Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy tűnik tudnék segíteni egy...

Úgy tűnik tudnék segíteni egy nyílt örökbefogadásnál, de nem tudom, hogy ilyen feltételekkel jó ötlet-e. Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Ismerem az anyukát is, elég közelről (még csak 16 éves, későn derült ki a terhesség, elvetetni nem tudja, felnevelni meg mégúgyse, viszont tudom, hogy max. észérvekkel lehetne meggyőzni, hogy a babának jobb lenne máshol), és elég közelről azokat is, akik örökbe fogadnának (túl vannak sok év próbálkozáson, számtalan beültetésen és évek óta várnak örökbe fogadható babára).

Nem tudom merjem felajánlani a segítségem, mivel ez később igen nagy teher lehet, hogy el kell titkolni az anya előtt, hogy tudom, hol a gyerek. Elég közel is laknak egymáshoz. Igaz nem egy városban, de elég nagy lenne az esély, hogy összefutnának. Akár még nálunk is, mivel mindketten rendszeresen találkoznak velem. Sok lenne az összefüggés, illetve felismernék egymást. Mit tegyek?


2009. ápr. 28. 19:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kérem azokat akik szintén örökbe szeretnének fogadni a privát leveleket mellőzzék. Nem ajánlatokat szeretnék a babára, hanem segítséget.
2009. ápr. 28. 19:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyílt örökbefogadás lényege nem a nyíltság?Tehát hogy ismer mindenki mindenkit?

A múltkor volt a tvben ilyen eset.(mikor csajnak meghalt a babája és kivették a méhét-és ő talált magának nyílt örökbe adót)

Erre kéne rákeresned

2009. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyiltnak nyilt, de nem kellene tudni, hogy én összekötő kapocs vagyok. Legalábbis az anyának nem. És az hogy nyílt, az nem azt jelenti, hogy ismerősnek, barátnak adják a gyereket, hanem azt, hogy szülés előtt ismeri az örökbe fogadókat.
2009. ápr. 28. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én is azt mondom, hogy járd körbe, hogy mik a nyílt örökbe fogadás jogi feltételei. A nyílt lényege az, hogy az anya általa ismert személy javára mond le a gyerekről, a gyámhatóságon mindenképpen kell, hogy találkozzanak.

2009. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha bemesz a gyamugyre ott pontosan elmondanak neked mindent.

Es a golyafeszek.hu-n is olvashatsz orokbefogadasrol.

En mondjuk nem vallalnam be a dolgot, mert nem szeretnek kettejuk kozott allni/elni. Ez neked is lelki teher lenne szerintem. Gondold el talalkoznal neha a lannyal, aki szul, es neha a szulokkel is beszelnel akik orokbefogadjak a babat. Mindenhol mosolyogni, beszelgetni, ez egy kenyes dolog.

2009. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is pont ettől félek.

Viszont attól is, hogy nem adom meg nekik a lehetőséget, hogy gyerekük legyen. Úgy gondolom, nekik kell dönteni mindennek az ismeretében. Ez a jelen. De a jövő kiszámíthatatlan. Nem tudom lenne e erőm az anyukának nemet mondani, ha később meg szeretné találni a gyereket.

Ilyenkor könnyű azt mondani, hogy nem lehet. Viszont nem tudhatjuk mit hoz a jövő.

2009. ápr. 28. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

En tuti nem vennek a nyakamba ekkora gondot, terhet.

Millio gyerek var orokbefogado szulokre az otthonokban.

Szerintem hagyd ki magadat ebbol, mert hidd el nem lesz egyszeru a dolog.

2009. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De egy nyílt örökbefogadásnál az anya számára sem titok, hogy hol van a gyerek, pont ettől nyílt. Szóval neked nem kell titkolóznod előtte sem, mert pontosan tudni fogja, hol van a gyerek.
2009. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az anya 16 éves az ő szüleinek is van beleszólása az unokájuk sorsába.
2009. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Dettó ugyan ez volt a helyzet a barátnőm szomszédjával is!

Annyi kivétellel, hogy a akik szerették volna a babát, személyesen beszéltek a fiatal kismamával, majd csináltak egy papírt a megállapodásról és ők hozták haza a babát a kórházból! Annyi bökkenő volt hogy a kismama rossz anyag körülmények között lakott, élt, igy az örökbefogadó szülőknek segíteni kellett! Vettek neki ruhát, ételt! Gondoskodtak róla hogy egyen délben legalább meleget meg ilyesmi, sajnos a kiscsaj ki is használta őket!

Szerintem pénzt is kaphatott, de ezt nem hangoztatta senki.... Miután meglett a baba a lány elköltözött a faluból, gondolom én a kapott pénzecskéből....

Igy happy end lett a vége! baba, vagyis a kisfiú azóta már 5 éves kis ovis!

2009. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!