Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szervezhetnék egy baráti...

Hogy szervezhetnék egy baráti kört magamnak és két gyerekemnek? (ld. Lent)

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértenétek: nem arról van szó, hogy egyszerűen ismerkedni szeretnék, v. emberek közé járni. Hanem egy konkrét "csapatot" szeretnék összehozni, olyan emberekből, akiknek szintén hasonló korú gyerekeik vannak (óvodáskorúak), hozzám hasonló elképzeléseik vannak az életről és a gyereknevelésről, és szívesen szerveznének rendszeres közös programokat.

Nem a már meglevő baráti körömre gondolok -hiszen az nincs, hanem új emberekkel kellene megismerkednem ehhez. Szerintetek van rá esélyem, hogy össze tudjam hozni? Vagy manapság ilyesmire senki nem kíváncsi, inkább csak online beszélgetnek? Ha úgy gondoljátok, van esélyem, szerintetek hogy kezdjek hozzá? Interneten adjak fel "hirdetést", vagy van valakinek jobb ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 3. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eljársz a gyerekekkel a játszótérre! Ott megismered a szülőket gyerekeket, majd akit kedvelsz, tel. Számot cserélsz, és megmondod neki ha legközelebb jönnek a játszótérre, csörgessen meg, mert a gyerkeid szívesen játszanak az övéivel, vagy ha esik az eső, Nem lehet kinti programot szervezni jöjjenek át hozzád, vagy csak hívd át őket! Nekem így lett 2 barátnőm akiknek a gyerekei egy idősek az enyémmel.
2011. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál, biztos segíteni akartál, de attól tartok, nem olvastad el a kérdést. Direkt írtam, hogy nem egyszerűen csak barátkozni szeretnék... A játszóterekkel amúgy az a tapasztalatom, hogy ott nagyon kevés kivétellel ált. csak felszínes cseverészés folyik, az meg nem az én stílusom. Ha meg mégis sikerülne így 1-2 barátot szereznem, az még messze van attól a "csapattól", amiről álmodom..

Tehát sajnos egyéb ötletekre lenne szükségem...

2011. szept. 3. 14:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek, minden baráti kapcsolatot fel kell építeni, nyilván senki nem fogja azzal kezdeni, hogy na, pénteken állatkert?


Ha fel is adsz egy "hirdetést" a neten (ami szerintem baromi hülyén veszi ki magát), nem tudom, hányan lesznek vevők arra, hogy egyből közös program, meg ami kell. Először ismerkedni szokás, és csak utána lehetsz biztos abban, hogy olyan emberekkel van dolgod, akikkel szívesen szerveznél közös programokat.

2011. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ti nem értitek, mire gondolok. Megpróbálom még egyszer elmagyarázni: nem arról van szó, hogy barátokat szeretnék találni, akikkel esetleg majd közös programokat is tudunk szervezni! Inkább talán fordítva.. programokat szerveznék, amelyeken talán később barátokat is találok...:) -Na jó, nem teljesen így gondoltam, de ez utóbbi megfogalmazás azért valamivel közelebb áll az igazsághoz. A lényeg: a közös felfogás, a hasonló érdeklődés -így természetesen a 'közös programok' is ennek jegyében történnének. Tehát nem az a lényeg, hogy olyan társaság gyűljön össze, ahol mind jó barátok vagyunk -ilyen nem is lehetséges szerintem, sőt, azzal is tisztában vagyok, hogy még csak nem is lenne mindenki szimpatikus egymásnak. De elsősorban nem is értünk, felnőttekért lenne ez a dolog, hanem inkább a gyerekekért -hogy "normális" társaságban, "normális" programokkal nőhessenek fel.

Nem tudom, így jobban érthető-e? Bocsánat, ha zavarosan fogalmazok -az én fejemben sem teljesen tiszta még, hogy mit akarok :)

2011. szept. 3. 16:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy én is attól félek, hogy 'hülyén venné ki magát' a netes hirdetés. Ezért is tettem fel a kérdést, hátha valakinek jobb ötlete van, vagy tud olyan weboldalt ajánlani, ahol nem néznének hülyének miatta. :O
2011. szept. 3. 16:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Pontosítanám a kérdést: a 'baráti kör' lehet, hogy nem a legmegfelelőbb kifejezés. Inkább klubot, vagy akár hivatalosan bejelentett egyesületet kellett volna írnom. Tehát olyan egyesületre gondolok, amelynek célja közös programokat szervezni a gyerekeknek, családoknak, esetleg a felnőtteknek is. Lehetséges egyáltalán ilyet létrehozni? Ötletek?
2011. szept. 26. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyereknevelésben elég nehéz több olyan anyukát találni,akiknek ha nem is 100%-ban azonos, de legalább hasonló a gondolkodásuk.


Ettől függetlenül, szerintem első körben a www.babanet.hu -n, vagy a www.anyatanya.hu -n próbálkozz, ott szoktak összejönni hasonló korú gyerekekkel rendelkezőkből társaságok.

2011. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem jársz templomba, közöségi házakba, vöröskereszt rendezvények....

nem tériteni akkarok csak az ilyen helyeken sok a családi program így szervezhetnél ilyen klubot egy kiránduláson vagy ruhavásáron pár anyukával lebeszélni hogy a jövő hétvégén piknikezetek a ligetben a gyerekekkel. A játszótéren is megteheted ugyanezt.

2011. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdést :) Merre laksz ? :)
2011. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

íme az én "hirdetésem" :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

egy cipőben járunk!

2011. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!