Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? A lányom 5 éves. Az oviban volt egy "kis" nézeteltérésünk egy másik kislánnyal (és családjával).

Figyelt kérdés
Ma elkezdett reggel a folyosón üvőltözni az anyuka, nem lehetett leállítani. Kértem, beszéjük meg a dolgot. Az ovi vezetője bizosított volna helyet és alkalmat is rá. Azt mondta, hogy ő ilyennel (mint én) nem beszél. (Csak kiabálni?) Még 2 évig együtt fognak járni a gyerekek. Járt valaki hasonló cipőben? (Egyébként elég nagy probléma volt közöttünk. Média biztos meglovagolta volna az ügyet)Ja, az oviban meg azzal nyugtatgattak, hogy "ne foglalkozzak velük, mert ők ilyenek, nem lehet megváltoztatni őket."
2009. ápr. 24. 10:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vedd ki onnan a lányod, méghozzá azonnal!
2009. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

én is kivenném a kislányt, az óvónő, meg ha már ilyen okos, jobban is figyelhetne a másik lányra. :-/

az ovis élményekről meg annyit, hogy nálunk volt egy fiú, aki tuti csúszot,t amikor eljött a délutáni alvásidő, az óvónéni kiment, az a fiú odajött és rányomta a párnáját a fejemre és ott tartotta.

majdnem megfulladtam, jóval erősebb volt, mint én, egy ovistársam rohant ki az óvónéniért.


nagyon sokáig nem tudtam, hogy miért fulladozom, amikor valami az arcom elé kerül (ruha, vagy csak valaki odateszi a kezét stb), aztán egyszer rájöttem.

szóval igenis hagyhat maradandó nyomot a kislányodban a dolog, még ha most nem is érződik rajta.

2009. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! csak nagyon ambivalens érzéseim voltak, mert én az gondoltam, hogy igenis komoly dolgok ezek, az óvónők pedig hisztisnek tartanak. Azt mondják túlreagálom a dolgokat. Az elmesélt történetek alapján kijelenthetem: nem reagálta túl. Még így is haggaddt maradtam. (Azaz a körülményekhez képest) Tehát: köszönöm!
2009. ápr. 24. 14:18
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem valtozik a helyzet, irasd at masik oviba a kislanyt!

A masik csoportba valo iratas nem a legjobb megoldas, mert az udvaron mindig egyutt jatszik minden csoport, es mindennap kimennek a gyerekek az udvarra.

Nekem is es szerintem mindenkinek vannak tortenetei az ovival kapcsolatban.

Sok fugg az ovo neniktol, a vezeto ovo nenitol, hogy ok hogyan kezelik a helyzetet, hogyan segitenek.

Azt nem ertem, hogy hogyan mondhat egy ovoda vezetoje egy szulonek olyat, hogy veled nem beszel???! Miert, te milyen vagy? Te mindig tulzasba viszed a dolgokat?

Abban viszont egyetertek, hogy az ovonok nap mint nap latjak a gyerekeket, es ok tudjak hogy ez most mennyire volt sulyos, vagy ne sulyos.

Az ovoneni szolt a masik kislany szuleinek is, hogy mit csinalt a kislanyuk?

Mondjuk a media-t hulyesegnek tartom, mar bocs, mert akkor ennyi erovel mindennap minden ovodaba kivonulhatna a media:)

2009. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az óvoda-vazatő azt mondta, hogy én ne foglalkozzak velük, mert nem lehet megváltoztatni őket. És az anyuka velem nem szeretne beszélni. Természetesen nem akarok semmi média-cécót! Á! Dehohy! Na, az tényleg túlreagálás lenne. Azért szerintem meg nem mindennapos, hogy az egyik kislány a másik nemiszervét ütlegeli, piszkálja, nyomkodja. Vagy igen??
2009. ápr. 24. 16:10
 16/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem azt tartom mindennaposnak, hogy egymas nunijat, kukusat nyomkodjak a gyerekek es ezert mehetne ki mindennap a media az ovikba, hanem mindennap tortenik valami kulonleges az ovikba, amiert kimehetnenek.
2009. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan átíratnám másik oviba. Majd megszereti az is. Később felnőtt korában nagyon hálás lesz érte.
2009. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 5 éves, és nekem tavaly volt az oviba egy esetem, amikor egy kislány bántotta az én lányomat, mindig sírt, nem akart oviba menni, mondtam óvónéninek, és ő is tudott a dologról. Szólt a szülőknek, erre ők csak nevettek, mintha olyan vicces lenne... de egy nap hívtak az oviból, hogy a lányomnak eltört az orra, mert úgy orrba verte az a disznó lány. Na akkor már én is szóltam a szülőknek,de nem is akárhogy... egymásnak ugrottunk a városba, ill én nekik, és elmagyaráztam nekik a dolgot. Rendőrt is hívtak, hogy verekedés van. De mindenki engem értett meg. akkor még ki is vették a gyereket a szülők. Jelzem más gyereket is bántott a kislány.

Neked kell lépj, ne hátrálj, üsd az asztalt, és az óvónénik ellen is lehet fellépni. Vedd ki a gyereket mihamarabb. Ne hagyd, hogy egy retardált gyerek bántsa. Egy életre szóló sérülést okozhatsz neki ha nem lépsz...

2009. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Huh! Köszönöm mindenkinek!
2009. ápr. 25. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!