Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam, hogy ebből ne...

Hogy csináljam, hogy ebből ne legyen vita anyóssal?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk! Anyósom rokonságából ajánlottak fel egy babakocsit. Sokat vártunk rá,hogy végre megnézhessük. A beharangozás alapján valami szuper járgányra számítottunk. Ehhez képest kaptunk, hát hogy is mondjam. Na mindegy. Vettünk egy másikat, ez meg marad anyósnál! Kaptunk tőlük babaruhát is! Nekik két lányuk van, mi fiút várunk. A ruhák több mint fele rózsaszínes, masnis, csipkés stb. Bár annyira még ez sem érdekel, otthon egy-két darabot ebből rá lehet adni. Ami meg unisex lenne azok eléggé foltosak! Már a babakocsin is volt vita anno, amikor több hét után rákérdeztem,hogy megnézhetnénk-e végre már,anyós mindig azzal jött,hogy hagyjuk már a rokonokat, mert itt nyaralnak, ott nyaralnak, nem sürgeti őket,mert ez milyen hatalmas ajándék!

Most vettünk pár babaruhát. Újságoljuk anyósnak,erre mondja,hogy minek vettük,amikor ott vannak,amiket kaptunk. Mondtuk,hogy azokkal annyi a baj,hogy több,mint fele rózsaszín vagy lila. De tényleg nem bántásként mondtuk, én még hozzá is tettem,hogy otthon ráadom majd. Erre megint felháborodott,hogy ő is átnézte és egy rózsaszín volt benne,meg hogy nekünk semmi sem jó.

Poénból otthon megint átnéztük a férjemmel. Már kapásból az első három,ami a kezembe akadt rózsaszín volt.

Nem akarok már ezen többször vitatkozni anyóssal. Anyu szerint nem mondjam el,ha veszünk valamit. Ez legyen? Ne mondjam el? És ha rákérdez majd később,hogy miért nem használjuk a ruhákat,amiket a rokonok adtak?


2011. szept. 12. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes foglalkozni vele, ha veszel valamit, akkor ne újságold el neki. Ha meg megkérdezi késöbb, hogy miért nem az van rajta, akkor mondhatod, hogy kinötte, mosásban van, összepiszkolódott.
2011. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, külön családotok, lassan saját kisgyereketek van, miért kéne neki mindenről beszámolnotok? Azt vesztek amit akartok.A ruhákkal szintén , a Ti babátok lesz nem az övé, én sem adnék a kisfiamra rózsaszín ruhákat még itthonra sem.
2011. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszámolni, hogy mit vettetek a picinek. Ha meg rákérdez, hogy miért nem azokat használjátok, akkor megmondod, hogy a következőt lánynak tervezitek, és majd ő fogja hordani.


Én anyósom is rendre lányos ruhákat vett a fiamnak. Pl most 3 éves szülinapjára is olyan melegítő együttest hozott, ami oké, hogy kék, de fiúra rá nem adnám. Kaptunk már fényes-velúr lila kiscipőt, szívecskés-virágos pólókat, bu*irózsaszín felsőt (ami oké, hogy fiúpóló, de nem fogom ráadni - hozzáteszem hord a gyerek narancsszínű, piros holmit is, de rózsaszínt nem) stb. Hát most lányt várok, annak ezek jók lesznek, a cipőt rá kellett próbálnom anyós előtt, hát úgy csináltam, hogy véletlenül se menyjen rá. Így mondta kicseréli nagyobbra, én meg, hogy inkább adja oda a blokkot, kicserélem én, úgyis arra van dolgunk másnap, ne fáradjon, meg lehet az sem lesz jó. Persze normális cipőt kapott utána.


A nagymamám a másik. Még anyukám kicsikori ruhái is el vannak téve, most pedig sorra tukmálná rám. Annak idején mindent kiválogattunk, mikor született a kicsi, nem mondom, voltak használhatóak, de a többség olyan, hogy nem égetem benne a gyereket. Ezt már párszor mondtam neki de még mindig nem törődött bele.

2011. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem két gyerekem van, de ettől még a kicsinek is vettünk ruhákat, amiben sétálni, orvoshoz vittem, pedig ugye örökölt a nagytól. Az örököltek eléggé agyonmosottak voltak meg foltosak.

Nemárhogy a saját gyerekednek ne vehessél ruhát!! Mégis mit képzelnek? Mi lesz később, ha ennyire megmondja most, mit csináljatok? Igaza van, anyukádnak, ne szóljál neki, ha vesztek valamit.

Az a baj különben az ilyen örökölt cuccokkal, mi is kaptunk, hogy pl. jó volt a kiságy, de kaptunk totálkáros autósülést is hozzá, mert nekik a jó meg a rossz cucc is csak lom. Aztán vágjunk hozzá jó képet, bele sem fér a kukába.

