Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó ötlet pénzzel jutalmazni...

Jó ötlet pénzzel jutalmazni és büntetnie egy kisiskolást?

Figyelt kérdés
Nem valami jó gyerek, de imád ajándékot kapni és vásárolni. Arra gondoltam, hogy a jó magaviselet napi 100.- forintot érne -külön 100.- az itthoni és újabb 100.- az iskolai megfelelő viselkedés. A rossz viselkedés mínusz 100-100 forint lenne ugyanúgy. 3000.- forintról gondoltam kezdeni szeptembertől. 8 éves.
2011. aug. 28. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem rossz ötlet. Egy kisiskolást nem pénzzel kell motiválni, hanem nevelni kell. Türelmesnek lenni, következetesnek, ha kell 66X elismételni egy dolgot. De ne azt neveld belé, hogy a pénz a minden, csak mert ez a könnyebb.

Adj neki büntit, motiváld mással. Pl h mit fog gondolni a tanító néni, vagy pl addig nem TV-zhet amig ez meg ez nincs megcsinálva stb.

2011. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha nagyon muszáj akkor már 0ról induljon, mert nem fogja érdekelni a 100 ft hiszen mennyi van még... vagy tegyen valamit azért a pénzért....
2011. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó ötlet.

Nagyon pénzorientált lesz és az csak egy pontig egészséges, de ezzel, tuti túl fogja lépni.

De ha mégis e mellett döntesz, szerintem sem kell az alap 3000, sőt a 100 forint is sok. Mivel ennyi mindenért kapna jutalmat, szerintem 20 vagy 50 forint is elég, hiszen így is gyorsan össze jön neki több ezer és amúgy is mire költené?

Még az is lehet, hogy így nem fogja értékelni a pénzt és nagy csalódás lesz neki később, hogy jobban meg kell dolgozni érte, mint addig.

Amúgy az elsőnek van igaza. Más bünti és jutalom kell.

Készíthetsz valami színes, vidám táblát, amire matricákat ragasztgattok, ha csinál valami jót, de le is veszel belőle, ha csinál valami rosszat, vagy nem fogad szót. És ha összejön egy adott mennyiség, elmentek fagyizni, vagy ilyen más apróság, ami azért neki érdekesebb, mint a felnőtteknek.

2011. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsebpénz bevezetése már ilyenkor sem rossz. Viszont azt nem érdemes viselkedéshez kötni. Az, hogy jó vagy rossz volt aznap eléggé megfoghatatlan, nem eléggé tárgyilagos. Érdemes meghatározni, hogy melyik házimunka, mennyi pénzt ér. Csúnya beszédért lehet belőle levonni. Esetleg pénz kuponokat is gyárthatsz amit beválthat hét végén. Így ha jutalmazni akarod azt azonnal meg tudod tenni és a kupon elvételével a büntetést is. Így nem tud azonnal a boltba rohanni elkölteni és megmarad a gyűjtés izgalma. További jutalmat lehet felajánlani, ha nem költi el azonnal a megszerzett összeget, hanem félrerakja.
2011. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kapná kézhez, számlára menne. Mivel az alap befizetés a számlanyitáshoz 2500.- forint, egy hónapban pedig átlag 30 nap van, ezért gondoltam a 3000.- forintos alapra. Hiszen ha nem viselkedik jól, akkor el kell vennem tőle és a nullából nehéz, főleg hogy a negatív számokról még nem tanultak. Nem mindenért kapna, csak a viselkedésért és azt is csak naponta egyszer, az egész napja alapján. Így havonta max 6000.- forintot tudna összegyűjteni. Sok mindent szeretne, pl mobiltelefont meg laptopot, ha jól gyűjtöget, összejöhet neki némi pótlással. Kevesebb összeg az nem igazán lenne motiváló, mert 20-50 forintért max egy rágót tudna venni a boltban és több hónapi jó viselkedés kellene bármilyen apró, általa vágyott tárgyhoz. Azt remélem, hogy így alakul egy kicsit a viselkedése - jó irányban.
2011. aug. 28. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

És egy 8 éves gyereknek mi a fenének kell laptop, mobil, akármi?


Szerintem ez nagyon rossz ötlet. Ne azért akarjon "jó" lenni, mert azért pénzt kap. Hanem azért, mert megtanulja, hogy úgy kell, és kész. Nagyon el lehet rontani ezzel egy gyereket.

2011. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem "KELL" neki, csak szeretne. Laptopot egyrészt mert az iskolában már van informatika órájuk, másrészt meg azért, mert nem az enyémet használná. Mobilt azért szeretne, mert mindenkinek van már az osztályban. Én nem fogok neki venni, ha neki lesz rá pénze, akkor vehet.
2011. aug. 28. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész napját nem értékelheted egy nyolcévesnek. Nincs olyan, hogy ma jó,vagy rossz volt. Csak úgy tudod nevelni, ha az adott szituációban jutalmazod vagy bünteted. Ugyanis ha azt mondod, hogy ma jó voltál, jutalmat kapsz, abban megjutalmazod az aznap elkövetett csínytevéseket is. Ugyanígy, ha mondjuk rossz napja van, nyűgös, este földhöz vág valamit, akkor este az egész napjáért bünteted, pedig lehet, hogy délelőtt segített neked, vagy éppen jó is volt. Ilyenkor a jót is semmissé teszed. A viselkedése mindig azonnali visszajelzést kell, hogy kapjon. Ha jutalmazod vagy bünteted azt azonnal tedd. Ha a szóbeli dicséret vagy szidás nem elég, akkor ott a kuponos módszer ha már mindenképpen fizetni akarsz azt ne kp-vel tedd de ne is átutalással. A készpénzzel kicsit úgy tűnik, hogy lefizeted az átutalás pedig még elég valószerűtlen egy nyolcévesnek. Esetleg írd be egy füzetbe jelekkel a jutalmat és határozd meg, hogy melyik mennyit ér. Lehet tízesezni húszasozni nyugodtan, sok kicsi sokra megy meg kell tanulni apránként előre jutni.
2011. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó ötlet. Sőt kimondottan butaság.

Mert a jó viselkedés alap kötelezettség, azért jutalmazni. Nem 100 forintért kell jónak lenni, hanem alapból. És nem azért nem szabad rosszalkodni, mert akkor levonnak egy százast.Mi lesz a következő 10 forint, ha mondja, hogy köszönöm szépen és ha kér valamit hozzáteszi, légyszíves, akkor kap bónusz 20-ast?

Ráadásul, mondjuk, tegyük fel beszélget az órán és rászól a tanító néni-tudja, hogy elmondja neked, mert másképp honnan tudnál az iskolai viselkedéséről, óriási frusztráció lesz számra, hogy ugrott a százas és tönkre teszi az egész napját vagy már úgyis mindegy ugrott a százas még megfejeli valamivel. És valóban hogyan döntöd el jó volt vagy rossz? Egy rosszaság és ugrott a százas vagy azért van lehetőség javítani?

És hát nem mindennapja egyforma az embernek, van rosszabb-jobb, ami szintén befolyásolja a magatartást.


És ha rossz a gyerek, azért akarod bevezetni, nem fog megjavulni a százastól, el fog menni az alap 3000 és ezt ő is tudja, utána már nincs honnan levonni, annyi. 1 hónapig csökken.

2011. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!