Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most őszintén! Ez mi? Tényleg...

Most őszintén! Ez mi? Tényleg innen várják el a segítséget?

Figyelt kérdés

Ma volt egy kérdés, hogy egy 31hetes kismama nem tud semmit venni a születendő gyerekének, mert nem maradt rá pénzük. 140et keres a férj, ő huszonpárezer ft-ot kap, és 120 a rezsi, és már nem marad pénz a kicsire.(lehet nem pontosak az adatok) Aztán a kérdező kinyőgte, hogy ő innen a válaszadóktól szeretne ingyen baba cuccokat. Sajnos már törölték a kérdést, nem tudom mi lett a vége.

De ezelőtt a kérdés előtt is volt egy olyan kérdés, hogy az anyuka téli cuccokat akar a lányának, mert nincsen pénze. Egy idős nénihez járt át internetezni és onnan írogatott. Aztán persze kiderült, hogy nem is igaz amiket leírt a kérdésben mert az egyik válaszadó megtalálta facebook-on és onnan minden kiderült. Persze ezt is törölték. Páran biztos emlékeznek erre a kérdésre.


Nem rossz indulatból, de most komolyan innen várják a segítséget, az ingyen dolgokat? Számomra ez annyira felfoghatatlan, hogy már arra sem telik hogy turkálóból, börzéből beszerezzék a legfontosabb dolgokat. Mi lesz majd akkor ha megszületik? Félreértés ne essék, én is turiból meg a legolcsóbb helyekről szereztem be mindent a babának. Ti mit gondoltok erről? Én nem tudnék idegenektől ilyen mértékű segítséget kérni. Tudom, hogy alakulhatnak máshogy is menet közben a dolgok, de én nem erre gondolok. Nem vitázni szeretnék, csak kérdezem ti hogyan látjátok ezt?


2011. okt. 17. 20:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a soraidat olvasom, egyből beugranak nekem azok a bizonyos riportok a TV műsorokból, amikor az asszony, vagy a férfi zokogva mutogatja, mennyit számláznak ki nekik rezsire, mennyire drága a hitelük, mennyire nincs munka (vagy ha van, mennyire keveset keresnek), enni sincs pénz, stb.

Aztán beszalad a képbe 4 gyerek, szakadt ruhában, ilyenkor rendszerint az anyuka sírva fakad, hogy nekik is mennyire rossz lehet...

És amikor a riporter megkérdezi, hogy miért vállaltak 4 gyereket, az alany felcsattan:

"Aki szegény, az ne is szüljön gyereket?!!?"


Nem, nem kell válaszolni, költői a kérdés.

2011. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
én úgy vagyok hogy szép dolog a segítség pláne ha az embernek van mit adnia de az interneten idegeneknek nem segítenék, pont azért mert ki tudja hogy egyáltalán tényleg rászoruló e vagy csak így akar ingyen cuccokhoz jutni valaki esetleg üzletelni azokkal(ilyet is hallottam már!)és azokat sem tudom nagyon sajnálni akik majd lesz valahogy alapon a nagy semmibe vállalnak gyereket aztán meg sírnak ezerrel hogy miből tartják majd el.
2011. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem arról van szó, hogy aki szegény, az ne szüljön, hanem ne szüljön 4 gyereket! Próbáljon meg 1-et ellátni tisztességesen. Egy doboz gumi olcsóbb mint egy gyereket nevelni... Igen, biztos rossz azoknak a gyerekeknek, akik a putriban laknak, mert az apjuk nem rakott féket a f***ra...

Sajnálom őket.

Másrészről viszont abból van elegem, hogy azért mert szegény, akkor már így segíteni, meg úgy segíteni ( ne értsetek félre, van aki megérdemli, de nem mindenki!). Én normális adófizető állampolgár vagyok, de se lakásom nincsen, se magas keresetem, viszont tisztességesen élek, és ellátom a gyerekemet, és nem vállalok be még 2-őt mellé, mert látom, hogy őket már nem tudnám eltartani. Még sem kapok semmit... Igen, én is szeretnék nagyon egy saját lakást, egy kis megtakarított pénzt, vagy hogy elmehessek nyaralni... Ezek nincsenek meg sajnos, de legalább nem sír a szám. Én is írhatnám itt ki a kérdést, hogy ki mit tud adni.. Ki tudná meg, hogy igaziból tényleg szükségem van-e rá. De nem teszem. Megelégszem azzal ami van, és nem húzok le másokat. Szegénységben nőttem fel sajnos, apám alkoholista volt, anyu egyedül tartott el minket. Akkor sem kaptunk semmit. Amikor elváltak, albérletben laktunk egyedül tartott el a hugomat, meg engem, és SEMMIT nem kaptunk. Pedig normális adófizető polgár ő is. Nekem miért nem segít az állam? Veszek fel én is hitelt, fizesse ki helyettem... Másnak megteszi... És itt most tényleg nem arra gondolok, aki tényleg megérdemli, hanem aki saját hibája miatt jutott ilyen helyzetbe... Bocs, hogy elkanyarodtam a témától, de ez már annyira zavar.

2011. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
21:10-sel teljes mértékben egyetértek!!!
2011. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Előre jelzem: nyugodtan le lehet pontozni.

