Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes építkezni?...

Mikor érdemes építkezni? Megviselné a gyereket?

Figyelt kérdés
Még csak távlati terv, úgy 8 év múlva lenne a dologból valami. Viszont én úgy terveztem, hogy mivel ugye a munkásokra figyelni kell, hogy egyrészt mindent úgy csináljanak, ahogy akarjuk, másrészt ne lopjanak, ezért talán amíg otthon lennék GYES-en a gyerekkel, addig napjainkat az építkezésen töltenénk, felügyelve azt. Vagy ez nem jó ötlet? Természetesen a nagy zajoktól (betonkeverő, stb) megpróbálnám óvni, akkor arrébb mennénk kicsit. Szerintetek ez így kivitelezhető? Csinált már valaki ilyesmit?
2011. okt. 1. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora lenne akkor a gyerek?

A gyerekeknek fontos a napirend, így ha egész nap kint vagytok az építkezésen, akkor hogy oldod meg az altatást?

Plusz attól is függ hol építkeztek? Lesz szabad hely, ahol nem koszos-poros és veszélyes minden? Lesz árnyék, ahová elbújhattok picit a nap elől?

Ha csak kő, homok és egyebek vannak, akkor hol pelusozod őt, hol fog játszani?


Persze nem mondom, hogy kivitelezhetetlen, csak minél kisebb a gyerek, valószínű annál nehezebb egy egész napot ilyen helyen tölteni.

Mikor unokatesómék építkeztek, én vigyáztam a másfél éves lányukra, hogy ő tudjanak figyelni a munkásokra. Neki még elég veszélyes lett volna a környezet ott, így nem akarták a szálló porban és hangzavarba hagyni őt egész nap.

De pl. unokaöcsém 3 évesen már segített az építkezésben, mindenáron cipelni akarta a téglákat. Mondjuk vele sem voltak kint egész nap azért.

2011. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én csak akkor vállalnám így be, ha nem lennék egyedül, hanem vinném magammal anyósomat vagy anyámat. NEm tudsz egyszerre a gyerekre is meg a munkásokra is figyelni, főleg, ha egyedül vagy (a párod nélkül). Mi úgy építkezünk, hogy a ház már késze felében lakunk és a többit közben csináljuk. A párom dolgozik 1-2 munkással (haverrel), de hívom anyósomat segíteni, mert egyrészt a munkásokra főzni kell, a fiam másfél éves, építkezés közben elég sok veszélyes hely marad neki, ha ott sertepertél a lábatok alatt, zavarja a munkásokat, mert őt kerülgetik ahelyett, hogy gyorsabban tudnának dolgozni és nem utolsó sorban takarítani is kell utánuk. Szóval anyósom a gyerekre fog vigyázni, én meg haptákban állok a munkásoknak. Mit csinálsz, ha félúton kiderül, hogy valami hiányzik, venni kell, menni kellene velük, hogy megvegyétek (szeg, csavar, stb), hogy viszed a gyereket magaddal?
2011. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Én még attól is ki voltam bukva, amikor pocakosan felújítottunk. Sokszor jól esett volna a csend, vagy csak ledőlni egy fél órát pihenni.


Ha építkezel, akkor neked ott kell lenni minden pillanatban , gyerek mellett ez kivitelezhetetlen.

Nem csak a napirend miatt.

Zaj, kosz,por, hideg vagy meleg, évszaktól függően, igazod. szaladgálás.

Nálunk a családi ház amit vettünk egy éve már azóta újul, készítgetjük, de csak daraokban, mert már ki vagyok készülve a munkásoktól.

Nem igazodnak az alvásrendünkhöz - nem is lehet elvárni, örülök ha jönnek. Így viszont nem tdok altatni. Ha el kell mennem a gyerekkel míg alszik akkor ki felügyeli őket, stb...

Ha ébren van mindig láb alatt lenne, és borzasztó fáradtság és szinte lehetetlen elvonni őt onna, hisz ez nagyon érdekes.

Ha rosz napja van, akkor nem bírja a zajt sem, ha éppen jó akkro eljátszik zajban is, de igényli hoyg mellette legyek -akkor megint ki van a munkásokkal???


Arról nem is beszléve, hogy mi van ha lebetegszik?


Szóval lehet építkezni gyerek mellett is, csak arra ne számítsatok,hoyg te + a gyerek lesztek a munkafelügyelők.

2011. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem úgy működik,hogy akkor te most x hónapig minden nap kimész a telekre és lesed őket!:)

Én levezényeltem egy építkezést, sokat voltam a telken, de egész nap nem bírtam volna. Pedig akkor még terhes sem voltam. Eleve mi már kb. februárban elkezdtük. Akkor azért még elég hideg volt. Nem hinném,hogy bírnál főleg egy gyerekkel ott lenni egész nap. Utána nyáron meg a 40 fokban.

Persze, rájuk kell figyelni, de az lehetetlen,hogy ott legyél velük egész nap. Valamennyit,ha akarnak, úgy is ellopnak. Olyan építkezés nem nagyon van, ahol nem!:)

Inkább az a lényeg,hogy sűrűn jelenjetek meg, a nap bármely szakaszában és mindig számoljatok át mindent kétszer. Bennünket szerintem nagyon kukacoskodónak tartott a kőműves, de nem érdekelt. Így is biztos vittek el valamennyi anyagot, de legalább nem annyit.

Nekünk nagy segítség volt édesapám, aki már egy pár házat felépíttetett. Ő mindennek utánaszámolt, mindenre rákérdezett és minden ment ő is az építkezésre.

2011. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom mindenképpen jó ha van egy olyan ember (mint nálunk apósom) akik végig vezényelte az építkezést, én ezt kisgyerek mellett elég lehetetlennek látom. Nem tudsz ott lenni agyilag, ha van egy pár hónapos gyerek akire a nap 24 órájában figyelni kell, de ha van segítség akkor a gyerek nem akadály!
2011. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi úgy kezdtük az építkezést, hogy kismama voltam, mire beköltöztünk lett a lányunk 1,5 éves. De nekem volt segítségem, szóval nem egyedül csináltam végig az egészet, de nem lehetetlen.
2011. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!