bajom. Nem is ertem, miert problemaznak ezen egyesek. Nem tudsz, nem akarsz, nem kell rakattintani es nem kell segiteni, nem kotelezo.

En, amikor tudok, szivesen segitek. Gondolom, nem jo dolgukban kernek segitseget.

Kedves valaszolok, meg szerencse, hogy nem ti dontitek el, hany gyereket vallaljanak a szegenyek vagy a gazdagok. Foglalkozzon szerintem mindenki a sajat eletevel. Tiszteletre melto, ha valaki nem ker segitseget es magatol marad talpon, vagyis probal. De van, amikor nincs mas ut, csak a segitseg keres. Arrol nem beszelve, hogy sok internetezonek van folosleges baba cucca vagy egyeb mas es ahelyett, hogy eladna, nagyon szivesen odaadja egy raszorulonak. Miert problema ez? Nekem van es szivesen odaadom, mi a gond ezzel?

2011. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Én már itt internetem látatlanban 100% hogy nem segítek senkinek. Hogy miért? Mint a kérdésben is leírtam, volt egy anyuka aki téli ruhát akart a lányának. Már azon gondolkoztam, hogy mit tudnék küldeni, amikor kiderült, hogy a kérdés kamu, a kérdező átvágott mindenkit.....
2011. okt. 17. 23:58
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlenbe én sem adok senkinek semmit. Pénzt pláne nem.

Nem tudom ellenőrizni, hová megy, de ami nagyobb baj, hogy nem tudok a világ összes rászorulójának adni, és mi alapján döntöm el, kinek adjak, és kinek ne?

2011. okt. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam egy anyukának, aki segítséget kért. Olyan nevet adott meg, amilyet 25-30 körüli nő nem visel jellemzően, mivel mostanában felkapott divatnév. Aztán rákerestem az interneten. Az e-mail címével több különböző néven feladott segítségkérő hirdetést találtam. Most nem tudom, hogy valóban szüksége van-e a holmikra... Lehet, hogy azért nem adott meg valódi nevet, hogy ne nézegesse senki a facebookon, iwiwen, hogy névtelen maradhasson. Másrészt ott van bennem az is, hogy ő is csaló. Csalónak nagyon sajnálnám elküldeni az összeszedett holmikat.

Olyat is hallottam már, hogy vannak, akik segítséget kérnek, hozzájutnak babaholmihoz, gyerekruhához, és értékesítik ezeket az ingyen kapott dolgokat a teszveszen, vaterán. Ez pedig már tényleg mindennek a teteje:S

2011. okt. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

És egyre több az ilyen kérés. Az ad6kap6 oldalon is egyre több csaló bukik le, mert nem küldik a cseretermékeket. Szerintem az a felajánlós oldal is így fogja végezni, amit itt indított valaki a napokban.

Amúgy sok csaló olyan körmönfontan teszi fel a kérdését, hogy tuti legyen a segítség. /pl. "mivel helyettesítsem a pelenkát?" - erre a sok jóhiszemű emberke rögtön ugrik, hogy küld pár pelust. Aztán lehet, hogy az illető meg jót röhög magában, hogy átvágja a népet/ Akinek igazából szüksége van bármire, még így ismeretlenül is félnek segítséget kérni, szóval figyeljetek, mert rengeteg a csaló ember.

2011. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! Én mindenkivel egyetértek. Igaz, hogy a gyerekvállalás nem csak a gazdagok kiváltsága. Az is igaz, hogy inkább kérjen, meg hogy kérni nem szégyen. Viszont az utóbbi időben a kéregetés, Urambocsá koldulás kész iparág lett a balkáni országokban. Mi sem jobb példa erre: mi Nagyváradon lakunk, tőlünk 70 km-re van egy falu, évente egyszer ott rendezik az ország egyik legrégebbi és legnagyobb egyhetes bolhapiacát. MI is kinéztünk a férjemmel. És mit látunk? A koldus, aki itt a mi városunkban koldul, ott kéregetett a feketetói bolhapiacon! Felült a vonatra és odament, ahol mozgás volt. Ha tehetem, én is szoktam segíteni. MIkor szemétnap van, és van olyan dolgom, ami nekem nem kell, de sajnálom kidobni, ki szoktam tenni a kuka mellé, a szemétbegyűjtő, egyébként roma nemzetiségű emberek pedig elviszik, elhordják vagy eladják. De minőségi ruhát, pelenkát, csomagot, ami nekem is sok pénzembe telt, nem adok ismeretlennek, éppen azért, mert nem tudom, hova kerül, ÉS sajnos mi sem állunk olyan hű de jól anyagilag.

A jómultkorában volt egy anyuka Nagykereki környékéről, aki ajándékötletet szeretett volna itt gyűjteni a kislányának, mert nincs pénze karácsonyi ajándékra. Írtam privit, küldtem ötleteket, de mondtam, hogy pár ruhát is adnék meg játékot, úgyis átjárunk a falun, elvisszük neki. Nem írt többet. Vagy mert szégyelt volna személyesen találkozni velünk, vagy mert .... Később írta itt a GYK-en, hogy kapott több csomagot is. Én nem erőltettem a személyes találkozást.

2011. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Én most azon háborodtam fel, hogy a férjem munkatársának gyereke született és mondta a férjem, hogy adjunk már neki babacuccokat, mert olyan drága babakocsit vettek, hogy nem maradt pénzük ruhákra. Jó, ezt még megemésztettem valahogy, összepakoltam pár cuccot (nem a legjobbakat). De azon már végképp felháborodtam, amikor megtudtam, hogy az asszonyka kapott a férjétől egy kocsit, amiért ilyen ügyesen megszülte a babát. Ja és készpénzzel fizettek!
2011. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%

Látom valaki előszeretettel pontozgat le mindenkit, akik értelmes válaszokat adtak.

Nagyon szívesen meghallgatnám az ő véleményét is, nem a piros kezecskét kell nyomogatni, az nem viszi előre a témát!

2011. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete volt egy kérdés, amit 20-30 perc alatt töröltettek itt az anyukák. Valakinek baxta a csőrét.

Így szólt: "32 hkm vagyok segítség kellene!"


Én okos, egyből megnyitottam és láttam leírva, hogy ruhákra lenne szüksége, mert nem tudja biztosítani a leendő lányának.

Mivel itthon kapásból van vagy 14 zsák ruha, amit nem is használtunk vagy alapból kinőtte már a lányom (3 hónapos), így arra gondolam, hogy elküldöm vagy elviszem hozzá. Kértem, hogy írjon privit egyeztetés szempontjából.


Levélben megkért, hogy fényképezzem le a ruhákat, hogy mennyi idős a lányom, etc..


Nos, nekem se időm a lányom mellett, se kedvem nem volt lefényképezgetni a ruhákat és elküldözgetni, mondván, majd akkor ő kiválogatja mi kell neki(k)..

Számomra ebből az jött le, hogy lényegében akkor ő annyira rá se szorúl, mert akinek kell a segítség az NEM VÁLLOGAT, hanem midnent elfogad! [Teszem hozzá, nem szakadt, mocskos ruhákról van szó]


Ennyit erről ...

2011. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!