Én például egy olyan ember vagyok, aki nem kért ugyan ezen az oldalon segítséget, de kapott.

Volt egy kérdés, aminek kapcsán válaszoltam, és bár messze nem erre éleződött ki a kommentem, de megemlítődött benne, hogy milyen rossz körülmények között várjuk a babánkat - ez elkerülhetetlen volt a kérdés témájából kifolyólag.

És nem egy, nem két ember írt nekem még aznap e-mailt, hogy írjam meg, mire lenne még szükségünk a picinek, címmel, névvel.

Épp ma kaptam két csomagot, tele babaruhákkal, játékokkal, textilpelusokkal, és minden olyannal, amivel nem rendelkeztünk, egyszerűen azért, mert az anyagi helyzetünk nem tette lehetővé - és még mielőtt valaki nekiállna vagdalkozni: gyógyszer mellett estem teherbe, "biztosnak hitt alapokon".

Szégyelljem magam? Igen, valahol szégyellem, de másfelől örülök, hogy vannak még ilyen önzetlen emberek a világon, akik kérdés és kérés nélkül segítenek.


Az más tészta, hogy valaki itt kér segítséget, gyakran valóban kiakasztó (és átlátszó) formában, csalók mindenütt vannak. A 31 hetes kismama kérdése inkább azért volt kiakasztó, mert egyrészt (ha jól emlékszem) a 3. babát várta, tehát pontosan tudnia kellett, hogy mibe vágnak bele az anyagiak mellett (hisz a végén írta, hogy nem véletlenül becsúszott baba), és nem merte nyíltan leírni, hogy mit is szeretne. Vagy vállalja fel, vagy ne tegye.

Ettől függetlenül még mindig tartom a véleményem: én ezen az oldalon sosem kértem, de kaptam, és ezért végtelenül hálás vagyok annak a pár embernek.


37 hetes kismama

2011. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Én mindig kiakadok az ilyenen. Akinek van valamije, azért van, mert megdolgozott érte, sokan meg elvárják, hogy ingyen megkapják.

Ez nagy mértékben az állam felelőssége, meg még mindig a szocializmusból maradt vissza. Itt mindenki azt várja el, hogy majd az állam (vagy valaki más segít.) Én még a tévében, meg az újságban is ezt látom, hogy segítsetek, nekem milyen rossz! És még a riporterek szörnyülködnek, hogy milyen világban élünk, hogy nem segít senki senkinek.

A kedvenc sztorim ez volt:

Elvált házaspár, lakáshitel, eladni nem tudják, ezért együtt vannak. 4 gyerek. A pasi összeállt egy nővel, aki hozta szintén a 3 gyerekét. Így éltek szépen 9-en egy házban, amit már el akartak árverezni. Ja, egyik felnőtt sem dolgozott, de segítsetek, hogy ne vigyék el a házat.

Egyszerű: el kell menni dolgozni, mert segélyre nem lehet 4 gyereket szülni. Meg akkor nem venni oda még 4 másik embert, ha az eredeti családot sem tudtam etetni.

Bocs, hogy elkanyarodtam a témától, de ezek engem is nagyon bosszantanak.

2011. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

21:18!

Szerintem a ketto nem ugyan az! Te kommentben emlitetted meg a rossz helyzeteteket es priviben volt, aki felajanlotta a segitseget, de te nem kerted szant szandekkal. Az viszont mar tenyleg eleg "pofatlan", ha valaki nyiltan ker es var el ingyen dolgokat.

Ha nekem nem lenne mit ennem (es mostanaban ez eleg sokszor elofordul), akkor sem igy szereznek penzt vagy eszkozoket.

2011. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

21:18


Nem pontozlak le, a központi probléma nem az, hogy valaki nem teheti meg, hogy luxusba szülje a gyerekét, hanem az, hogy valaki ELVÁRJA, hogy helyette összerakják például a babakelengyéjét.

2011. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj hogy itt kér segítséget.

Én is olvastam a kérdést, reagáltam is rá nem is egyzser.


Annak akérdésnek és a (kérdező által) hozzá fűzött kommenteknak a stílusa is felháborító volt.


Legalábbis számomra.

Mert ha én kérni szeretnék valamit, akkor bizonyosan nem válaszolok olyan flegmán és pökhendi módon, mint ahoyg a kérdező tette, és még ő volt felháborodva, stb...


Ráadásul az eredeti kérdés nem is takarta azt amit valójában akart.

Engem teljesen kiaksztott, pedig a legbutább,legdurvább kérdések sem szoktak kiakasztani, és ráadásul ott segítek egész életem folyamáén ahol tudok, de neki soha nem adtam volna egy rongydarabot sem.

2011. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt korábban egy anyuka, akiknél elfogyott a pelenka. Nem kért konkrétan pelenkát, azt kérdezte, mivel, hogyan tudná helyettesíteni a pelust.

Nagyon emlékszem a kérdésre(bár nem találtam meg most), mert rengeteg válasz érkezett. Nagyon sok segítséget kapott és kérés nélkül.

Én is különválasztanám a két dolgot, mikor valaki úgy kap segítséget, hogy nem is kéri azt és mikor külön ezért tesz ki itt "kérdést".

2011. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!