2011. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kerüld a témát vele és vagy rájön vagy nem. Én is kaptam néhány darabot anyóstól és sosem volt rajta. Amikor kérdezte akkor vagy épp mosásban volt vagy száradt vagy vasalni kellett... ebből ő azt gondolta (sajnos) hogy tetszik és kaptunk még :(

De amugy sem fogja tudni, hogy mik azok amiket kaptatok. vagy egyesével lefotozta?? Dehogy.. hagyd a francba, ne idegesitsd magad rajta. Térj ki a válaszokkal és ne mesélj neki semmit.

2011. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van helyed illedelmesen megköszönöd, otthon meg jól elpakolod, ha kéne még elő lehessen venni, ne menjen tönkre, ami meg látványos és hordható azt látogatásokra ráadni, a babátok meg hordja amit ti gondoltok neki amúgy.(és bocsánat a picurtól már így most, de születése után az első anyós látogatáskor direkt egy rózsaszín agyonmasnizott ruhát adnék rá, csak a mama kedvéért, "hisz a mama mondta nincs is rózsaszín a ruhák között, és hogy nekünk semmi se jó, pedig láthatja milyen édes benne a kis Tomika, nem?" ha ebből se ért, akkor hagyd, csak az idegeid mennek tönkre ha felveszed a hülyeségeit)

Az anyósom annyira figyel arra mi van a gyerekeken, hogy 3hónap alatt feltűnt neki, hogy mintha látta volna már azt a ruhát a gyereken(minden vasárnap...)

Ha ad valami marhaságot, megköszönöm, ha nem veszélyes játszanak vele a kicsik, hordják ha jó, ha nem olyan, akkor a szekrény tetején lévő dobozban landol.

Ha más rokontól ismerőstől kapunk ruhát bármit, előre tisztázom, hogy mi legyen a sorsa annak ami nekünk sem kell-jó. Ha kérik majd vissza, dobozba elpakolom, ha lekukázható 1000000%-ban akkor szeretetszolgálat.

2011. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem akarok én mindenből újat, de foltos, agyon mosott ruhákat nem szívesen adok rá. Meg éppen rózsaszínt sem szívesen!:)

Férjem megemlítette,hogy cipő fog-e kelleni? Hát mondom majd biztos. Erre anyós,hogy hát volt a csomagban. Mondom igen, volt, kék farmer cipőcske,körbe rózsaszín szalaggal meg masnival. Erre azt mondta,hogy de hát a nagyrésze a kék.

Csak valahogy úgy érzem,hogy mindentől el kellene ájuljak,amit az ő rokonai,barátai adnak, bármilyen rossz legyen is!

De tényleg most már nem mondok semmit neki!

2011. szept. 12. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ilyen anyóssal nem nagyon tudsz mit kezdeni.a legjobb ha örömmel elfogadsz mindent,aztán majd ne add rá a gyerekedre.

Bár én a helyedben nem bírnám ki,hogy ne mutassam meg neki a kiválogatott lányos ruhákat,miközben rákérdezek,hogy:szerinte ezeket is rá adjam-e a kisfiamra?

2011. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Lehet, hogy a baba születése után ő lesz az, aki a legvagányabb fiús cuccokat veszi majd meg.

Persze nagy esély van rá, hogy ez nem jön össze, akkor meg tényleg ne foglalkozz vele.

Az én anyósom a turiból szokott olyan szintű "retro" cuccokat hozni, amiket még itthonra sem adok a gyerekeimre. Semmi bajom a turis ruhákkal, szuper jókat lehet kapni, de neki arra van érzéke, hogy a legbénábbakat kiválogassa:)

2011. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi életünkbe senki semilyen módon nem szólhat bele, mit veszünk vagy nem veszünk, stb..

Addig is így volt míg nem volt gyerek.

Mi egy pár egy család vagyunk , egy KÜLÖNÁLLÓ és ÖNÁLLÓ család, felnőtt emberekk saját döntéssel.


Amióta gyermekünk van azóta ez fokozottan így van.

Ha kapunk megköszönjük,de hoyg mit veszünk vagy sem az a magán ügyünk. Ha ebből sértődés van az meg mások magán ügye,minket nem érdekel. Nem szabad ilyen dolgokon rágódni meg lelkizni,mert akkor erről szólna az élet.


Te leszel a gyermek anyja, ha te ráadod oké, ha nem akkor az is a te döntésed. A baba az első és a legfontosabb, nem mások lelki világa.


Ja, és annyi ruhát nem tudnak adni,hoyg elég legyen - szerintem, egyszerűen annyi piszkolódik meg kakis lesz, stb hoyg ígyis úgyis vennetek kell, és ráadásul engedtessék már meg,hoyg vegyetek a saját gyermeketeknek ruhákat,hoyg olyan dolgokat adhassatok rá amit ti választotok, ami a ti ízléseteket tükrözi, és persze ami nem foltos, stb...


Nem értem sokszor,hogy ezen miért kell annyit görcsölni, soha nem engedném meg hogy engem így "terrorizáljon lelkileg" anyósom vagy bárki más a családból.

2011. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!