Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? A lányom 5 éves. Az oviban volt egy "kis" nézeteltérésünk egy másik kislánnyal (és családjával).

Figyelt kérdés
Ma elkezdett reggel a folyosón üvőltözni az anyuka, nem lehetett leállítani. Kértem, beszéjük meg a dolgot. Az ovi vezetője bizosított volna helyet és alkalmat is rá. Azt mondta, hogy ő ilyennel (mint én) nem beszél. (Csak kiabálni?) Még 2 évig együtt fognak járni a gyerekek. Járt valaki hasonló cipőben? (Egyébként elég nagy probléma volt közöttünk. Média biztos meglovagolta volna az ügyet)Ja, az oviban meg azzal nyugtatgattak, hogy "ne foglalkozzak velük, mert ők ilyenek, nem lehet megváltoztatni őket."
2009. ápr. 24. 10:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem lehet átrakatni a kislányod másik csoportba? Amúgy megkérdezhetem mi volt az a probléma, amiért így kiakadt a nő?
2009. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Meg. A kislány bántotta a lányomat. (Konkrétan: A lányom nemiszervét). Én szóltam az anyukának, hogy ezt csinálja a lánya. Akkor úgy tűnt megértette a dolgot. De sajnos, a lányom továbbra is panaszkodott, hogy bántja (máshogy) a kislány. Aztán sajnos elmondtam valakinek (akinek nem szabadott volna) és ő kirobbantotta az ügyet. Azóta mérgesedett el az ügy.
2009. ápr. 24. 10:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azonnal kivenném az oviból a kislányomat. Életre szóló pszichés sérülést szerezhet, ha szexuálisan bántalmazzák.
2009. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott. De akkor az óvónő azt mondta, hogy túlreagálom a dolgokat. Szerintem azzal a kislánnyal is kéne foglalkozni. 5 évesen honnan lát ilyet?
2009. ápr. 24. 10:59
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem még pici a babám, de emlékszem, hogy oviskoromban a többi gyerekkel bújkáltunk a bokorban és mutogattuk egymásnak, hogy kinek mije van.

Persze, a tied nem szokványos, mert az egyáltalán nem normális, ha bántják egymást és a szülő nem tesz semmit. Ha nem tudsz a másik anyukával zöld ágra vergődni, a lányod pedig nagyon zaklatott emiatt, akkor én is a helyedben másik csoportba vagy oviba vinném a gyereket.

2009. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha ki kell emelni valakit akkor az nem a Te lányod!Talán óvónéniknek kellene lépni vmit!Kislányod próbáljon meg nem közelébe kerülni "kis zaklatójának"!A szüleivel pedig ne kommunikálj!
2009. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki az oviból!És vidd el szakemberhez a kislányod,maradandó lelki sérülést is szerezhetett,amit orvosolni kéne.Ne félj elvinni gyerekpszichológushoz.Ez azért durva,hogy az oviban is bántalmazzák így egymást a gyerekek.
2009. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak az a baj, hogy a lányom nagyon szereti az ovit és a csaportot is. A pszichológust meg már fel is hívtam. Szerdára kaptunk időpontot.
2009. ápr. 24. 11:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem változik a helyzet, akkor pedig ki kellene venni őt abból az oviból. Az ovónők nyugtató szavai mögött nincs semmi, hiszen a kislányodat továbbra is piszkálja másik. A lányod pedig gondolom könnyen beilleszkedne egy másik csoportba, 1-2hét alatt megszokná az új ovónőket is. Ennyi kényelmetlenséget pedig megér elviselni az ő egészséges lelki fejlődéséért. Ezenkívül Te is nyugodtabb lennél és nem mellékesen ez is hatással van a lányodra.
2009. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 vav22 ***** válasza:
100%

Velem történt "ilyen"(még durvább) bántalmazás ovis koromba, csak nem ovistársamtól, de szerintem ez lényegtelen. Anyukám akkor tudta meg mikor már általános iskolás voltam, valamilyen sokkoló film hatására tört ki belőlem. Könyörögtem és megígértettem anyukámmal, hogy soha senkinek ne mondja el. Azt sem tudom azóta, hogy komolyan vett-e akkor, annyiban maradt az ügy. Legalábbis számára... Én egész eddigi életem alatt álalános iskolában, középiskolában, egyetemen, munkahelyen, mindenhol kevesebbnek éreztem magam emiatt a többi embernél. Szótlan, önbizalomhiányos és lelkileg kisség megtört maradtam, amit szerintem egyértelműen ezzel lehet magyarázni. Idősebb koromban sex után mindig bűntudatom volt és van is és megmagyarázhatalan számomra, hogy miért.

Anyukámnak kézen kellett volna fogni és elvinni egy gyermekpszichológushoz, de nem ezt tette, hallgatásba fulladt az ügy. Rajta kívül senki nem tudta felnőttkoromig. (párom tudja)

2009. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!